1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што правите кога сте сами дома?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Silverty, 20 декември 2009.

  1. Silverty

    Silverty Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Конечно и јас да останам сама дома,моите отидоа на викенд... Едвај чекав да дојде момент да се издишам малку ама сепак незнам со да правам за да си поминам ептен топ.Ако имате некој предлод со да се прави за да уживам а воедно и да се одморам.Сакам во свое друштво да си поминам,без другари итн..
     
  2. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Pa Silverty ... jas kje ti predlozam da uzivas vo samata sebe. Pravi nesto sto te pravi srekna! Na pr. da bef jas ke si se relaksiraf vo topla banja, potoa ke si gi iznalakirav noktite i ke posvetam vnimanie na celoto telo. Mozes da gledash nekoj super film ili pak da sedish na internet (sto i ne e bash najdobro ) :D Relaksiraj se... cel stan(kuka) se tvoi i pravi toa sto ti lezi na dusha. Vikni drugarka doma i zabavuvajte se :!: A ako sakash bez drustvo togash pusti muzika do kraj i zabavuvaj se slu6aj gi tvoite omileni pesni sto "tvoitee" gi nerviraat. Luduvaj do beskraj, oblekuvaj se po svoja zelba se...bukvalno se mozes da pravish... ;)

    Aj cekam odgovor kako si pominaa :)

    pozdavcheeee :*
     
    На Ceci16, Cloee и CaperucitaRoja им се допаѓа ова.
  3. angie

    angie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    242
    Одамна не сум била онака на неколку дена сама дома :( Иначе кога сум сама барем на неколку саати си пуштам некое дооообро филмче или си слушам музика на цееееел глас па после пола саат пред врата ми доагаат комшиите :x По некогаш си викам и друштво и со добра кафица и добар муабет го поминуваме времето :D Како и да уживај во тоа што најмногу сакаш да правиш ;) Позззззз
     
  4. katence4

    katence4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    17
    суперррррр сам дома охоооооо викни си другарка кафенце филмче среди си веги извади се од шкафот и комбинирај можда ке најдеш нешто добро што никогаш не си го носела
     
  5. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    Home Alone :D

    Па .. ќе си ја викнам мојата најдобра другарка .. си правиме Pizama Party .. :lol:
    Без Водка и цигарчиња не бива ... :) исто така ии лут чипс ии џус од портокал ( зошто неможам чиста водка )
    Музика до даскаа .. се игра до зории :D после кога ќе ни здосади вадиме маските се шлакаме по лице .. се депилираме .. едноставно си уживаме .. кафенце и цигарче зачинето со трач муабетче ... ммм прекрасно ... :D
     
    На Ceci16, little women и Smartgirl им се допаѓа ова.
  6. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Се бањам, си ја полнам кадата и уживам, после се мачкам со млеко или масло за тело и си шетам гола по дома додека не ми упие а во меѓувреме јадам нешто благо :D :D :D
     
    На Ceci16 и zivo им се допаѓа ова.
  7. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.558
    Уживам!Прво средувам се,цакум-пакум,не функционирам во несреден простр,се чувствувам јас несредено во мислите!
    Си полнам када,се релаксирам и се средувам од глава до пети.Со часови!
    Си пуштам добро џезче,евентуално нешто за медитација (ама поретко) и читам добра книга јадејќи нешто добро што сама ќе си го спремам!Или па гледам филм!
    Некогаш и посилната половина си ја викам па заеднички уживаме во благодетите на самотијата!Ама обавезно квалитетно го хранам тогаш за да биде мирен инаку го јадам стапот,кенкав станува!
     
