1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Белешките на Лајла Грејс и на неа сличните

Дискусија во 'Слободно време' започната од Miss-dior, 22 октомври 2012.

  1. Florenca

    Florenca Активен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2013
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Може те разочарав што не те удостоив уште вчера , ама одвај најдов време и да го прочитам ( многу бре си се изнапишувала ), ама не успеав да одговорам , па еве денес сум послободна со време и ќе се потрудам .
    Се утепав од читање чекајќи ја поентата на твоето проширено елаборирање , и еве освен твоите ( веќе видени ) навреди , успеав да сфатам што уствари сака да каже писателот ( ако уопште сакаше нешто да кажеш ).
    Прво. Какви бре црни аргументи бараш од мене. Јас за темава се изјаснив , го кажав своето мислење и завршив. Моето повторно навраќање на оваа тема е по повод твоите ЛИЧНИ навреди ( глупави , нарциси..)што мислам и дека на форумов не се дозволени.
    Второ. На твоето прашање цитирам :
    ама не разбирам што е тоа толку болно во тебе, што е тоа толку што те пече што сакаш да не напаѓаш на лично ниво за некои си ликови кои не ти се ништо во животот?
    ќе ти одговорам дека е многу човечно кога ќе видиш дека некој е нападнат , а тој истиот не може да се одбрани , или во случајов можеби не ни знае дека е нападнат , да се ставиш во одбрана на истиот. Искрено ова мене ми личи како оговарање зад грб , да не речам педерски. И не напаѓам ЈАС на лично ниво. Твојот идентитет е непознат . ТИ си таа што навредува личности со познат идентитет . Ако веќе сакаш да навредиш некого , тоа се прави вака :
    Daniela Stavrovska Abe ustvari, Darko ... deckoto si e skroz ok! Si pisuva nekoja bicimi poezija, davi ama nema vrska skromen e... taka od skromnost sramezlivo na facebook izjavi deka tatko mu ja oformil vevcanska republika ... ok, si e deckoto kako sekoj prosecen makedonec ima talent da pcue po se i sekogo. Ama me iznenadi ova gardava negova...ocajni domakiniki...kolku site se osetija pokaneti na razgovorot i zustro se dignaa da go branat Darko. Cudno kako na niedna ni na sekund neogovoto `Sexucse me` ne i izgledase navredlivo sprema. Ma ne e ni cudno ustvari, on im e edinstvena dopirna tocka so pismenosta. Edinstvenata poezija sto mozat da ja razberat ... pa mnogu licno i personalno go sfatija mojot komentar ... ne deka od mene bese ok taka da mu se isturam na deckoto bez potreba ... izmegju PMS napadi ... i on ne e kriv sto tolku moze ... more zeni poleka so toa Helexot, sto mi go `prepisa´ edna od gardata, pa morav da googlam da vidam sto saka da mi kaze ... i pak ke kazam poleka bre so toa Helexot!!! Pa posle ni ragjate zatupaveni deca na koi edinstven reper za poezija im e Darko Lesoski!!! Ahhh...ovaa moja cudesna zemja!!!
    13 hours ago · Like · 9

