1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

X Фактор Адриа (Сител)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Primadonna, 5 јули 2013.

?

Кој е вашиот фаворит за победа?

  1. Даниел

    532 глас(а)
    74,1%
  2. Доктори

    30 глас(а)
    4,2%
  3. Лукијан

    26 глас(а)
    3,6%
  4. Маид

    110 глас(а)
    15,3%
  5. Тамара

    20 глас(а)
    2,8%
  1. fatamorgana123

    fatamorgana123 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    1.273
    Допаѓања:
    1.530
    Мене ми се допаднаа изведбите на Докторчињава и Илма.
    Некако,најмногу ми се покажаа. :geek:
    Даниел беше добар али очекував некоја песна која беше во стилот на првата аудиција.Може ќе дочекам.:D
    За другиве,сите по кучи.
    :)
     
    На bubamara12345 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. manja666

    manja666 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    1.144
    Допаѓања:
    17.998
    Не ми се верува дека истиот муабет се врти и за убавината на Емина. Еден куп искомплексирани женишта сме се собрале овде, љубоморни едни. :D

    Теси, еве со должна почит кон тебе затоа што те ценам како форумски лик и пред се како личност која што е постара од мене и јас ќе си кажам дека ја претеруваш малце. Прво Секулич ти е во секој пост и уште не прежали зошто неможевме и ние да бидеме воодушевени од неа како што беше ти, сега си на страна на Емина што е сосема во ред ама зарем повторно тој истиот муабет дека критикуваме само колку да се збори нешто.

    Инаку Емина и Кристина се спукале на твитер, така да во следниот лајв очекувам голема борба помеѓу нив двете, очигледно е дека се сврте Кристина против оваа, мислам редно време беше.
    Во ред е да ги поддржува нејзините, ама она толку е опседната со нејзините кандидати, што веќе не делува нормално. Вчера кога Алекса потфрли зошто го тераше повторно да испее една строфа? Зарем тоа е колегијално? Па ако е така дај да им дадеме на сите уште по една шанса да се поправат. За онаа желка, таман малце почнав да менувам мислење на позитивно ама вчера повторно се докажа дека е самобендисан идиот и точка.
    Што претставува една илјадарка евра за Емина од емисија за да си гласа за нејзините пиленца? Мислам дека ни самата не е свесна колку со овој нејзин став допринесува да им омрзнат дечките на народот. Баш читам и по портали и други српски форуми дека Емина им омрзна на многу, посебно по вчерашната емисија. Плус нискиот удар за Кристина во однос на 4У.
    Немој да се чудите ако во финалето останат само нејзините тројца, се ми мириса дека така ќе биде.
     
    На x-MajaEsposito-x, happygirl, sweet-cherry и 6 други им се допаѓа ова.
  3. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    Се испосмеав на сликава :rofl: Јас ја фатив гледајќи го наспатпот на Јелена Розга :rofl:
     

    Прикачени фајлови:

  4. marijaz

    marijaz Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    190
    Пол:
    Женски
    Илма е прејака.. она има х фактор!
    Сите други се просечни, девојчево секогаш растура.

    и да ве прашам нешто..
    Доколку знае некој нека ми каже каде се одржува х фактор??
    Во Србија, Белград или некој друг град? Ќе ми треба точната адреса, и колку чини влезница ( дали може да се резервира преку интернет? )
    Ми треба вашиот одговор!
     
  5. rhcpfan

    rhcpfan Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    1.027
    Се сложувам со тебе,се гледа надворешниот изглед а во тоа се уверив кога испадна Младен...Кој го гледа него како пее..И не само за него и општо секаде во светот е така.
    Мислам дека Харис воопшто не требал да ситигне до тука (немам ништо против детето,ме фати жал кога плачеше) ама реално нема глас за х фактор а ни воопшто а кога па ќе му се смени... А Емина можела на време да му ги скрати маките,да го пуштела да плаче порано а не вака да му одолжува и да му отежнува,сепак имаше подобри кандидати во нејзината група како што се Милош и Стефан.Но тоа е што е.Нема правда.

