1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Списание „Убавина и здравје“

Дискусија во 'Слободно време' започната од roberta-rubi, 19 септември 2010.

  1. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Се подлажав месецов пак го купив ама ок е сега имаа бааѓи работи :geek:
     
  2. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Е вака оди разгледувањето(читањето)на списаниево:
    раклама, реклама, реклама, ОП! статија, пак реклама, реклама, реклама, реклама, ОП! уште една статија.... |(
    Не си фрлам пари на нашиве списанија! А особено не на ова, каде секоја страна е маркетинг и реклама на производи. Да сакав да гледам производи ќе си отидам во продавница и ќе гледам.
    А списание кога купувам, сакам да има нешто за читање.
     
  3. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.133
    Допаѓања:
    88.426
    Пол:
    Женски
    Не го купувам. Има дел од него онлајн да се чита, па само тој дел го читам, ама не е ништо посебно.
     
  4. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Освен што не ми се допаѓа што над 50% од списанието се реклами е тоа што статиите се веќе видено и прочитано!
    Тој што редовно ги чита нашиве и странскиве страни нема потреба од ова списание се му е прочитано. Совети, исхрана, диети, што е модерно, што е тренд, репортажи, вести ... се тоа веќе го имало на интернет.
     
  5. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.085
    Во 21век, време на интернет и тоооолку корисни сајтови и форуми не наоѓам за сходно да го купувам. Башка што секоја 2ра страна е реклама....
     
  6. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.984
    Допаѓања:
    4.839
    Пол:
    Женски
    Го упропастија списаниево.
    Порано го купував редовно, интересно ми беше и баш гледам од месец на месец се помалку и помалку страници.Едно списание што го имам незз од кој месец има 112 страни, а треба 130??????
    Башка се некако имаат статии за постари жени, најмногу го сакав делот за мода, ама и тој го намалија многу :^)
    И престанав да купувам
    Покорисни информации можат да се најдат на интернет отколку во списание, а во него само реклами..реклами..реклами
     
  7. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.014
    Допаѓања:
    5.919
    Да знаете по предпоследниот број од списаниево каков типац на месецот имаше wowwww
     
  8. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.014
    Допаѓања:
    5.919
    Да и јас имаам забележано дека се чита и онлајн гоимаше на една страна notformen.. :P
     
  9. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.984
    Допаѓања:
    4.839
    Пол:
    Женски
    На notformen страната не е списнието Убавина и Здравје, туку Unique
    Мислам дека убавина и здравје не може да се чита онлајн
     
  10. supergirl90

    supergirl90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Девојки знае некоја каде се наоѓа точно редакцијата на У&З, добив награда и треба да си ја подигнам од таму... Знам дека се на улица Дебарца, но поточно ако можете да ме упатите многу би ми помогнале.
    Фала однапред
     
  11. litllemonster

    litllemonster Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2011
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    4
    Го обожавам списанието редовно го земам секој месец ми се допаѓаат облеките модата внатре посебно диетите списанието е супер :inlove:
     
  12. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Разбудете ја заводничката во ваас, вакви партали,онакви партали,вакви вежби онакви вежби,ПРЕМНОГУ РЕКЛАМИ..Купете поефтини работи, Чевли Бата(пример) за 10 000 денари...За во теретана,фитнес,трчање,патики од 10 000 |(
    Налик убаво,ама внатре :?:
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Се сложувам со Маца ... Премногу Рекламииии :tmi: јас бев првата што викаше дека е најубаво списанието ама после неколку броја всушност сфтив дека нема ништо посебно 70 % се РЕКЛАМИ И РЕКЛАМИ И РЕКЛАМИ ..... Едно интервју не е по мој вкус сепак е списание треба да прочиташ нешто не е каталог :fubar: Затоа само златен Unique :inlove: :D
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    И јас..бев занеесена од убавата корица,добрите штикли и шминката :$ Ама толку траеше "љубовта" |(
     
  15. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Го сакам списаниево, и редовно го купувам секој месец..
    За наградите..имам испратено 2-3 пати..и немам добиено..прочитав тука дека никои пракале постојано и пак не добивале..па стварно што чудо ке беше..така да најверојатно се наместени..ептен некој срека да има..можеби ке пратам уште некое па ако не, не пракам повеке..не е во ред стварно само да залажуваат..
    ја верувам дека има и такви кои го купуваат само за купончето.. :|
     
  16. Nika666

    Nika666 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    217
    Купив неколку пати и не ми држи нешто внимание... Затоа Unique од корица до корица :lol:
     
  17. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    си зимам може да се каже редовно "убавина и здравје",а пред да се појави го зимав српското "лепота и здравје" списание.искрено не е на истото ниво.добро е ама не до толку.во"лепота и здравје" имаше многу повеке текстови и теми од психологија,секојдневен живот,здравје итн.неколку дена го листав.некако нашево повеке се сведува на реклами.денеска ке го земам и го читам за некoj саат.
     
  18. maja0

    maja0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Морее кога ќе ме фати досада не бирам многѕ многу што да читам. Важно списание за женски да е. Конкретно Убавина и здравје ми се допаѓа, но сепак не повеќе од Unique. Има нешто во него што ме привлекува повеќе.
     
  19. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Во последно време не купувам никакви списанија,се си читам на нет,а за Убавина и здравје можам да кажам дека само на почетокот кога искочи редовно го купував и после неколку броја ми здосади :|
     
  20. Lady.Rose

    Lady.Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    51
    Редовно го купувам списанието и е моето омилено. Се што му треба на женскиот род има, а да не зборувам па за колумната која е многу смешна и си ја читам и по неколку пати. Едноставно сум зависна од Убавина и Здравје!

    А за наградите не знам дали се наместени или не, јас лично никогаш не сум ни пратила купон бидејќи го купувам за забава.