1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прв бакнеж

Дискусија во 'Сингл' започната од Princess15, 27 март 2010.

  1. Princess15

    Princess15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    5
    Како ли е првиот бакнеж..
    односно како вие го имате сватено .. како ли се прави.
    ајде да видиме :lol: :D
     
    На Monii4eto му/ѝ се допаѓа ова.
  2. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    prviot - paaaa.....dobivas pomalce od sto ocekuvas. :D edvaj cekas da se desi, a koga ke se desi vikas-znaci toa bilo toa :)
    mene mi se desi letoto posle 8 odd.
    pretpostavuvam deka ne ti se desil prviot baknez pa prasuvas kako se pravi. moj sovet: ne se optovaruvaj so toa deka ne znaes da se baknuvas - posto znaes. ;) samo ti opusti se, deckoto ke te vodi, a koga ke dojdat usnite blisku- instiktivno ke znaes sto da pravis ;)
     
    На naty66, sToBiToBi, LittlePinky и 9 други им се допаѓа ова.
  3. Princess15

    Princess15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    5
    Па таман ке треба да бидни нештото.. и јас се плажам и бегам.. се тргамм:)
    иначе и некои мои блиски ми велат знаеш иако мислиш дека не знаеш ама јас упорна сум дека не знаам и не попуштам никако!! :oops: :P
     
    На Boka.A и miss.Independet им се допаѓа ова.
  4. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    uf...tvrdoglava si. cela si na mene :lol: se salam ;)
    epaaa.....eve korisen zovet- ne brzaj, ne ja otvaraj ustata kako na zabar, so jaziceto ke osetis sto treba da pravis ;)
     
    На angelche16, LittlePinky, Justinlove и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Јас од првиот бакнеж бев пријатно изненадена. Партнерот ми беше доста искусен, а јас се покажав како одлична ученичка :lol: :lol: :lol: Одлично беше. Како да сум се родила со тоа. Прекрасно чувство :oops: :D
     
    На sj *O*, RecklessGirl, angelche16 и 6 други им се допаѓа ова.
  6. Drako

    Drako Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    26
    па убаво ти кажа newring така е ќе очекуваш повеќе и кога ќе се случи ќе ти а значи вака било, малку чудно ке се осеќаш ама убаво ќе ти биде особено ако е со личност која ти значи следниот пат кога така ќе ти се приближи не се тргај остави тој да те води ке видиш се ке ти биде инстинктивно едноставно ке полетас кога ке почнете да се мувате,нема да размислуваш за ништо а најмалку дали знаес или не... Со среќа и пиши како си поминала :D
     
  7. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    Мене првиот бакнеж не ми беше ништо посебно.Повеќе смешно ми беше.
    Бакнежот е крстосница!Тој одлучува дали започнатото ќе успее или не.Така најточно можеш да сфатиш што чувствуваш спрема некој.Јас бев зацапана до уши во момчето со кое ми се случи тоа, и откако се случи, цак- оладив за момент.Значи не ми бил по мерка.
    Препушти се на чувствата што ги имаш за него.Фантазијата и хормончињата си ја знаат работата.Нема правила, ти сама си ги креираш.Бакнежот е огледало на личноста.
     
    На RecklessGirl, BabyD0ll и Ema007 им се допаѓа ова.
  8. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Eh mene prviot baknez mi se sluci vo 7-mo oddelenie :lol: i mi ostana edinstven so toj decko so koj se sluci :lol: Deckoto bese 8-mo i taka simpatija mi bese i bidna sto bidna se sluci ne bese loso ok mi bese togas,toj poslem toa me barase pak da se gledame da ideme demek :D ali jas se isplasiv od vrska a i prestana da mi se sviga i taka go odbegnuvav i se ostana na toa.......e tek posle 2 godini se fativ so prviot decko so koj imav za prvpat vrska e toj prv baknez so nego mi bese nesto najubavo i poveke toj si go pamtam kako prv :lol: A za toa sto tebe ti e strav ne mu ja misli mnogu opustise,slobodno i ke si dojde samo od sebe
     
    На miss.Independet му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Princess15

    Princess15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    5
    уфф. фала за сите совети..ии ке пишам што ке испадни..Али сепак мислам декаа.. пак нешто ке оплескам..
    а иначе и тој ми вика дека сум нај тврдоглавото суштесто што го познава... :(
    а иначе вака сум супер не сум страмежлива девојка..ама кога ке дојди тој до мене кога ке треба да биднии ке се истопамм...!!
    и....
     