    Darko Lesoski Данче пиле си ми напраила фалоу - ми идеш на профил - појма немам која си. Коментираш дека „те давам со глупи статуси?“ , за тоа кој е татко и за мојата скромност и естетски дострели?! Знаеш како се реагира на тоа? НИКАКО!
    ТЕ ЧАСТЕВ РИПЛАЈ! Не си мој тип ич!
    11 hours ago · Like · 8
    Ете видиш тебе ти се повраќа од друго , а мене ми се повраќа од исфрустрирани " лепотици " ( од аватарот де гледам дека си лепотица ) кои се плашат дека им врват годинките а сепак не успеале да направат нешто од својот живот па им се криви сите останати.
    Трето. Тоа што Даре и се обратил на дотичната со - гледај си го климаксот , е негово. ОН стои позади тоа ЛИЧНО со име и презиме и си одговара сам за своите навреди. Патем одговара на претходно упатена навреда од истата госпожа.
    ДАЛИ БЕВ ЈАСНА ??
    Имаш апсолутно право дека не сум ти дорасната ( на форумов де ) и треба да имаш голем капацитет да поминеш рационално 5 годинки од животот со тастатурата во раце :fubar: , да испишеш преку 5000 мислења трудејќи се да створиш за себе слика каква би сакала да бидеш :rofl: . И на толкав труд и време ќе се најде некоја досадна , недорасната , ирационална и ќе ти ја плесне вистината у фаца. Е боли . :@
    А ќе заборавев за мастурбацијата.
    Корисно е да се практикува , ама јас одкако се омажив сум заборавила како изгледа тоа. Ти претпоставувам дека добро знаеш како изгледа тоа. Ама очигледно не ти помага да си ги излечиш комплексите. Не е исто знаеш сепак маж си е маж. Или може не знаеш ??
    Се надевам дека нема и по 5 години да налетам на Лилит како навредува некој нов Даре или Флоренца.
    Ќе си го средиш можеби животот и изворот на твоите фрустрации , и нема да се мразиш толку себеси и сите околу тебе.
    П.С. Ај сега ве молам да ми го редактирате текстов , немав време да го препрочитам и да си барам правописни грешки. Благодарам на АнаКаренина и немам што да одговорам.Слободно и овде исправи ме.
     
    На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Флоренса, за другото реков, не ни разговарам со тебе, пресмешна си, најсериозно. Се напнуваш што посочно да исплукаш тврдејќи дека јас го правам тоа тенденциозно и лично,а види, види кој го прави тоа? Бу!Ти си адвокат на Дарко па што вака ревносно го браниш? И бидејќи ми даде по пример како требало, би те замолила ова твоево да го пишеш под твое име и презиме зошто си најхрабриот лик кој се појавил во историјата на фемина.
    Офтопик си немаш поим до каде и колку, зошто очигледно е дека се она кое го напиша го пишуваш за себе си. Никој не пишуваше за Флоренса или Лилит, нема потреба да се правиш бранител на некој кој има и раце, нозе, родители, семејство, кој е здрав и жив. Кажи си ги маките дека до друго ти е. ;)

    Сакав само да те прашам, кога се фати за делот - лепотица, судејќи по аватарот алудирајќи дека можеби не сум, а не си ми го видела ликот, а и не е ни важно уопште во вистинитоста на тоа, дали сум или не сум, тебе тоа не би требало да те интересира. Што ако од оваа страна седеше девојка со инвалидитет или можеби некоја фацијална дисфункција и изобличено лице? Колку ниско ќе беше тоа од твоја страна?
    Ете толку драга моја ќе кажам за тебе каква личност си ти. ;)

    Околу сексот со маж ти, не ме интересира, ама би го замолила да поработи на случајот малку поактивно.
    А околу мојата биографија, дај ми мејл да ти ја испратам и да се запознаеме како луѓе чисто за да ти го задоволам љубопитството и претпоставките. ;) За контра ги очекувам твоите животни достигнувања за да ни кажеш како и што треба. ;) Чинам на твоите 25 немало ни интернет толку распространето,не па форуми и фејсбуци...па еве ќе надоместиш во оваа ера во која помеѓу две завршени обврски отвараме социјални медиуми, имаш време,не се секирај.
    Од вакви како тебе кои животно достигнување им е да делат наводна правда и да плескаат во фаца на некоја Лилит, Вера, Стојна и гледаат како немтури и радо би живееле во свет каде што никој ништо не кажува и нема став, туку само они за да гоимаат целото внимание на светот, преку глава веќе. Катадневно ги сретнувам, ако не ме оговараат мене зад грб, оговараат во мое присуство некоја друга слична на мене,а не сфаќаат дека до нив е и нивниот Хилтер синдром,а радо би да ја имаат истата позиција. Пф без веза.

