1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Белешките на Лајла Грејс и на неа сличните

Дискусија во 'Слободно време' започната од Miss-dior, 22 октомври 2012.

  1. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.669
    Пол:
    Женски
    Она ти е сестрана особа, мора да има од се' по нешто мислам, за сечиј Укус. :D

    *И да не го заборавиме оној романот од Николас Спаркс кој ѕирка таму во купот десно. :!:
     
    На Shmizzla, glosipgirl и mims-89 им се допаѓа ова.
  2. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Ова ми е класично оговарање. Што врска има тоа што си купила книги ?

    Еднаш велите младите не купуваат, сега е проблем што купуваат.

    Не да ја бранам, ама овде се коментира за нејзините белешки, а не сега да почниме да пишуваме и какви чорапи носи.
     
    На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
  3. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Па ти прво види што чита па ќе ти стане јасно за каков лик се работи... Јас незнам човек да ја има прочитано Војна и Мир па да посегне по Педесет нијанси сиво или Николас Спаркс да речеме... Ама тоа е, мора да се црпе инспирација од сегде, ќе видите сеа коа ќе искочи „Белешките на Лајла Грејс 2„ со цитати од Достоевски преточени во шпанска серија ...
     
    На Shmizzla, bella96 и Nevermore им се допаѓа ова.
  4. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.400
    Допаѓања:
    35.974
    Овде чик фајт имало..многу ми се интересни ветувањата-не пишувам повеќе,ова е последно од мене.Потоа-само уште ова ,и мрш.Подоцна-еве уште нешто оти морам да поентирам...and so on..ултимејт премиса е дека мора да се биде во право.
    Како и да е,и Дарко решил тоа што го рекол,да го посипе со пепел,и шеретски да се врати на фејс..Ме потсеќа на девојчиците на фемина кои драматично објавуваат дека се овр и аут,па група поддржувачи протестираат,па они со "тешко" срце се враќаат и sheepishly зиркаат и потоа весело си продолжуваат по својот пат.Симпа.
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. MadeToLove

    MadeToLove Активен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2014
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    20
    Патетики.
    Не знам што запнале со нејните плитки прибелешки, или како и да се викат. Превртувам очи кога некој ќе споделе нешто од нејзините песнички.
    И она како беше:" Го знаеш чувството кога новата женска на твојот бивш е појака риба од тебе" што секоја втора личност го става на фб е толку нарцизоидно и одвратно, демек она јака риба била, ауф.
    Не ми се допаѓа поезијава нејзина, ама ич.
     
    На Shmizzla му/ѝ се допаѓа ова.
  6. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Мене ми е најсмешно кога на фејсбук некоја ќе си стави статус „... is reading Белешките на Лајла Грејс„ :D
     
    На Shmizzla, WarriorAngel, aaaaa и 6 други им се допаѓа ова.
  7. herbst-girl

    herbst-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2013
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    86
    Не ми се ништо посебни нејзините белешкки. На почетокот имав мислење дека сум едиствената на која не и се допаѓаат белешкиве, но читајки по форуми го побив таквиот став. :!:
     
    На Shmizzla му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Jinx

    Jinx Активен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    74
    Белешките на Лајла Грејс во една реченица: Леле јас сум нежна девојка а он е такооооф хулиган хехеехехех и он мене сега може не ме цени но но ќе види ехеех дека нема друга шо че го сака како мене хехехехе и кога че си фатам другг че плачит ехехехехехеехех

    Мене не ме нервира воопшто,баш напротив,предмет на потсмев ми е,и кога ми е досадно,си ја отварам,за да се кезам на нејзина сметка.. Не ми е чудно што народот ја сака,затоа што плиток народ на плитко се пали. :)
     
    На Shmizzla му/ѝ се допаѓа ова.
  9. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Зарем стигнаа и по библиотеки да ги бараат белешкиве нејзини ?
    Врв ми беше кога пред некој ден во библиотека една праша дали ја има книгава на дотичнава...Свашта! :talk:
     
    На Ketrin.Moon му/ѝ се допаѓа ова.
  10. specificone

    specificone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    836
    Луѓе сериозна е работава. :x
    Колку само нејзини фанови се имаат сликано со книгата и сликата ја имаат објавено на фејсбук за да покажат и докажат колку се читани. :geek:
     
    На Shmizzla му/ѝ се допаѓа ова.
  11. herbst-girl

    herbst-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2013
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    86
    Помогнете и на Марија Јаневска.
    Кажете и дека не ја бива за пишување.
     
