1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фудбалски натпревари

Дискусија во 'Спорт' започната од free, 16 март 2010.

  1. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    :D :D :D Кога Вардар ќе освои кај нас тогаш Лузерпул ќе заигра во ЛШ а камоли прво место :lol:
     
  2. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.196
    Допаѓања:
    235.274

    Нема изгледа :D . Челзи ова сезона си ја враќа титулата, а се надеваме и на шампиони во ЛШ. Милан истотака! Овие два тима оваа година ќе растураат :) .
    За Ливерпул мило ќе ми биде да се качат малку погоре на табелата, ги сакам како тим, ама Ѓаволите нека одморат малце, се изнамачија „давајќи“ голови оваа година. Ретко се случуваше да дадат 2 гола, за 3 муабет да не правеме. Ич не ги сакам, можеби се добри ама скржави се бе, штедат на голчиња.
     
  3. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    CHELSEA THE BEST
    F * C K THE REST

    Ај некој од поинформираниве, слушнав оти СПЕЦИЈАЛНИОТ (Мурињо) е можно да се врати на островот и тоа најверојатно во Челзи :clap: Можно ли е :?:
     

    Прикачени фајлови:

    • dhddhdhdh.jpg
      dhddhdhdh.jpg
      Големина на фајлот:
      5 KB
      Прегледи:
      129
  4. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Не :angel:
     
  5. vikica.s

    vikica.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    59
    дали ќе ги наречеш некои лузерпил или гејчестер тоа не го менува фактот дека ипак челзи историски се меѓу најслабите тимови..а и во сегашноста не се нешто поарни(во последни 5 со ѓаволите,4 изгубени). ипак ти навивај си за нив,јас за ѓаволите па ќе видиме како ќе заврши идната сезона.поздравче
     
  6. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464

    Специјалниот имал понуда неофицијално да се врати ама нема да се врати зашто увидел типот дека работите не се промениле . Мисли на тоа што Абрамович на сите тренери им диши во врат !!! :devil: и не дава да дишат уште малце и за тренинг ќе треба да прашаат |( . А мурињо ко мурињо сака слобода и ете тука не се погодиле ....

    А го сакам назад ептеееН читав негова изјава никогаш нема да бидам тренер на ривалите на Челзи зашто го поврзуваат како наследник на Старецот во Гејчестер тоа никад нема да му го простам :@
     
  7. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Челзи ПРАВИ ИСТОРИЈА НЕ ЈА ОЖИВУВА НЕКОГАШНАТА !!! а тоа барем за мене како нивни верен фан ми претставува посебно задоволство и привилегија што ја имам таа чест и задоволство да бидам сведок на тоа :!: :)

    И да и јас едвај чекам да си ја вратиме титулата ;) Ви ја позајмивме спремајте се :devil:
     
  8. vikica.s

    vikica.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    59
    нене венди,ние ви ја позајмивме и сеа си ја вративме,не ќе си играме уште дај ја,па земи ја хехе..ајде и јас одвај чекам да почни фудбалот оти досадно е бее..и да, се можеби челзи ќе направи некоја историја,пошо засега не сум задоволна од ова..па редно е да се збогати фудбалската историја на англиските тимови,но само ако манчестер јунајтед го допуштат тоа...
     
  9. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Некако замре темава :( разбирливо ај уште малце :D

    Еве нешто да се насмееме :D . Колку што приметив нема фанови на Ливерпул па затоа , иначе јас да провоцирам неееее :P :rofl: :lol:

    http://www.youtube.com/watch?v=CoH4bJAT7Dg
     
  10. sleepingbeauty

    sleepingbeauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    615
    Пол:
    Женски
    Девојќи Партизан доаѓаат во Скоје :rofl: .. задутре, вторник. Ќе имаат реванш со Шкендија(минатата среда ги тепаа 4-0 з партизан) сакав да ве прашам ќе оди ли некоја,онака ме интересира колку ги сакате Партизан :lol:
     
  11. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Колку ќе биде карта,знаеш????????
     
  12. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    има има еве ме ! :)
     
  13. sleepingbeauty

    sleepingbeauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    615
    Пол:
    Женски

    znam za zapad i jug se po 300 a drugive 200. vo skopje se prodavaat samo na stadionot filip 2 ama zadutre e niti sum prena niti nisto :( maca i ti si grobarkaaa?
    [mod-kirilica:1e360yhp][/mod-kirilica:1e360yhp]
     
    На MacaLove му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Аха, бидете сигурни дека ќе земете карта. Нема теорија албанците да дозволат на натпреварот да оди некој што не е Албанец, затоа направиле картите да се продаваат само во Тетово во фан шоп на Балисти, и тоа со лична карта. Значи, ќе видат на личната карта дека си Македонец и нема да добиеш карта.
    А и не ви ни препорачувам да одите, затоа што е возможно да не се вратите дома :D

    Не се продаваат во Скопје ! Дечко ми сакаше да иде и неможе поради причината што ја наведов погоре, он е фан на Партизан, џабе ви е, 300 денара е инаку картата.
     
  15. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Гомнари расипани бе, да даде Господ да им ја дупнат мрежата од голови.
     
    На sleepingbeauty му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Па наравно дека ќе им ја дупнат, во Белград ги скинаа начисто :D :D :D
     
  17. sleepingbeauty

    sleepingbeauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    615
    Пол:
    Женски
    Иначе шиптарите во србија намерно продаваат карти на србите за да дојдат и да направат нереди и да ги исфрлат од игра, и на крај кој е крув?? Ние0гробарите аман веќе, мн сакам да одам :( не знам за партизан душа давам :lol: уште од малечка со машкиве од фамилија навивам з него... I da lele se divev 4-0 za partizan kako bese lele...
     
  18. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Нема да дојдат Гробари во Скопје, натпреварот е од висок ризик и не им дозволуваат, а од Уефа чекаат една грешка на Партизан за да ги исфрлат. А ако дојдат несакам ни да замислам што ќе се случи, ќе ги запалат Албанците како што провоцираат со Албански знамиња, толку им треба на Гробари, ќе ги спалат живи, кај нив нема жал, нема милост...
     
  19. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Cigarce Добре ни дојде , ќе биде интересно тука е крв до колена за време на Лигата :devil: :rofl:


    Шкендија декласирана во Белград 4 ги примиле ... :D

    Инаку официјално Партизан преку соопштение се обратиле до Македонија и ги замолиле симпатизерите да не земаат карти ... Во Белград немало навивачи на нашиве така да тоа ќе се испоштува...
     
  20. sleepingbeauty

    sleepingbeauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    615
    Пол:
    Женски
    не знамбаш колку ќње с еиуспоштува од причина што многу од гробарите во србија навестија декаке дојдат во скопје, инаку најверојатно нема да ги пуштат на натпреварот и тоа не е фер бидејќи албанциве ги пуштаат