    Што сакаш да ти кажам? Дека сум обична? Обична сум, нормална, како што многу пати сум пишала тука. Дека ми белеат влакна на главата? Ми белеат, човек сум. Дека можеби не сум најгадната, но истовремено не сум ни најубавата, е вистина. Дека ме бива за едно, но не и за друго, е исто така вистина. Јас не знам каде ти си прочитала дека јас пишувам за себе си дека сум надчовек па што толку те погодува?
    Ама дека се гордеам со себе и која сум, што сум постигнала, сум, за твое жалење и имам со што. Во ред?
    Ама не можам да се согласам дека тоалет поезија е ок и не можам да се согласам дека таму гледам скромен лик, зошто едноставно не е! И не можеш против моето мислење, како што јас не можам против твоето дека го сакаш и го почитуваш и дека има вредност за тебе неговата поезија. Нека има, но за мене нема и нема за многу, многу луѓе, та дури и такви меѓу него кои наводно го почитуваат она кое го напишал, но зад грб друго викаат, секако, во ужи круг.

    Забавна си ми, мора да ти признаам. И не мора да се воздржуваш да ми пишеш, демек немаш време, да не го кажеше ќе ти поверував, вака јасна ти била намерата. ;)
     
  3. Florenca

    Florenca Активен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2013
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Некој дежура на форумов ама нема везе , еве имам уште малку време па брзо ке ти одговорам.
    Не сум јас никаков адвокат на Дарко ниту на Коста ниту на таа Јана во конкретниот случај. Дури и се согласувам дека повеќето не ми се допаѓа ни мене , на пр. од пред некој ден
    Darko Lesoski
    February 24 near Skopje
    „Пролет иде...“

    http://www.youtube.com/watch?v=8nTFjVm9sTQ
    Пролет иде.
    Ластовиците се враќаат од јужните краишта.
    Чичко Ристе вторникот отиде во Австралија,
    со 2 литра ракија за после бричење и 3 деца.

    Пролет иде.
    Сливите кај и да е ќе процутат ко млади невести.
    Мира и Венко ќе се земат.
    Без свадба.
    Ги покачиле кредитите,
    така рекол оној на вести...

    Пролет иде.
    Рака за рака се држат дечиња на настава во природа од осмолетка
    Стрина ми офна ко да си го виде џигерот,
    а беше само поштарот со сметка.

    Пролет иде.
    Мравките излегоа и ене се стројат и тропкаат во колона
    Никола од Перса 3 дена го нема,
    а ни од татко му инвалидската пензија
    -кец во кец на Барселона.

    Пролет иде.
    Се намали ноќта.
    Саботата спроти недела од диско
    во пекара после мене влезе дедо Трајко - ококорен ко кукурек
    бараше леб вчерашен вампирот...
    и таванот ми го сруши, дур го плаќав четридупло мојот јогурт и бурек.

    Пролет иде.
    Сонцето свети и му се радува се што е живо.
    Бенџи по мајка влечкокрадач по татко кантопревртувач
    -го отру Станко голубарот...
    ја истреби таа Црна мала Арапина од корпи што земаше арач
    ,а од Јосиф гранапчијата доби само за него-цело шише Крали Марко пиво.

    Пролет иде.
    Ко малтер е сиво небото,
    неонски ламји грмат од тоа тесто.
    Микац шлапаше пред мене со кондури колку дупла 5
    од карти на врата се преместил во некое министерство.
    Ми кажа оти го добил на суд чичко му кој не носеше на риби
    и сега бараката од покоен дедо му е негова-сосе гаража и дворно место.

    Пролет иде.
    на маса во вазна бели кокичиња.
    на ликот од брат ми бубуљица спермовача.
    ни тропаат ко карбуратот од стоеден главите,
    него од хормони,мене од комовача...

    Пролет иде.
    Шетаат полуголи дрољи низ зеленилото.
    Пролет иде.
    Нивните фустани ми го испиваат од очи сивилото.
    Пролет иде.
    Вриштат нивните тела под шаренилото.
    Пролет иде.
    Си оди студенилото.
    На дабот не грака ниедна врана -си отишле.
    Им препукнало од нашите души црнилото.

    Пролет иде.
    А таа мала црно-бела слика со читуља позади за во новчаник ми даде.
    Во очите кутрата ги носи сите мои пролети...
    И не знае
    Не знае оти без тие очи оти без нив мене сите луѓе и сите пролети, ми се баш криви -ми се проклети!
    Oнака...
    за џабе!
    Катастрофа.
    Ама ти изгледа стварно не ме разбираш или не сакаш да ме разбереш. Немам право ни јас ни ти да го навредуваш од типот глупав , нарцизоиден , малоумен . Или оние што им се допаѓа , биле глупи ограничени , домаќнки ....
    Еве толку можев да ти посветам внимание.
    Имав впечаток дека не си ме разбрала.
     