    На Shmizzla му/ѝ се допаѓа ова.
  12. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Луѓе оправајте се додека е време.

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    :x :tmi: Цитати на столетието, озбилно ова се споделува? Озбилно некој го чита ова? Не, од утре и јас станувам писател.

    Белешките на Катерина Монсен, kill me now :tmi:.
     
  13. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    „Лајното се обликува додека е свежо, отпосле се рони...исто ко и срцево мое под дождот на солзите исплакани за твоите чекори со новите патики. Да даде Бог лепешка да згазиш, заводлив кретену!“
    - Captain Obvious meets MC Confusing, 2014
    Готово, ќе си отворам страна и јас за моиве фантастични мисли и шкљ сликици.

    Прееска застанав на штанд на ТРИ да си купам некоја книга, немаше некои не знам какви наслови, ама видов попуст, па ај. Кога гледам - „Белешките на Лајла Грејс“, дали 2-3 копии останати, цена - 250 денари, а јас „Белиот Тигар“, што е неспоредливо подобра од било каква мудрост на Лајлица, ја земав за 120 денари. А бре, „Девојката со тетоважа на змеј“ беше 300, Лајла - 250...2-3 копии останато...озбилно. :punch:
     
    На AziskaStrslenka му/ѝ се допаѓа ова.
  14. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    3.498
    Пол:
    Женски
    Немам некој посебен коментар туку онака наминав во темава колку да видам дали само јас имам такво мислење за ,,поезијата,, на Лајлица.. очигледно е дека не сум сама :geek:
    Кога ќе помислам на парите што ги дадов.. :( не дека којзнае колкаво богатство дадов за да ја купам (фала му на бога) туку мака ми е со тие пари ќе купев неколку чоколади али ете :fubar: ја па залетав..сите ја читаат,постираат, ова она :doh:
     
  15. BlueHeart

    BlueHeart Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2012
    Пораки:
    237
    Допаѓања:
    469
    Пол:
    Женски
    ^ Простено ти е чедо божјо. :rofl:
     
  16. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.695
    Допаѓања:
    1.990
    Мене не ми е јасно зошто приватните слики со дечко и ги објавува на страната, сака да се пофали дека има дечко или што е работата? :tmi: Ајде барем една позитивна работа, нема да објавува депресивни љубовни срцепарателни текстови, сега ќе пиши бајки :D
     
  17. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    :rofl: Незнам дали да плачам или да се прснам од смеење!
    Јас па многу се идендификувам со Агата Кристи :^)
     
    На Shmizzla му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    ^Срам да и е што го спомнува Хесе,не па да се идентификува.Тоа што пишувал тој човек таа треба во лексикон да го бара и пак нема да го сфати значењето.

    :^)

    [​IMG]

    И кога ќе ја видиш помеѓу други автори,ќе сфатиш колку народот не знае што чита :D
     
    На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.
  19. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Нова книга од дотичнава била на пат... :drunk: :drunk:
     
  20. PinkDramaQueen

    PinkDramaQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2013
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Не ми е јасно зошто мора СЕ во нашава држава да биде искритикувано :o
    Марија Јаневска има постигнато голем успех со оглед на тоа колку фанови има,колку и е продавана и читана книгата.Зарем се треба да биде од редовите на Шекспир и на него сличните,за да се смета за добро? Ајде бе луѓе,гледајте малку надвор од рамките.
    Ајде сега повелете и искритикувајте ме мене за моево мислење :D