ТЕМА: Не можам да соберам храброст да пријдам на девојка

Мислење 03 Дек 2013, 18:12

Anon напиша:
Yolo напиша:znaci vaka, dvajcata sme vtora godina, u ist klas, dosta se druzime i komunicirame, mi se svigja ali neznam kako da i prijdam radi toa sho mi e strav da ne rasipam drugarstvo
sovet?

Другарството отишло во неповрат во моментот кога си се затрескал во неа. ;)

jebiga.. :D
ajde lugje help :D
Yolo

Фем почетничка
 
00
Мислења: 15
Зачленет: 02 Дек 2013, 23:23

Мислење 03 Дек 2013, 19:13

Yolo напиша:
Anon напиша:
Yolo напиша:znaci vaka, dvajcata sme vtora godina, u ist klas, dosta se druzime i komunicirame, mi se svigja ali neznam kako da i prijdam radi toa sho mi e strav da ne rasipam drugarstvo
sovet?

Другарството отишло во неповрат во моментот кога си се затрескал во неа. ;)

jebiga.. :D
ajde lugje help :D

абе кога веќе сте блиски најверојатно знаеш дали има некој друг шо и се свиѓа или сл, ако нема таков пробај да дознаеш шо мисли за тебе, ваљда имате ист круг на пријатели искористи ги тие нека ти откријат
Аватар на корисникот
feminium

Жолто цветче
 
16863567
Мислења: 1708
Зачленет: 25 Авг 2012, 10:15
Локација: the other side of my mirror

Мислење 03 Дек 2013, 21:14

:!: Слажем се. Нема више другарство.Отиде кога си се заљубил.
Аватар на корисникот
jovana03

Зелено цветче
 
486414
Мислења: 612
Зачленет: 10 Ное 2013, 17:07
Локација: In your Nightmares!
And the ohny thing I tell them is I'm living for the present,and the future don't exist.

Мислење 03 Дек 2013, 21:33

Yolo напиша:
gangstergirl напиша:Ќе треба подетално да напишеш за вашето другарство за да можам да ти дадам добар совет.

Pa neznam sto, ednostavno primer u skolo koga sme 90% od vremeto sme zaedno, so uste 1 drugar i drugarka, i ona "celo vreme" go tapi za eden sho go svigja bla bla :D

ponekad i navecher znae da mi se javi da praime muabet i taka....

sadgirl21 напиша:
Yolo напиша:znaci vaka, dvajcata sme vtora godina, u ist klas, dosta se druzime i komunicirame, mi se svigja ali neznam kako da i prijdam radi toa sho mi e strav da ne rasipam drugarstvo
sovet?

Индиректно пробај да дадеш некој знак.
Ако не реагира,тогаш не расипувај пријателството.

da znaev nekoj nacin, pa makar i indirektno nemashe da pobaram pomosh :D haha

И викаш она свиѓа некој друг а? Имаш повеќе можности: да и кажеш како се чувствуваш и да го расипеш другарството или пак остани нејзин пријател биди секогаш за неа, да и бидеш рамо за плачење, и може да заврши како во романтичните филмови: девојката на крај сфаќа дека совршениот бил секогаш до неа, најдобриот другар. Немам многу искуство на темава не знам шо да ти кажам друго, може после ќе ми текне. :lol:
Аватар на корисникот
gangstergirl

Сино цветче
 
79153
Мислења: 152
Зачленет: 05 Окт 2013, 23:08
Локација: Tres Metros Sobre el Cielo.
Only know you love her, when you let her go.

Мислење 03 Дек 2013, 21:49

Yolo значи немаш многу избор-или да признаеш дека ти се допаѓа,и притоа секако пријателството нема веќе да биде исто,или пак ќе ти се посреќе. :D
Кажав и претходно,реагирај индиректно-значи ти како другар,би требало да знаеш каков карактер,тип на машко таа сака.Ако исполнуваш таков критериум,тогаш напад :D
Иако јас сепак мислам дека не те свиѓа девојчето,дека друг свиѓала..
Ако ти е добра другарка,тогаш пробај да ја гледаш ако таква.
Другарството е вредност за цел живот,љубовта знае да биде минлива работа :D
Аватар на корисникот
sadgirl21

Црвено цветче
 
3190747
Мислења: 6952
Зачленет: 30 Јан 2013, 22:12
Знаеше дека дел од неа засекогаш ќе остане со него. Таму каде што се разделија оној ден, останаа неговата гордост, нејзината тврдоглавост, пропуштената шанса и едно ветување. Имаа сè, а избраа ништо..

Мислење 04 Дек 2013, 01:58

sadgirl21 напиша:Yolo значи немаш многу избор-или да признаеш дека ти се допаѓа,и притоа секако пријателството нема веќе да биде исто,или пак ќе ти се посреќе. :D
Кажав и претходно,реагирај индиректно-значи ти како другар,би требало да знаеш каков карактер,тип на машко таа сака.Ако исполнуваш таков критериум,тогаш напад :D
Иако јас сепак мислам дека не те свиѓа девојчето,дека друг свиѓала..
Ако ти е добра другарка,тогаш пробај да ја гледаш ако таква.
Другарството е вредност за цел живот,љубовта знае да биде минлива работа :D

znam deka nemam mn izbor :D pred nekoe vreme bash se sekjavam neso neznam ni ja i izvrtiv kao film deka sum ja svigjal nekoe vreme lani bla bla, nez kako upadnavme u toj muabet, ali ete, mislam deka mi beshe greska toa, mada ne se smeni nashiot drugarski odnos (valjda, barem ja ne primetuvam)

inache se soglasuvam so tvoeto mislenje, i znam deka ne me svigja posho drug svigja, ali ete, ja nejze ja svigjam :D
Yolo

