1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што во слободно време?

Дискусија во 'Слободно време' започната од brineta, 3 декември 2009.

  1. brineta

    brineta Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    dali se zanimavate so nekoe hobi preku koe se druzite so drugi luge i se zapoznavate so novi? nekoj klub, drustvo... jas porano se zanimavav so aerobic, fitness, idev na jazici, ama lugevo nesto ne se mnogu druzat. obicno se slucuva mubetite da si ostanat za tamu, mislam nema druzenje nadvor od tie casovi pomegu luge koi se zapoznale tamu, ne preku zaednicki prijateli. a koga bev studentka , bev clen i vo tie studentski organizacii i nekako poveke se druzevme, dali deka sme kolegi ne znam, ama imase i sobiranja na kafe , vo disko, cela organizacija, bap, vo disko, od razlicni godini. super bese.
    sega ne mi teknuva nisto slicno.
    a vie? kako go pominuvate slobodnoto vreme? a da ne e doma? se zanimavate so nesto? sport, hobi i sl
     
  2. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    мислам најактуелно хоби моментално е дремење на фејсбук :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
    барем мене тоа ми е...или прошетка,шопинг и пиење кафе со другарки,малку трачарење :D

    иако во последно време размислував да земам некакви часови за модерен танц,хип-хоп и сл. бидејќи имам слободно време,а обожавам да танцувам :) па ако некој има информација во врска со тоа кај има вакви часови нека пише 8)
     
  3. urnebes

    urnebes Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    9
    богами ова со фајсбуков е точно :) знам кај држат часови по латино танц и мн се добри а за другите незнам
     
  4. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    da FB go trosi celoto vreme,non-stop sum na negi igrickite se mnogu zarazni :P
     
  5. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Па на фејсбук, по форум, со другарки на кафе, си пишувм нешто проза поезија и така :)
     
  6. magic

    magic Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Facebook го запоставив во последно, повеќе се посветив на покорисните работи, како овој форум на пример. Сакам да читам како размислуваат другите, а и да прочитам некоја статија се разбира.
    Кафето не се пропушта и трачарењето понекогаш, но не многу често :lol:
    Одев на фитнес, но сега ми е ладно и нозете ми се враќаат кога треба да одам, па ќе паузирам малку. Можеби ќе почнам дома да си вежбам :roll:
    Обожавам да играм пикадо, па секогаш кога ќе најдам друштво играме по некоја партија :o
     
  7. Snezna-Kralica

    Snezna-Kralica Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    6
    интернет, добра музика и другарки, или со дечко ми
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    веќе 8 години слободното време го минував на хор и ми досега ми беше прилично исполнето :)
     
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.803
    Допаѓања:
    65.521
    Пол:
    Женски
    Slobodno vreme pomegu rabotata i fakultetot imam mnogu malku i se obiduvam da go iskoristam maksimalno. Obozavam da procitam dobra kniga ili da se vidam so drugarkite i normalno si dremam na forumov :D:D
     
  10. lovely91

    lovely91 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.323
    Допаѓања:
    3.178
    Пол:
    Женски
    bideki imam mn malku slobodno vreme najmnogu sakam da go koristam vo drustvo na prijatelkite,na kafe,prosetka ova ona :D i sekako tuka e i fejsbukot na koj go trosam moeto skapoceno vreme hehehe
     
  11. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.561
    Слобдно време?!Што беше тоа?!Дури и хобијата ги сфатив пресериозно,па престанаа да бидат тоа што треба,туку сериозни обврски!
    Од задоволство и џаболебарење,тро по некое кафе,по некоја книга за душа,музика во секое време и секое место и спиење.Спиењето особено ми е хоби за кое најмалку имам слободно време,а очајно многу го сакам! :lol:
     
  12. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    43.179
    Читам глупави списанија, танцувам низ дома со тргнати теписи, готвам...
    Обично немам време, зошто факултетот ме оптоварува со многу читање, кое знае да е ужасно досадно, плус тоа одам на проби и меѓувремено имам свирки, пишувам на блог, сега почнав и со театарска критика да се занимавам, ама успевам да си најдам време за себе, и тогаш најчесто ги правам гореспоменатите активности.
    Најубаво поминато слободно време ми е со него, кога шетаме, фотографираме, јадеме пуканки, се гушкаме и не размислуваме за обврските...
     
  13. meredith

    meredith Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    363
    Допаѓања:
    78
    Во слободното време играм одбојка.Веќе 4 години професионално се занимавам со одбојка и супер ми е.Во слободното време седам на фејсбук,одам на кафе со другарки и сл.Математиката ја сакам највеќе во животот.Во слободно време ги усовршувам знаењата.Ќе одам на натпревар по математика па слободното време го користам за вежбање.Морам да го освојам првото место.
     
  14. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    na facebook ic ne sedam,ama na forumov redovno!Inaku citam mnogu knigi,dremam kaj decko mi koga nemam popametna rabota( a toa e sekoj den barem po 2-3 casa),ama sega nemam vreme tolku oti spremam ispitna sesija!!!!!!! ;) ;) ;)
     
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.803
    Допаѓања:
    65.521
    Пол:
    Женски
    Eeeeee конечно се добрав до малку слободно време :D Земав да читам книги ко луда, да си уживкам и да си бидам со дечко ми на раат :) И ќе имам време да се потрудам во сексот :lol: А не само да му се жалам дека сум уморна
     
  16. JATAGAN

    JATAGAN Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    154
    Bidejki rabotata mi e povrzana so rabotenje na kompjuter , slobodnoto vreme go minuvam pomegu drugoto i vo pravenje na interesni figuri na sveki, kade se opustam pa eve napraviv i interesni rodendenski sveki,.
    Eve gi na slika
    Pozdrav
     

    Прикачени фајлови:

    • BARBI SET.jpg
      BARBI SET.jpg
      Големина на фајлот:
      101,7 KB
      Прегледи:
      337
    • DIZI SET.jpg
      DIZI SET.jpg
      Големина на фајлот:
      96,7 KB
      Прегледи:
      335
  17. Ema.Sk

    Ema.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    1.311
    Допаѓања:
    4.758
    Во слободно време читам книга или гледам некој добар филм на Watch free movies :) .. на Facebook исто така си дремам ... некогаш вежбам на справи дома .. на Орбитрек и на Тотал Џим .. :) Си водам дневник уште од седмо одд .. читам списанија грицкам чипс .. и обавезно благо до мене .. или нес кафе :)
     
  18. ss80

    ss80 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    271
    Пол:
    Женски
    Секоја чест за свеќичките, БРАВО!:)
     
  19. just-girl

    just-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Мислам дека секогаш ми недостига слободно време, ама она малку што го имам го користам за кафе муабет или прошетки а уживам да читам книги, порано одев и на фитнес ама сега не па пробувам да одделам малку време за вежбање дома
     
  20. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.003
    Пол:
    Женски
    Слободно време? Хм... музика, танцување, читање, интернет и пешачење... додуша ова последново го запоставив во последниве три месеци, ама кај и да излезеш кога и да излезеш, дожд или снег обавезно ќе те стрефи :evil: :evil: :evil: