1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Судбината на Фатмаѓул (Fatmagül'ün Suçu Ne?) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Lella, 4 октомври 2013.

  1. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
  2. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.281
    Пол:
    Женски
    Конечно завршува, навистина досадна и глупава серија беше. :rock: :D
    Џабе толку фалење за неа. |(
     
  3. marta.99

    marta.99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    129
    Пол:
    Женски
    серијата е многу убава, и глумициве глумат предобро штета нашиве што синхронизираат. и аман од ова кратење на епизоди сите серии вака лом ги праат , се губи смислата стануваат досадни. подобро 1 саат нека даваат скорз цела епизода него ли вака 150 епизоди напраија а тоа 80 |(
    уф оваа мукадес што сакав да остане во затвор 1 година да и дојде памет малце ама ај и платија кауција. ај се на се заврши среќни,весели,дете на пут убавини :D
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ondula

    Ondula Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2014
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    1.044
    Пол:
    Женски
    Конечно заврши, ќе частам некој. :D :rock:
     
  5. Toprak

    Toprak Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2012
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    277
    мене ме искараа на почетокот оти така накратко ја опишав :)
    нај искрено и мене не ми остави некој посебен впечаток...
    можеби почетокот беше добар ама следните случувања беа, тоа па тоа,......една година чекавме Керим и Фата да се бацат :) башка и таму им се има згосадено штом крајот беше ваков....фактички во последните 2-3 серии се беше ретро и одеднаш ја завршија.....
    Како и да е, заврши со среќен крај и ако не беше Мукадес серијава ке беше оток....де ениот не може да се опушти де другиот не може да се опушти.....еве кога сакате прашајте кој беше најинтересен лик , сите ке кажат Мукадес....таа стана хит и кај нас на работа :)
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.109
    Допаѓања:
    100.221
    Пол:
    Женски
    Можеби поинтересно ќе ви беше ако беше како во книгата каде што Керим е исто така силувач, каде што ја силува и во бракот, Фатмаѓул останува бремена за да на крај овој ја истепа до смрт. Јас не можев да спијам 2 дена откако ја прочитав книгата и молев бога да не биде и серијата таква.

    Мене серијата ми е една од најубавите серии кои сум ги видела. Работена по книга пишувана според вистински настан. Јас не ја гледав со синхронизација, па сосема поинаку ја доживеав серијата.

    Што се однесува до тоа дека се чекало да се бакнат, па нормално е кога се работи за жртва на силување, и човек кој ја носи цел живот траумата дека бил на местото а не направил ( не можел) да ја спречи. Што очекувавте одма да легнат во кревет?

    Мукадес ми беше одвратна, одвратна!
     
    На eliesaab, Marossa и marta.99 им се допаѓа ова.
  7. erica

    erica Популарен член

    Се зачлени на:
    21 август 2011
    Пораки:
    1.312
    Допаѓања:
    2.036
    Пол:
    Женски
    Уфф конечно заврши...но чекајте ке има и уште турски серии |(
     
  8. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Нена како се вика книгата?
     
  9. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.109
    Допаѓања:
    100.221
    Пол:
    Женски
    Книгата се вика Fatmagulun sucu ne. Ја нема преведено само на турски ја има. Јас на турски ја читав.
     
    На donna.17 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.040
    Пол:
    Женски
    Имам погледнато некои епизоди и имам забележано дека таа главната глумица што ја глумеше Фатмаѓул, не знам како се вика правилно, не ја бива баш за глумење. Не само во таа серија, и во други ја имам видено, се еден ист лик глуми, меланхоличен и лошо одглумен.