Фем почетничка
 
00
Мислења: 15
Зачленет: 02 Дек 2013, 23:23

Мислење 04 Дек 2013, 10:05

Yolo напиша:
sadgirl21 напиша:Yolo значи немаш многу избор-или да признаеш дека ти се допаѓа,и притоа секако пријателството нема веќе да биде исто,или пак ќе ти се посреќе. :D
Кажав и претходно,реагирај индиректно-значи ти како другар,би требало да знаеш каков карактер,тип на машко таа сака.Ако исполнуваш таков критериум,тогаш напад :D
Иако јас сепак мислам дека не те свиѓа девојчето,дека друг свиѓала..
Ако ти е добра другарка,тогаш пробај да ја гледаш ако таква.
Другарството е вредност за цел живот,љубовта знае да биде минлива работа :D

znam deka nemam mn izbor :D pred nekoe vreme bash se sekjavam neso neznam ni ja i izvrtiv kao film deka sum ja svigjal nekoe vreme lani bla bla, nez kako upadnavme u toj muabet, ali ete, mislam deka mi beshe greska toa, mada ne se smeni nashiot drugarski odnos (valjda, barem ja ne primetuvam)

inache se soglasuvam so tvoeto mislenje, i znam deka ne me svigja posho drug svigja, ali ete, ja nejze ja svigjam :D

Види друже,сите сме поминале низ тоа.Ние свиѓаме еден,тој еден свиѓа друга,тој пак третиот нас :D
И се така до недоглед.Јас искрено мислам дека ти и не ја свиѓаш толку како што преувеличуваш :)
Подобро дистанцирај се,љубовно :!: ,и гледај да си ја задржиш како другарка-ако ти одговара,а за љубов..па и не е само таа.Почни да се дружиш и со други девојчиња,можеби таму некаде те чека вистинската :P
Аватар на корисникот
sadgirl21

Црвено цветче
 
3190747
Мислења: 6952
Зачленет: 30 Јан 2013, 22:12
Знаеше дека дел од неа засекогаш ќе остане со него. Таму каде што се разделија оној ден, останаа неговата гордост, нејзината тврдоглавост, пропуштената шанса и едно ветување. Имаа сè, а избраа ништо..

Мислење 07 Дек 2013, 00:52

sadgirl21 напиша:Види друже,сите сме поминале низ тоа.Ние свиѓаме еден,тој еден свиѓа друга,тој пак третиот нас :D
И се така до недоглед.Јас искрено мислам дека ти и не ја свиѓаш толку како што преувеличуваш :)
Подобро дистанцирај се,љубовно :!: ,и гледај да си ја задржиш како другарка-ако ти одговара,а за љубов..па и не е само таа.Почни да се дружиш и со други девојчиња,можеби таму некаде те чека вистинската :P

poso na rodenden kje ja kanam, neli drugarka e sekako :D so vikate primer na strana koa kje projde vreme da ja trgnem i onaka "slucajnoo" da ja zalapam? :P
Yolo

Фем почетничка
 
00
Мислења: 15
Зачленет: 02 Дек 2013, 23:23

Мислење 07 Дек 2013, 18:18

Yolo напиша:
sadgirl21 напиша:Види друже,сите сме поминале низ тоа.Ние свиѓаме еден,тој еден свиѓа друга,тој пак третиот нас :D
И се така до недоглед.Јас искрено мислам дека ти и не ја свиѓаш толку како што преувеличуваш :)
Подобро дистанцирај се,љубовно :!: ,и гледај да си ја задржиш како другарка-ако ти одговара,а за љубов..па и не е само таа.Почни да се дружиш и со други девојчиња,можеби таму некаде те чека вистинската :P

poso na rodenden kje ja kanam, neli drugarka e sekako :D so vikate primer na strana koa kje projde vreme da ja trgnem i onaka "slucajnoo" da ja zalapam? :P

Ааа? :o
Хаха неее,никако тоа..бљак! :D
Тоа е премногу нападен потег,и можеби и шлаканица ќе си добиеш :D
Значи кога веќе си одлучил да и признаваш,направи го тоа на пристоен начин,значи излезете сами на кафе,прошетка или било шо и кажи и што чувствуваш.
Но биди спремен и да ја изгубиш како другарка,дека нели свиѓала друг..
Аватар на корисникот
sadgirl21

Црвено цветче
 
3190747
Мислења: 6952
Зачленет: 30 Јан 2013, 22:12
Знаеше дека дел од неа засекогаш ќе остане со него. Таму каде што се разделија оној ден, останаа неговата гордост, нејзината тврдоглавост, пропуштената шанса и едно ветување. Имаа сè, а избраа ништо..

Мислење 11 Дек 2013, 01:17

Имам 15 години а досега не сум имал девојка.Не знам како да пријдам на девојка
Што да направам за да ме засакаат девојките. Ве молам помогнете ми.....
Stefan112

Фем почетничка
 
00
Мислења: 1
Зачленет: 11 Дек 2013, 01:08

Врати се на Сингл

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 6 гости