1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дали му се допаѓам?

Дискусија во 'Сингл' започната од TeenagedLady, 8 ноември 2012.

  1. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    не се лутам фала за советот - иако поголемиот број на мои другарки имаат дечко :lol:
     
    На Ketrin.Moon му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски
    Знам дека денес рано се почнува со дечко јас би ти препорачала малку да си почекаш кај и да е 15 ќе имаш :) како сестра на девојче слично со твоите години (дадичка :geek: )мислам малку само почекај . ама ако не ти се чека само напред :?: позрдавче маченце и памет во главче
     
    На psychic му/ѝ се допаѓа ова.
  3. s.w-e.e-t.y

    s.w-e.e-t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    432
    Ве молам за совет...учам во исто школо со мојата симпатија, често се погледнуваме и понекогаш ме задева и ме прегрнува, но ги прегрнува и другите девојки. Незнам што да мислам дали е тоа само пријателски или можеби му се допаѓам?
     
  4. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски
    можеби е одговорот ;) додека не ти даде појасни знаци или ти каже дека му се допаѓаш ќе се сомневаш :lol: со тек на време ќе се покаже
     
  5. Boss.7

    Boss.7 Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Дали му се допаѓам???

    Има еден дечко,што подолго време го свиѓам,и во почетокот воопшто не ми обрнуваше внимание,но во последните 2-3 недели некако по неговото однесување имам чувство како да му се допаѓам 8) . Постојано ми стиска лајкови на фб ,но во живо ништо или пак да ми напише. Видов дека во хороскоп е девица и се вели дека девиците биле многу срамежливи и дека за да направат нешто требе да бидат сигурни 100 % во тоа , па потоа чекор по чекор да го направат тоа .И сега незнам како да му дадам некој знак за да дојде до знаење дека јас го свиѓам него.... :^) :D
     
  6. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.795
    Пол:
    Женски
    Почни и ти да му лајкуваш него, зборувај му и ти некогаш прва ...
     
  7. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.197
    Допаѓања:
    2.522
    Незнаев каде на друго место да го поставам прашањево...Што значи кога машко не те гледа во очи додека му збориш? Многу се нервирам вака,повеќето викаат дека се срами ама незнам...? Ептен ми беше глупо кога зборевме едваај еднаш ме погледна во очи,само луташе со погледот и имав впечаток како да не ме слуша,а ме слушаше.И после кога секој си отиде кај своето друштво еднаш-двапати ни се сретнаа погледите.А со дечково имаме некаква глупичка историја,он пробуваше нешто со мене повеќе пати ама јас не му обрнував внимание,само се тргав.Сеа се сврте кругот :P
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Прв впечаток што ми оставаат таквите луѓе е дека се срамежливи и дека имаат трема. Не знам што друго би било..
     
  9. Dog-lover

    Dog-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.743
    Пол:
    Женски
    Скроз истото и кај мене. :|
    Бевме заедно на ескурзија, ме задеваше, ме голицкаше цело време,се погледнувавме неколку пати, дури вечерта кај него во соба спиевме со другаркиве, неколку пати и ме прегрнал кога сум спиела, така ми кажаа, :| а и цело време мене и другарка ми не викаше кај него во соба да одиме... само мене и она, другава другарка не ја викаше.. ама па после на неа фб и пишувал нешто срциња и такви работи :^) е сега незнам дали му се допаѓам, он е таков се дружи со сите, е сега незнам дали сето тоа беше се пријателски или му се допаѓам. :^)
    не ми се допаѓа нешто детево, ама па љубопитна сум, сакам да знам. :D
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Tina12

    Tina12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    9
    Исто и кај мене ако може помош, само делот "таа му се пика и ние двете се мразиме" не ми се случува.Значи не знам во што е проблемот, му се свиѓам или не.А ми ги кине нервите со тоа топло-ладно...Се избацив пред него дека некој ми се свиѓа и од тогаш приметив дека ме игнорира.Му давав некои сигнали ама тој или е глупав или не сака да сфати.Не го разбирам.Тешко било да се излезе на крај со машко.
     
  11. kolethemen

    kolethemen Активен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Абе и вие не знајте шо сакате, одите по недостапното,

    ШТО ЗНАЧИ ЖЕНСКА ШО СЕ ПУФКА МНОГУ, ОД ДАЛЕКУ ДА ТЕ ГЛЕДА А КОГА КЕ СЕ РАЗМИНВАТЕ ДА ЈА СВРТИ ГЛАВАТА, ИЛИ ПРАВО ДА СЕ ГЛЕДА И ДА ГЛУМИ НЕЗАИНТЕРЕСИРАНА
     
  12. Glumka

    Glumka Активен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Штом сака да е недостапна, можно е да те свиѓа. Би сакала да ја освоиш. -мое мислење
     
  13. Tina12

    Tina12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    9
    И се допаѓаш, ја врти главата на страна бидејќи мисли дека ти си незаинтересиран за неа.Ако ти се свиѓа, стори нешто со што ќе и го покажеш тоа.
     
  14. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Тоа е нормално, и јас сум правела така, тотално непријатно е да буљаш некој од блиску, да ви се вкрстат погледите а да не ти текне да го завртиш погледот. :D Мене ми е малце манијачки дури. :^)
     
  15. kolethemen

    kolethemen Активен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    дали да и испратам на фејсбук френд реквест, или во живо да пробам, не сакам да ја утнам работата на фејсбук мислам дека нема да ме прифати сигурно еден куп има што и досадуваат, досега сите што ми се гледале кога сум ги аднал на фејсбук не ме прифатиле, а профилнити слики камен ми биле, на други рандом кога испраќам ме прифаќаат, затоа се мислам, а во живо многу се филма, треба сама да ја начекам низ град да не е вкафич кога го нема штитот кренато и не е на штикли опната па да биди една педа над мене
     
  16. MejkApGirl

    MejkApGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    58
    Се согласувам, дефинитивно и се допаѓаш. И тоа од женска страна ко што знам братучетка ми има правено така, јас лично, другарки ехее, еден куп.
    Тоа ти е некоја женска филозофија :)
     
  17. Chocolate-me

    Chocolate-me Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2014
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    156
    Пол:
    Женски
    Феминки нова сум на форумов,незнаев во која тема да прашам па ја најдов оваа тема.
    Ваква е ситуацијата:со едно момче се запознавме пред околу 6 месеци на фб,сега кога тргнавме на училиште почнавме да се гледаме постојано(нели сме во исто училиште) :D и сега тој постојано ме гледаше,се смешкаше,повеќе пати ми прозборуваше нешто.Но,изгледа си фати женска... немаше неколку недели такви погледи како претходно. Но,еве последнава недела пред Нова година пак ме гледаше,се смешкаше,ми зборуваше.. како порано.Збунета сум.. дали му се допаѓам?
     
  18. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.730
    Пол:
    Женски
    Не знам дали му се допаѓам...му се допаѓам? :$
    Не знам...денес дозна дека го сакам...реакција да чекам?Да.
    Сама си прашувам-сама си одговарам..абе заљубена будала :lol: :D :inlove:
     
  19. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.491
    Допаѓања:
    8.289
    Пол:
    Женски
    Tој веќе штом дознал оти го сакаш,најлесно по реакцијата првична ќе процениш.Cигурно е да почекаш и тој да се изјасни ако не направи ништо ,значи сееедно му е.Tи си мое будалче те сакам ,како може да не се заљуби во такво убаво чупе :*
     
    На simonna.a му/ѝ се допаѓа ова.
  20. kolethemen

    kolethemen Активен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    На пример ете со некоја се меркате и иди таа со другарките застанва пред мене како да сака да се запознае ама срам и е си шепотат се смеат се врткат, во некоја друга прилика пак фрла погледи му одам му велам вака и вака е работата таа цела закочена се прај на Тошо и глуми лудило демек незаинтересирана, после тоа следен пат не фрла погледи туку сега другарките гледат дали ја меркаш се смеат и му кажват инфо, ај сега решение