  4. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Јас не зборував за последниот мој пост, туку за претходните кога ти имам реплицирано, а тебе никаде те нема да се јавиш. Веројатно и на тоа немаш што да одговориш. Небитно. Темава отиде во сосема друг правец...
     
  5. icona.pop

    icona.pop Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2013
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    27
    Искрено Лајла Грејс не ми се допаѓа ама ич. Сиромашна е со фонт на зборови, и пишува типични работи што ќе ги најдеш во секоја љубовна книга. Најтрагично од сево ова е што почнаа многу девојчиња да се улетуваат по неа а имаат можеби 15 години и се демек искусни со скршено срце, а уште си играат жмурка надвор(така иде зборот). Зошто никој не обрне внимание на нашите писатели кои вредат и се искусни, а никој не се осудува книга да им купи затоа што сите се попалени по чик лит.
     
    На Shmizzla и UnknownLadyDi им се допаѓа ова.
  6. UnknownLadyDi

    UnknownLadyDi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2012
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    951
    да и јас го делам истото мислење со тебе мислам дека тоа што таа го пишува може да го напише секое заљубено девојче..работата е што се пронаоѓаат многу во тие цитати ли како да ги наречам и ја утепаа на слава, наместо малце да читнат Дитас да се образоваат :D
     
    На Shmizzla, Elissa и icona.pop им се допаѓа ова.
  7. tanjabela

    tanjabela Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2012
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    138
    2 000 тинејџерки ја збогатиле Лајла со 280 000 денари :o
    ах, да не заборавам се печати и трето издание :^)
     
    На Shmizzla му/ѝ се допаѓа ова.
  8. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    И така и Дарето, и Лајлица, и сите квази писатели, уметници, перформанс артисти и космички расчепатени борци за култура и литература заборавија на најважното.
     
    На Shmizzla, mims-89 и L-enna им се допаѓа ова.
  9. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
  10. Skyfall

    Skyfall Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2012
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.147
    Алал нека му е! :tmi: :tmi: "Прекрасно" напишано! :x :x "Славата" многу им мава во глава. СТРАШНО!!!
     
  11. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Jaс се кинам на смеење на ова.
    А замислете си ја објавил ова песна :rofl:
    http://www.youtube.com/watch?v=Ixvrb4rTrTY

    Очекуваме и нова книга од него „дете без јакна“.
    Твитерџиите сеир му фаќат сега.
    :D

    P.S
    [​IMG]
     
    На Elena69221 и Skyfall им се допаѓа ова.
  12. fatamorgana123

    fatamorgana123 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    1.273
    Допаѓања:
    1.530
    АХХАХАХАХХАХА омг..... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
    Го имам човекот на фб.
    Абре мераци ми е.
    Ама ова...ми ја исполни вечерта.
    :lol:
     
  13. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Абе...да не ликувам сега, ама одамна кажав...
    Што требаше после ова? Пак да добие несебична поддршка од сите?
    Тука некаде дури и обожавателките му го видоа вистинското лице.
    Мех...како што и реков, ѕвезда со рок на траење. Неговиот, помина. И не само заради инцидентов, туку и воопшто.
    Па и потврдил дека не бил афект туку бил токму за скопјани. И зошто мора да се скопјани во прашање?
    Башка...да бил во театар или на симпозиум за создавање на стратегија за заштита на китовите во Данска, па да сфатам, ама братко, си бил во кафана, си изгубил јакна, си наседнал мастика и ...викаш дека некој тоа ти го направил? После која пијачка дојде до тој заклучок? Мислам омилени фармерки се, па го имаш правото да пцуеш и да генерализираш.