  8. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Koga sum sama doma ..prvo ja slusam tisinata........
    Posle si velam:Lele kolku e mirno,tivko,relaksirano!
    Si raboatm nesto,si gledam Tv,si grickam,nesto uzivam.......
    Posle sat-dva si velam:Ihhhhh pocnuva da stanuva dosadnooooo.....
    A veke posle 2 sati se javuvam po telefoni i si gi pribiram doma! :lol: :lol: :lol:
     
    На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Bisera.Sk

    Bisera.Sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    12
    Sama doma... poubavo nesto nema :D :D :D Jas na primer koga idam nakaj doma se molam da nema nikoj :D I ako vidam deka nema nikoj nasmevka od uvo do uvo hihihi:) I pustam kompjuter za da pustam muzice a ne preferiram da dremam bescelno na nego :D I si praam jadenje nesto bezveze ili si sreduvam nokti si se banjam si gleam filmce nekoe ili cepkam niz albumi i gledam sliki po 927366 pat :D Nzzz najubavo nesto da si sam doma! A ako mi e dosadno drugarka mi ko sestra so mi e zivee preku edna zgrada od kaj mene i use od 6 god koga bevme ako mi e dosadno si ja vikam domce i za 10 min e kaj mene na vrata hihih :D Uzivajte tie sto ste samo doma,tatko mi dojde pred pola saat -.-'
     
    На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Опуштена сум и седам на компјутер и слушам музика, или гледам филм, или читам.
     
  11. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Го пуштам системот до даска,откачувам и зависи од расположение-или врескам,пеам и играм,или пуштам нешто срцепарачко и си плачам.Тоа ти е рак во хороскоп.А неретко си полнам када,и исто со музика,врата на клуч и уживај по два саати.Е,а идењето на дечко ми не се брои :lol:
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    на компјутер сум, слушам музика, пеам... :mrgreen:
     
  13. Bisera.Sk

    Bisera.Sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    12
    Dadadada i ja sum rakce vo horoskop, i jas taka zavisi od raspolozenieto se dvizam na muzikata :D:D:D
     
  14. WildAngel

    WildAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    108
    koga sum sama doma si slusam mizika i toa zvicniko go pustam do daska... :D
     
  15. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.023
    Допаѓања:
    198.958
    Пол:
    Женски
    Пуштена ми е музиката до максимум и танцувам до преморување... после под туш, и во кревет со добра книга или филм...
    а може да се случи да „заглавам“ во кујна и со мерак да спремам некој нов специјалитет, такозвани експеримент :lol: и тоа најчесто е нешто благичко :roll: 8) :lol:
     
  16. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Кога сум сама дома обично пред компјутер, кафенце си варам, со цигаренце ( го користам моментот бидејќи домашните не знаат дека пушам ) :D Или пак повикувам некоја другарка на гости, и така :D
     
  17. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Кога сум сама дома најчесто за викенд си ги викам двете најблиски другарки и се глупираме цел ден :D Едната знае да готви па ни прави најубави јадења :clap: И едно време кон 1 сатот вечерта ни станува досадно и тогаш си ги викаме другарите кои со себе обавезно носат винооо ;) И така ние до кај 4-5 со нив после тие си одат ние си легнуваме и тоааа
     
  18. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    Јас кога сум сама дома ама буквално уживам . Музика до даска , се шеткам баш низ стан наваки натаки си праам работи за мој кејф , маска на лице , играам на музиката ... уживанции
     
  19. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Го попуштам звукот до крај ! :mrgreen: И послем иде...
    Kada slusam dobre stvari,
    meni se u ritmu skace,
    za komsije ko jos mari,
    ja radio pustam jace.
    Kucni savet me proganja,
    svi me mrze iz dna duse,
    kazu dosta im je dranja
    i zidovi da se ruse.
    A ja pustam sve jos jace,
    naravno i oni cuju
    i odvrcu osigurace
    i iskljucuju mi struju.
    Al imaju jos problema
    kako sa mnom da se bore,
    protiv mene leka nema
    jer ja imam tranzistore.
    Komsije ce da me biju
    zbog preglasnog rock'n'rola,
    pominju mi familiju,
    teraju me dodjavola.
    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
    На Ceci16 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.114
    Уживам сама со себе. Чистам, готвам, пеам, си пуштам гласна музика што мене ми одговара и не се огласувам на комшивските негодувања :lol: , обично тоа се Депеш Мод или Роисин Марфи. Си легнувам во када, си грицкам нешто, гледам филм, читам списанија или добра книга, си го тинтрам телото после бањање, и си го викам дечко ми на ручек или вечера, и после заедно си лежиме натупанети, си мјаукаме, се сакаме и водиме љубов. ;)
     
    На Vampi му/ѝ се допаѓа ова.