1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Белешките на Лајла Грејс и на неа сличните

Дискусија во 'Слободно време' започната од Miss-dior, 22 октомври 2012.

  1. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    Ако мислите дека вашиот живот е тажен,замислете како му е на дрвото кое што го исекле за да се печати книгата на Лајла Грејс. :rofl: :rofl:
     
    На CameliaMiller, Shmizzla, chiquita и 12 други им се допаѓа ова.
  2. Cvekjence

    Cvekjence Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    201
    :D :D :D најдобро!!!
     
    На Shmizzla му/ѝ се допаѓа ова.
  3. mia993

    mia993 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2014
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    140
    Книгата на Лајла Грајс ја купив и не зажалив..прекрасна ее :inlove:
     
  4. Captain-Omni

    Captain-Omni Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    662
    Допаѓања:
    5.231
    И ти си ја користиш за горење сега на ладново? :inlove:
     
    На CameliaMiller, Shmizzla, barbiegirl.24 и 23 други им се допаѓа ова.
  5. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Се сомневам дека ја прочитала или дека знае за која "книга" се зборува, ама за да се дојде до бројка од 103 мислења за помалку од половина ден, вреди да се напише нешто, макар и во оваа тема.
    Да ја прашаш сега што пишува во првиот ред на 15-та страница, се сомневам дека ќе знае :lol:
    Немам ништо против да се пишуваат многу мислења, ама не и по секоја цена, не знам од каде потребата од толку брзање, се зачленила денес околу 13:30 часот а веќе има 103 мислења, го бомбардираше форумот денес, кога и да отворам нови мислења, само нејзиното корисничко име го гледам :rofl: .
    Тејк ит изи бе мала.
     
    На Shmizzla му/ѝ се допаѓа ова.
  6. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.248
    Допаѓања:
    7.977
    Пол:
    Женски
    На Shmizzla му/ѝ се допаѓа ова.
  7. DreamAngel

    DreamAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    584
    Допаѓања:
    353
    Си зедов малце за право, но не ги присвоив :!: Извинете за недоразбирањето ама овој блог не е мој,
    туку на мојата најдобра другарка која се претставува под псевдонимот Кукла од Памук..
    Никој не знае за неа освен јас и уште неколку нејзини блиски,
    па затоа можеби си зедов малце за право да ги објавувам овде. Јас ја поттикнав да го отвори блогот
    некои можеби помислија дека сум јас, а најповеќе од се би сакала да пишувам така убаво.
    Сепак како и да е.. блогот и е една година и неколку месеци, инаку таа има 19 години..
    од раѓање сме заедно што се вели, одсекогаш пишувала, како мала никогаш не покажуваше што имала напишано во тетратките а јас еднаш и ја земав и ја однесов кај учителката.. После тоа таа ја пријави на конкурс каде зеде прво место. И викам често да се открие да ја дознаат која е ама инсистира дека не сака слава туку важно и е само да пишува и дека тоа ја прави најсреќна.
    Како и да е, се надевам еден ден доколку одлучи.. ќе ја запознаете колку е добра и мила особа, не знам зошто веднаш скокнавте и се намрштивте на девојчето. Не дека ми е другарка ама навистина не вообразена како во случајов што е писателкава за која е направена темата.
    Се извинувам на сметањето.. Поздрав! :hug: :hug: :hug:
     
  8. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Личниот психолошки профил на авторите тука и не игра некоја голема улога. Сигурно луѓето нема да ја читаат само оти е мила особа и добар другар, исто како Лајла да ја читаат само затоа што важи за вообразена.
    Што има врска кој каков човек е кога пишува сра*а? :^)
    Додека пак многу многу спортивно од тоа доста од најголемите литературни гении важат и за големи алкохоличари, депресивни, мрачни, затворени, па дури и злобни личности. И сега што? Не треба да го читам Хемингвеј само затоа што бил познат пијаница, наместо тоа треба да земам да прочитам книга од некоја добродушна, принципелна авторка...
     
