1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Не можам да соберам храброст да пријдам на девојка

Дискусија во 'Сингл' започната од AdoLf, 11 јуни 2011.

  1. tinan

    tinan Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    1.275
    Пол:
    Машки
    Ма како бољи,.... најбољи, најбољи :rofl: :rofl: :rofl:

    ако го знаеш вицот |(
     
  2. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    Како што е редот, прво ќе ја прашаш дали мајка и ќе ја пушти да спие кај тебе па потоа давај сигнали
     
  3. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.476

    Не ризикувај да и се отвориш кај тебе дома,што ако те одбие?
    Ќе пропадне пижама-партито!
     
    На feminium му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Yolo

    Yolo Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2013
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    0
    Nema sho da si prasuvam, cim ona saka da spieme kaj mene koa kje sum sam znaci kje ja pustat :D

    Epa ja se nadevam na toa deka nema da me odbie :D hahaha
     
  5. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    абе ти се надеваш ама можни се и двете опции зато имај и план Б што ако не те одбие и што ако те одбие ,ако не те одбие супер сите среќни ќе си ја дочекате новата и супер ќе си поминете ама што ако те одбие знаеш колку ќе и е незгодно и нејзе и тебе во остатокот од вечерта
    Не сум некој експерт во темиве ама сепак би ти советувала да си ја земеш во предвид и непостакуваната опција оти сепак е можна освен ако претходно немаш информација дека одговорот ќе е позитивен,
     
  6. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Јас би ти рекла искористи ја новогодишната ноќ за да ја шармираш девојката, ласкај и, симнувај и ѕвезди... Прославете, поминете си убаво, забавувајте се, а накнадно повикај ја да излезете сами вие двајцата на некое убаво, тивко, романтично место :)
     
    На feminium и srcekrsacka им се допаѓа ова.
  7. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Yolo друже
    имам и јас еден другар што ми глумеше другарство ма на крај сам си призна дека е вљубен во мене-дефитивно шанси нема кај мене па што сака да биде
    ми прави некои филмови кафе-мафе ама јас го откажувам и ако понекогаш е премногу досаден ама јас не можам да го гледам на начин на кој што ме гледа тој :!:
    така да внимавај како се однесуваш со девојкава и дали таа сака да има нешто со тебе-прашај ја од околу
    обиди се да протолкуваш бекои сигнали-инаку да знаеш дека најцврстите врски потекнуваат од другарството-познавам таков случај(прво биле другари, па после станало нешто повеке и сега се во брак и имаат синче)
     
  8. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.476
    Остај ти шо се надеваш,за изразување емоции треба мирна средина.Вака тешко дека ќе имаш прилика.Нека помине Новата,па покани ја за на кафе само ти и она,или прошетка во парк,и ќе се отвориш.
     
  9. Yolo

    Yolo Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2013
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    0
    Ocigledno deka ne sme se razbrale ubavo, a mozda i ja ne sum objasnil najdobro na sto mislev pod poimot posle nova godina, znaci da projde nova godina pa posle nekoj den da sedime kaj mene i tako dalje :)
     
  10. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.476
    Е добро де,за време на Новата :D или после новата што се менува,ти секако ќе и изразиш љубов :D
    Ако сте само ти,таа и другарката со која си ја организирал запивката-би рекла не,не да и кажуваш.Не е момент.За такви работи треба поголема приватност.
    Сепак одлуката е твоја.
    На нас останува да ти посакаме среќа :)
     
  11. leighton23

    leighton23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2013
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    1.681
    E Yolle мене ми се допаѓа планот. Како што разбрав ќе доаѓаат и други двајца така да можеш да ја викнеш во другата соба као демек нешто да ти помогне ии убава прилика да и кажеш се. Па после може и нема да сакате да излезете од собата. Само ти овие денови давај и знаци дека ти се допаѓа и сакаш нешто повеќе. И гледај нејзини реакции за да бидеш сигурен дека нема да те одбие. Може да и кажеш и порано ако девојката покажува интерес. Нема потреба од толку чекање. Подобра опција е да си ја поминете таа вечер сами. Сепак на тебе е да одлучиш. Со среќа.
     
  12. Yolo

    Yolo Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2013
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    0
    ааа, луѓеее, петокот бевме заедно, пиевме бла бла бла, бев поднапиен и нешо сум кажал демек заљубен сум у една од клас бла бла, ама среќа не сфати дека у нејзе :D е сеа тоа шо сум го кажал и го пренела на нејзина другарка и ја замарала нејзе и мои двајца другари да и кажат у која (не и кажале иако знаат сите тројца)
    и осеќам дека полека полека како да се дистанцира, а може и халуцинирам
    хеллппппп?
     
  13. licemerna

    licemerna Нов член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    gotov si si ja utnal
     
  14. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Што хелп си видел дека е љубоморна,ако нејќеш да ја изгубиш едноставно кажи и или таа ќе си мисли дека друга сакаш и ќе се оддалечи од тебе :!: