1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде за дочекот на Новата година?

Дискусија во 'Слободно време' започната од babyketi, 4 декември 2009.

  1. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Вечерта со саканиот и другари негови ако наминат со руска салатичка, мевце, кифлички, филмчиња, концет на Цеца ќе гледаме :rofl: , ќе пиеме винце па знаете понатаму ... :$
    А утредента во кафанааааааааа :party:

    Наместо да давам околу 2000 во кафана за нова година ќе одам на први каде 100% ќе платам до 500 денари. И така у мојава сиромаштија и штедење пари мора да сум економична :lol:
     
  2. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    Во викендица во Катланово
     
  3. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Јас конечно знам каде :). Знаев дека ќе е домашна атмосфера, но каде? Еве останувам во мојот град, но со мојата љубов и друштво инаку никој не е од мојов град сите ке дојдат овде, така да 4-5 дена се селам во станот од дечко ми овде :lol:
     
  4. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Мислам не е нормално на 5 дена од Нова година сеуште да не знам каде... и почнувам да се нервирам пааа :@ , сакам однапред да си го испланирам времето, и се по ред... Мислам ова веќе е ептен идиотско однесување...уаааа за овогодинашните организатори... слабо,многу слабо :doh:
     
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.805
    Допаѓања:
    65.523
    Пол:
    Женски
    Ќе одиме ваљда до плоштад, па ќе се вратиме домче на топличко, на винце и мезенце и на сексче.
    Па така да ни тргне годината нели :lol:
     
    На irenna, Lilit, marama и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Lacrymosa

    Lacrymosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    90
    600ЕВРА?????што куќа ќе е тоа? викендиците маврово отприлика се 100 евра од вечер за Нова Година 1ви и 2ри, а после се поевтини.. свашта
     
  7. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    652
    Допаѓања:
    378
    Пол:
    Женски
    Е секоја година исто прашање "Каде за Нова Година?" Искрено оваа година не сакам да се замарам сакам онака опуштено да биде со дечкото и најблиските другари/другарки па решивме да одиме во Mаврово на неколку дена ке си купиме се од тука од дома ке си земеме руска,кифлички,мевце,за пиење и одиме малце на поопуштена атмосфера да не се замараме кој како бил облечен,каква фризура имал,дали ни се растекла шминката и некои такви слични ситници.
     
    На Lacrymosa и Bibko им се допаѓа ова.
  8. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Дома.
    Со фамилијата и најблиските :)
     
    На roberta-rubi му/ѝ се допаѓа ова.
  9. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.546
    Допаѓања:
    6.312
    Па мислам веќе е дефинитивно дека ќе славам кај другарка ми само ние две. И онака со класот неможеме да се договориме а се договараат од октомври, аман више! Сега во последната недела им текна да изнајмуваат стан. Е ќе најдат, шипки варени! И така најдобро ни е со другарка ми, домче кај нејзе, опуштена атмосвера, грицки, благце, може и тост и пицичка, ќе донесам јас комедии и интересни филмчиња и она исто ќе симне некој. Ќе се смееме, ќе јадеме, потоа неизбежниот дел - ќе се сликаме и така. Си уживам во нејзино друштво. :) Е сега само уште кои филмови да ги земам.. Предлог некој? :)
     
  10. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    За нова година во хотел домашна атмосфера :lol: мислам најубава опција е ,шо сакаш си јадеш си пиеш музика каква сакаш, луѓе што ги сакаш и тоа е тоа ;)
     
  11. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Искрено, мене многу, многу и не ми е важдно каде, туку со кого ќе ја прославам Новата Година. Го обожавам овој период од годината и сакам да го одбележам.