    На lana.18 и 13Maca13 им се допаѓа ова.
  10. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    и..кога тогаш ке ти се случи првиот бакнеж :) ..само немој многу да се замараш, да мислиш..опушти се...и биди храбра..ке се случи..со среќа ;) :)
     
  11. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Првиот бакнеж (француски нормално) се случи на 1 октомври кога бев 8 одд. Колку само го сакав детето ххахах, тој беше една година поголем од мене. Како и да е беше сладок бакнеж, бавен, без лигавења :) Бев тотално стресена за тоа, но пред да се случит фамозниот прв бакнеж се опуштив и само го следев ритамот :) Значит ништо страшно :)
     
  12. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    580
    ехх тоа беше во 8мо мислам 26 март,бевме воелемент, а бидејки не знаев како а и другарките исто на одмор во школо вежбавме на лижавчиње, сега кога ќе ми текне ова ми е многу глупо. А типот, 2 месеци, и сега сме другарчиња.
     
  13. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Мојот прв бакнеж ми се случи во прекрасниот Охрид, бев осмо одделение, со еден дечко од Радовиш :D После долги години го видов дечкото во Скопје и се здрвив целата, ни збор неможев да кажам а сега да го видам веројатно не би го познала а ни он мене.
    Ах тој Охрид :D
     
  14. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Ахх првиот бакнеж :D секој го памти со ден и со дата :D беше тоа во далечната 2005 на 31.12 околу 18:30 :D
    беше волшебно за мене, баш како на филм со дечкото што доооолго време беше причина за моето забрзано срцебиење и за многубројните несоници, за најголем дел од испишаните страници во мојот дневник и за мојата детска љубовна тајна ;)
     
    На anamarija..xD и DeckoSkopje им се допаѓа ова.
  15. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    Јас бев шесто одделение,а тој пето,ама ич не ми беше убаво се сеќавам кога си појдов дома си ги миев забите стопати :lol:
     
    На angelce7, LittlePinky, girl0108 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Хмммммммм...убав и ептен очекуван! БЕз припреми, само од себе си дојде. Ама сега кога размислувам...немаше тука љубов...само некоја осмооделенска занесеност...па затоа и немав некои баш вриења во стомак, битно ми беше да не е лигаво :? :D со дечко ми првиот бакнеж ми беше уште поубав...тргни,наведни се,се додека не ме фати со рацете за глава,и морав да попуштам...а не од што не сакав...туку...ме фаќаа некои пеперутки...ми беше срам :oops: ;)
     
    На ane.97 и IfkaS им се допаѓа ова.
  17. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.749
    Допаѓања:
    65.200
    Пол:
    Женски
    Ух, мене ми беше најодвратен. Беше со еден дечко кој не го ни знаев баш добро, ама онака беше ради реда што се вика. И не беше воопшто како што си замислував...
     
  18. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.745
    Допаѓања:
    32.101
    Пол:
    Женски
    Првиот бакнеж ми се случи на 12 години. Беше сосема неочекувано.
     
  19. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Катастрофален ми беше првиот бакнеж! Чиста утка... Ама затоа наредниот :P :P :P
     
  20. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.080
    Уф прекрасен! Цел живот ќе го памтам, немав поим шо да праам, само се препуштив и учев од партерот. Тоа беше едно лето у Струга и никад веќе не се видов со типот :lol: Баш се сетив да го побарам на фејсбук, ама тешко пошо не му го знам презимето :D