    И мислам дека стварно без врска се расправате.Сфатете дека секој има свое мислење и има право да си го каже,па сега дали на некого Емина му е убава или не му е убава тоа си е негова работа и нема што тука да се докажува или да се вели дека некој е љубоморен.(не сакав да се вмешам ама морам да искоментирам бидејќи не поднесувам кога не се почитува туѓо мислење -.-) или дали некој му се допаѓа или не некој како пее и како изгледа и било што.
     
  6. manja666

    manja666 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    1.144
    Допаѓања:
    17.998
    Ај уште ова да кажам.
    Оваа Лорин, вечниот непребол на Жељко иначе, какво гласиште има просто не ми се верува.
    Дури вчера кога гледав бев убедена дека нема шанси да пее во живо туку само отвара уста ама еве сега го гледам клипот и искрено и симнувам капа. Едно 10 пати се наежив додека ја пееше Еуфорија.
    Барем еден се најде вчера да покаже како треба да се пее.
     
    На Gioia, De-lovely, Elennaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    Бреј што е активна темава бе,на секој 30 сек. се пишуваат мислења :D
     
  8. little-barbie

    little-barbie Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    25
    се на се катастрофа шоу.... тотално ме разочарааа очекував многу повејке...
    кажав јас дека ке им го уништат животот на децата и ете излезе тоа што го мислев неможат да се справат со пораз а сакаат да се натпреваруваат ама не се тие виновни продукцијата е виновна што воопшто ги пушти да стигнат до тука и сега ке плачат е па нормално дека ке плачат кога сеуште се децаа !!!!!
    па уште и нивните ментори ги воздивнуваат до небо и неможат да прифатат... ама тоа е што е ... жал ми е за 4у што испаднаа беа далеку подобри од харис според мене
    а и даниел се повејке ме разочарува стварно ја претера со наивноста мене не ми се верува како од толку шоуа каде што тој бил никој до сега не го заприметил и дури сега на х фактор се истакна и се прави наивен како прво шоу да му е ова каде што настапува а не му е !!!!
    од вчерашната емисија најповејќе впечаток ми остави александра мислам дека беше најдобра според мене.. ете и неа и се случи истото како на илма ако заприметивте и падна едната слушалка па таа не направи толкава драма како илма и илма се повејке почнува да прави драми само за да привлече внимание и за да ја сожалуваат !!!
    за судиите нема да коментирам затоа што не заслужуваат да коментирам за такви разочарувачки личности кои го упропастуваат шоуто
    и пак ке кажам ова е најголем УЖАС !!!!
     
  9. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.313
    Пол:
    Женски
    Пак да искоментирам нешто,не можам да се воздржам :D .
    Cекој си има право на свое мислење,и тоа треба да се почитува.Tеси ако ме прочиташ знај ова е нашиот Балкан каде се плуе по секого (ова со вреѓање женско на женско,Eмина и Cекулич курви ги направија :x ) ,туку ти не ставај си на срце,најреални коментари даваш.
    Kога сум кај Eмина се согласувам дека се лигави и претерува во заштитувањето,ко мислиш ги исмева другите ментори ,тоа не ми се допаѓа,а изглед ,глас се општо во нејзината кариера ми се допаѓа.
    Харис е недоволно талентиран според мене,и не го напаѓам не ,туку ми е жал лажна надеж да му се дава,се што му кажа Kристина Kовач беше чиста вистина.
    Лукијан просечен,па кај и тоа почна и да се занесува,удри славата во главата.
    Aлекса,талент да ,но да покаже нешто друго,англиски,француски јазик (ако треба јас ќе го научам јазик) :P ,не само го тупи шпански јазик со се португалски.Tака треба ако сака да има публика на овие простори,разновидност,кога веќе не е за пеење србски.
    4ју не требаше да испаднат,но ајде бидна што бидна.
    Доктори не ми се ништо посебно.
    Tамара,убава е но ми е антипатична,здрвена без движење,џабе што има глас.
    Илма моќен глас,но малку и она да се среди со карактерот и убаво да се облече.
    Mаид не ми беше омилен признавам ,но се подобар и подобар е ,има глас,харизма...
    Бркович нека земе да облече нешто друго освен фустани во црна бoја,ме зацрне жити се,инаку глас има но не ми е фаворит.Даниел ми е најкомплетен од сите,и очекувам да победи ,најискрено :bow:
     
    На Eci15 и tessie им се допаѓа ова.
  10. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    Каде можам да го гледам тој дел?
    Бидејќи Макс тв е најглупава ствар. До 00.00 го имаше шоуто во видеотека и баш на гласањето завршува програмата и толку. Нема ништо понатаму а на интернет не можев да најдам.
    Ако имате линк од гласањето и двобојот ве молам споделете :)
     
  11. Avenged

    Avenged Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    1.495
    Пол:
    Женски
  12. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    563
    Допаѓања:
    1.395
    Пол:
    Женски
    Само уште еднаш да кажам дека стајлингот на сите е катастрофа, како може Белград да си дозволи такво нешто, Белграѓаните биле едни од најубаво облечените, најдобро средените на Балканот, а ова сега... Најкатастрофа ја средуваат Илма, треба да е нешто весело облечена, модерно, тинејџерски, е не како на последниов настап како Покахонтас!!! И кога ќе им „опнат“ некоја безврска шминка, јас како тотален аматер поубаво ќе ги нашминкам! За косите немам зборови, девојчиња на пракса поубави фризурчиња ќе им направат!

    Од мене - толку!
     
    На bubamara12345 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.359
    Допаѓања:
    83.822
    Пол:
    Женски
    Авичи едвај чекал Кајмакоски да извади песна, за да му врати.
    :rofl:
     
    На Gioia, Someonespecial и Moonstone.17 им се допаѓа ова.
  14. marijaz

    marijaz Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    190
    Пол:
    Женски
    Доколку знае некој нека ми каже каде се одржува х фактор??
    Во Србија, Белград или некој друг град? Ќе ми треба точната адреса, и колку чини влезница ( дали може да се резервира преку интернет? )
    Ми треба вашиот одговор!
     
  15. bubamara12345

    bubamara12345 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    610
    се согласувам, шминката им е катастрофа невидена, стајингот кога како :) :)
     
  16. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    И мене ме изреволтира,се најде во тесно и полуде начисто
    Се виде каква сељанка е ,дека не знае да се изразува
    За греота јас подобро ќе се снајдев
    Мерак ми е наредниот лајв да пеат за кој да исоадне двајца нејзини финалисти
    Уфффф...е тоа ќе биде шоу
    Заборавив да го пофалам Даниел секоја недела е се подобар...продолжуваме да гласаме за него...
     
    На Eci15 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    На hermosa и bubamara12345 им се допаѓа ова.
  18. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Белград, Студио 6 на Шимановци, така спомна водителката.
    Еве ти мапа

    http://mapa-beograda.net/mapa-srbije/ul ... novci.html

    За цена на влезница и како се резервира види на страната на Х фактор Адриа.
     
    На marijaz му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    1.694
    Србиве се националисти невидени!! На секоја страница читам не сакале да се зборува на македонски - не разбирале?! БРЕ! Си праат филмови луѓето, мани што не ни ставија барем 1 член од жирито МАКЕДОНЕЦ па и не разбирале... еее ама се нервирам за такви простачни сељачишта искомплексирани ииииии се!
     
    На makedonkamak и Agrona им се допаѓа ова.
  20. Miss-Depp

    Miss-Depp Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2012
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    32

    Точно Србите се националисти и никој не сакаат освен себе,меѓутоа мислам дека тоа е намерни пишано за да се предизвика тензија меѓу нас ;)
     
    На bubamara12345 му/ѝ се допаѓа ова.