ТЕМА: Списание „Убавина и здравје“

Мислење 19 Сеп 2010, 21:44

Ја отварам темава бидејки ова списание ми е омилено и редовно го читам,а се надевам дека има многу како мене.Ве повикувам заедно да го коментираме,што ви се допага а што не,да даваме некои критики и слично.Се надевам дека ке се дружиме,па повелете :)

п.с.Ако случајно темава не е соодветна, можете да ја заклучите...
Аватар на корисникот
roberta-rubi

Сино цветче
 
57199
Мислења: 118
Зачленет: 17 Сеп 2010, 11:02
Немој да го пропуштиш „просечното денес“ надевајќи се на „совршено утре“.

Мислење 19 Сеп 2010, 21:49

и јас го купувам. т.е. мајка ми па го читам.... повеќе разлистувам. интересно е да..
но не ми се допаѓа тоа што мислам дека наградите се наместени или нешто...
бидејќи од самиот почеток, значи од првиот број ги праќаме тие наградни купони и не знам што чудо ќе беше до сега ни една награда да не ни се падне. ни нешто најситно.. за фустан или за липосукција да не правиме муабет.... така да најверојатно веќе и нема да го купуваме бидејќи не прават будала во здрав мозок. подобро нека нема никакви награди ништо. а не вака не залажуваат само.. кој си го сака списанието ќе си го купува и без награди ..
Аватар на корисникот
Kaliopi

Бело цветче
 
40
Мислења: 69
Зачленет: 08 Мај 2010, 13:24

Мислење 19 Сеп 2010, 21:57

Се извинувам заборавив да кажам што најмногу сакам да читам,односно најинтересна ми е МИС-ТРАЧ :rofl: едноставно го сакам списанието но не ми е за наградите(и јас пракав но во почетокот а сега се откажав бидејки ништо од тоа)навистина има многу работи интересни и корисни :*
Аватар на корисникот
roberta-rubi

Сино цветче
 
57199
Мислења: 118
Зачленет: 17 Сеп 2010, 11:02
Немој да го пропуштиш „просечното денес“ надевајќи се на „совршено утре“.

Мислење 19 Сеп 2010, 22:00

И јас понекогаш го купувам, ама некако порано ми беа многу слични со Unique, а сега Unique ми е дури повпечатлив и поиновативен. Мис трач ми е омилена колумна во Убавина и здравје.
Аватар на корисникот
Waka-waka

Жолто цветче
 
22742251
Мислења: 1739
Зачленет: 02 Јул 2010, 11:47

Мислење 20 Сеп 2010, 12:34

Па има неколку интерсни колумни, се само мис трач. На пример интересно ми е мене кога има за патувања, или работа и пари совети итн., предлог книги за читање, само зависи, во некој број се поинтересни во некој малку запурни...Инаку ме нервира што, оскапе, а дебелината на списанието се намали :P . Порано обавезно купував Лепота и здравље и Џој. Сега само македонсково..А Јуник не сум купила, ама баш ќе купам да видам што нуди :)
П.С. Зависник сум од списанија (нередовно купувам и некои за дом и уредување или со подароци ако се на пример :lol: )
Аватар на корисникот
d.Darla

Зелено цветче
 
93303
Мислења: 567
Зачленет: 01 Сеп 2010, 11:12

Мислење 21 Сеп 2010, 14:02

Da spisanieto e navistina mn ubavo pravo zensko spisanie ja redovno go citam site broevi gi imam od makedonskoto ubavina i zdravje a pred da izleze makedonskoto redovno go kupuvav i srpskoto by the way temata e odlicna :)
Аватар на корисникот
praski4e

Сино цветче
 
5650
Мислења: 416
Зачленет: 29 Авг 2010, 10:04

Мислење 29 Сеп 2010, 23:58

Да го обожавам, редно беше нешто во стилот на списанијата во другите земји, да има и кај нас вакво, а не да читаме се на српски! Мн ми се допаѓа, а и вреди за парите, има многу корисни совети!
Аватар на корисникот
Scarlet88

Зелено цветче
 
27296
Мислења: 753
Зачленет: 10 Мар 2010, 23:54
Локација: Bitola
Слика
Слика

Мислење 30 Сеп 2010, 00:01

Стварно вреди за парите. Супер содржини има, а и квалитетот на хартијата ептен ми се свиѓа.
Аватар на корисникот
Hipica

Виолетово цветче
 
1074217704
Мислења: 13864
Зачленет: 31 Дек 2009, 00:34
Локација: Таму кај што топол ветер прави плетенка од моите кадрици.
I just want you to know who I am.

Мислење 30 Сеп 2010, 00:29

И јас редовно го купувам Убавина&Здравје, а купувам и Unique и JOY (ме нервира што со JOY ужасно каснат, значи пред еден месец го купив јулскиот број и сеуште само тој е во оптег и чекам да го донесат изданието од август!). Има интересни содржини и секојпат по нешто за секого. Јас ги читам од прва до последна страна а и знам да си ги пролистувам пред спиење или во wc :D . Мислам дека си е ок цената и можеме да си пружиме едно вакво женско задоволство секој месец. Ги препорачувам!
Аватар на корисникот
girl1985

Жолто цветче
 
19661758
Мислења: 1547
Зачленет: 10 Јул 2010, 11:04
Слика
Слика

Мислење 09 Окт 2010, 18:36

Не купувам многу убавина и сдравје еднаш купив и не ме бендиса баш.. Купувам JOY, и Unique.. Знам дека не беше ова прашањето ал ја се пофалив битно :$
Аватар на корисникот
sugar.nn

Сино цветче
 
1315
Мислења: 139
Зачленет: 10 Јул 2010, 16:38
Локација: Heaven ;)
Don't spend time beating on a wall, hoping to transform it into a door.
There are people who have money and people who are rich.

Врати се на Слободно време

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 2 гости