    Оваа година ќе одам во кафана со друштвото, тука се сите луѓе што ги сакам и почитувам, па и не ми беше нешто важно каде ќе одам. Не сум од тие кои се вадат од кожа за тоа каде ќе ја дочекаат Н.Г, или што ќе носат. Мене ми е важен самиот чин. Да бидам со оние кои ги сакам, било да е дома, на плоштад во кафана, дискотека или не знам ти каде. ;)
     
  12. Simonna7

    Simonna7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    128
    Одам во Скопје, во стан на од дечко ми - другар - девојката хахахах. Ма не ми беше воопшто важно каде ќе бидеме, јас сакам убаво да си поминам
     
  13. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    SORRY за шаренилото, но многу шарено се чувствувам :D

    Oваа година сите другарки кои бевме неразделни, останавме сингл, па ќе ја крунисаме годинава во таа чест![​IMG]

    [​IMG]

    Се собираме дома, веќе ги привршуваме подготовките и многу сум возбудена![​IMG][​IMG]

    Ја накитивме собата каде што ќе бидеме- бомбона, шведската маса е во припрема, купивме жижици, конфети, балони, и пиење на тони :lol:
    [​IMG]

    [​IMG]

    Милион свеќи во боја собравме! Имаме и апарат и камера :) (се договоривме Новогодишен Филм ќе снимаме) :lol: [​IMG]

    Скроз откачивме да се изглупираме интерно (како некогаш), утре ќе ги `дизајнираме и новогодишните капчиња (матерјалите се купени)[​IMG][​IMG]
    [​IMG]

    И што е најважно- симнати се еден тон божиќни, новогодишни и интересни филмчиња, телевизорот накитен :D сараундот вклучен...и ќе се глупираме до 101 и назад (како што само жени умеат) [​IMG][​IMG]
    [​IMG]

    [​IMG]

    Го изорганизиравме секој детал на течението
    (до моментот кога ќе се начукаме :D )
    , ќе си правиме рецензии за минатата и списоци за наредната година.

    [​IMG]

    Толку интимно а толку значајно. Мислам дека највеќе и се радувам на оваа новогодишна ноќ!!![​IMG][​IMG][​IMG]
     
    На SuperGirl2010, Phyramide, Night.Star и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. unique.lady

    unique.lady Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    69
    во некој ресторан или дома со печено кокофче и винце :!:
     
  15. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    У кревет, ама со дечко ми малиот мочко :tmi:
     
  16. SuperGirl2010

    SuperGirl2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    ..и после толку разгледувања на понуди и пишманења...со цимерката и некои другарки :) прво дома па после во дискотека.. Ич не ми се слави, туку ај за да го одбегнам прашањето на први јануари а зш не беше нигде?! |(
     
  17. unlucky

    unlucky Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    79
    аааааааа луѓе знам дека е малку рано.. ама ете веќе сите почнаа да зборуваат и да се договараат за тоа каде за нг... а најстрашно е тоа што со тие лани што правев нг, сега сме одалечени мн од нашата генерација и нема да не викнат.. и остануваме сами 4 другарки... ;( неможам луѓе ми ида да се самоубијам, па шо сум му згрешила толку на господ секогаш да сум отфрлувана од друштво?????? ;(
     
  18. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Јас гледав на интернет по хотели за во банско имаа некој понуди ама сеуште е рано една две агенции имаа новогодишна понуда останатите хотели немаа или пишуваше наскоро.
    Ми се оде на топло некој бањи,затворен базен мене се ми студи не сум јас за снег.Сакам да е Србија ,Србите имат добра забава,народњак,труби,а и богата разновидна храна и блиску е.
    Ке ви пишам каде ке одлучам.
     
    На michele му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Sm.real

    Sm.real Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    64

    Па ако сте само вие четири идете во некоја дискотека,сигурно ќе има и настапи во живо на некои од пејачиве тогаш нема до 00:00 за малолетни,бар така мислам,тогаш сите слават па не би требало така да биде,а и да бај де веј таму ќе си најдете друштво :P сите сакаат да си ја одбележат новогодишната ноќ,па и еуфоријата која ја носи нема да го спречи и најсрамежливото момче да не и пристапи на некоја девојка ;) Само информирај се каде и какви забави ќе се орагнизираат сепак да си бидеш горе доле со твои врсници :)
     
    На unlucky му/ѝ се допаѓа ова.
  20. unlucky

    unlucky Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    79

    ти благодарам многу, ми направи многу поубаво да се чувствувам.. ама пак иако е далеку многу ме притиска аааааааа само за тоа мислам... :(