    На ku4ence, Cherry03, Mishela и 7 други им се допаѓа ова.
  9. Jovana988

    Jovana988 Нов член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    2
    Јас налетав на блог од некое си момче од Тетово. Баш, т.е прилично му се добри цитативе, а и сега најавува дека ќе има книга т.е негов роман под наслов „Кругот на животот“
    Блогот му е овој:
    https://www.facebook.com/pages/%D0%91%D ... 9312100256
    а некои извадоци од новата книга:
    https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/ ... 4478_o.jpg
    .
    https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... da8a721db1
    .
    https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hph ... e=54BE9F82
    Мислам дека му се пишувани на доста интересен стил, а земам во предвид и тоа дека овој „автор“ на овие „белешки“ има само 15 години :rofl: :)
     
  10. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Она што мене прилично ме нервира е фактот дека се потпишува под секој пост со Илиески Јован,а си става наслов „Белешките на Катерина Монсен“
    Па или користи псевдоним или името,не двете.Е таква глупост донесе госпоѓа Лајла,плус она прочуеното „Белешки“
    И него го ставам во ист кош како Лајлица,баш фактот што е 15 години не го прави погоден да пишува за скршени срца и слични ср*ња,а до вчера пелени носел.
     
    На Shmizzla и AziskaStrslenka им се допаѓа ова.
  11. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Прочитав неколку мислења од оваа тема, па според нив, нема ниту да ѕирнам во ,,Белешките на Лала Грејс,, .
     
    На Shmizzla му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Catherayn

    Catherayn Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2014
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    185
    Пол:
    Женски
    Знае некоја што се случи со блогот на симпл???

    :o

    Цел интернет го превртев не можам да најдам линк!
     
  13. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Мене во букмаркс ми стои со години, ама веќе подолго време не го отвора :?:
    А баш некогаш знаев да го отворам и да ги читкам постовите по кој знае кој пат.
     
  14. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Симпл најверојатно и не пишува повеќе, мноооооогу ми фали! Мислам дека пораснав со нејзините приказни, а до толку ја обожавав, што дури си ги препишував во тетратка. :$
    Е ова е блог со приказна, со текст кој додека го читаш во глава ти минуваат серија слики и наплив на емоции. Како за момент да се наоѓав до неа и да го доживував истото.
    Тоа е моќта на пишаниот збор, а не чоколадо со малини и два дима, срцето пукнато од неговиот силен аперкат итн, итн.

    Инаку, брејс јорселф, начув дека дотичнава спремала нова книга. Зарем нема некој што ќе ја подучи така на наједноставен начин дека не е за тоа и слободно нека си ја брка фармацијата ?!
     
  15. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Не ми се допаѓа толку Лајла Грејс, повеќе ми се допаѓаат Огледало на една душа, Мемоарите на зеленооката и Писателката од Лозана. :)
     
  16. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    За симпл грл зборувте? Што пишуваше на блог.ком.мк?
     
  17. love.a7x

    love.a7x Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    171
    Допаѓања:
    112
    Девојки, ако има некоја од вас купено Белешките на Лајла Грејс, ке ми кажете ли колку чини?
     
  18. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    А добар лек за запек е оваа,ќе седнам на шоља,и кога не иде,ќе и го отворам блогот и се е како подмачкано :D Најсериозно,ако ви се чита ова,читајте го уз какање,доколку немате шампони до вас на кои што можете да им го читате составот на сите јазици,и тоа е покорисна литература :D
     
    На Shmizzla, Lella, Sunshine.Sunshine и 3 други им се допаѓа ова.
  19. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    250 денари.


    Иначе Лајла е вљубена. Деновиве јавно ја објави сликата од нејзе и нејзиниот избраник.
    Ама луѓе се извинувам што сум дрска,
    но имаше толку убави машки таа во грдото пајче се заакала. :tmi:
     
  20. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Да, за неа.