    Ма марш у пизде материне сите вие за сите тие мастики кои сум ги залепила за фармерки!!! Никакви едни! И капутот што ми го украдовте у Миндајт и јакната што ми ја украдовте во Хавана пред 4 години!!! Скопјани глупи!!! Зошто знаевте која сум и намерно, намерно ми го направивте тоа!!! ;(

    Херој не може да биде некој кој шири омраза. По не знам кој пат го заклучов ова, дечково е застанат со зрелоста некаде пред 18, ајде нека бидат 17. Помпезен, надуен, егоист и нарцис кој си придава значење и мисли дека такви чести инциденти се поврзани со него и само со него и плус па и мора да е скопјанец тоа што го направил... значи и параноичен и стереотипен.
    Неговиот комплекс мора да е и сечиј.
    Лешоски од вчера е Санчо Панза.
    Многу е јак-на зборови... Ме интересира како дошол до доказите дека скопјанин го направил тоа само затоа што тој е Лешоски и знаел од каде е тој.
    И штом згусти и не може да се носи со ситуацијата одма се збогува на фејсбук. Многу му доаѓа, во лумбалниот дел на мозокот чувствува благо печење и фитиљ да го нема.

    Не бе, сериозно, барем викав, ај може добар дечко е, по душа онака, ама сега...ниту тоа, зошто едноставно не е!


    Ајт.

    Да де, знаете Даре каков што е искрен, а сите останати сељачишта што ни пишуваат мејлови се нели неискалени сељачишта и глуперди што немаат право на свое мислење зошто се на најниското ниво на развој, зошто нели не се знаат со сите што треба да се знаат. Даре е само така искрен, можеби искрен и со право. Добро.
    http://off.net.mk/lokalno/razno/na-dare-jaknata
     
    На Dimkovska123, Bozica1980, Skyfall и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.514
    Пол:
    Женски
    Овој го читал форумов со збогувањата, па сега ја применува таа техника. :D :rofl:
     
    На zhap4e и Bozica1980 им се допаѓа ова.
  15. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    :rofl: :rofl: :rofl: http://reklama5.mk/AdDetails/Index?ad=1225454






    Цена: 2.100 МКД
    Категорија: Мода и Облека и Обувки / Машка Облека
    Вид на оглас: Се продава
    Продавам јакна, половна, малку носена, вевчанска. Набавена под сумљиви околности.
    Лепотица да те чува ако сакаш, јакна мора да имаш јака!
     
    На ku4ence, Jinx, glosipgirl и 6 други им се допаѓа ова.
  16. Florenca

    Florenca Активен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2013
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Не ми се верува како можеше дечково вака да се избламира. Не сфаќам која му е поентата. Ако е да направи некаква реклама , да се збори за него |( успеа :clap: :tmi: Главна тема е во градов.
    Само не ми е јасно како понатаму :fubar:
    Еве гледам денес штама . Нема ништо постирано :x . Мене после ваква глупост би ми било срам да се појавам било каде во јавност во Скопјево. :punch:
    Ги исплука сите оние кои го направија она што е .Оние што му го наполнија МКЦ на промоцијата , оние што го поддржуваа и бодреа . :fubar: (Бејби , Трендо)
    Немам зборови . Не сакам да сум му во кожа . :hai:
     
  17. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Не знам кој е попатетичен, он што глуми нешто за да пофали демек и да си заташка или овие на фб што го молат да се врати. Еве не знам...
    Јакната му била вратена, очекуваме епилог каде тоа била најдена и што точно се десило со неа и сходно со тоа едно добро извинување и признание дека е (цитирам) - цреп и сељачиште кое се истрча.
    Само со мастиката на фармерките што правиме?
    Ништо Даре, два познати трика, оној со замрзнувачот и со бензин, па и нив ќе ги оправиш и пази каде седнуваш, оти јас зимава така од мастика залепена на шанкерско столче си упропастив пар чизми превртена кожа (а замисли да истрипав дека некој намерно ми ја залепил. Колку би било пресмешно, некој се ведне и ми лепи мастика за чизма...некоја скопска сељанка, леле бе леле леле)... не ти е лесно знам, мислиш светот се распаднал, секое лошо за добро е, што и да е ќе помине. ;(
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Лешо ми е по Аца Лукас и од Аца Лукас.

    Со почит кон фановите на Аца Булковски, особено од Скопјево цц (се надевам без жртви помина приказнава :D).
    Со или без јакна - тАј е типот.
     
  19. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
  20. Nevermore

    Nevermore Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    1.991
    На Shmizzla му/ѝ се допаѓа ова.