1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кој е за спорт?

Дискусија во 'Спорт' започната од Zaspana, 22 јули 2010.

  1. Zaspana

    Zaspana Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    13
    мхм..го прелистав форумот и не најдов тема за спорт па еве овде ... :P
    да си помуабетиме за спортот .... Кој ви е омилен спорт? Што сакате најмногу да гледате, а што да спортувате?
     
  2. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Јас сум за спорт :D
    Шо се намам пробано, ама најмногу се имам задржано на ракомет и сега неколку месеци на бадминтон :)
     
  3. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Не сум по спортувањето. Сакам кошарка ама... и тоа со сила :lol:
     
  4. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Нема што немам тренирано, од мала секаде се запишував, одев на карате, ракомет , кошарка, одбојка, на лизгалиште бев редовна , и на пливање одев...сега, на постари години само фитнес и аеробик вежбам :D
     
  5. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.747
    Допаѓања:
    32.112
    Пол:
    Женски
    Не сум многу по спортот, ама од време на време знам да погледам фудбал или ракомет.
     
  6. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Не сум многу по спортот. Во школо само на физичко играв кошарка :)
     
  7. UniqueCreature

    UniqueCreature Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    44
    Обожавам секаков спорт, и не да се фалам ама добра сум во речиси сите :D Ама најмногу ми лежи кошарка, обожавам, ко бев помала си замислував во wnba дека ке одам. Смешки :D
     
  8. enna90

    enna90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    10
    Јас сум дефинитивно за спорт :) Никогаш не сум се занимавала професионално со спорт, ама онака за рекреација често знам да заиграм кошарка или бадминтон, ама од сите спортови најмногу обожавам тенис :D
     
  9. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Многу многу по спортот не сум. Активно никогаш не сум тренирала. Пасивно... тенис на сред улица до доцните вечерни часови, хокеј на пархет во основно и одбојка во средно (секој час, со или без мрежа). Пливањето го исклучувам и лично мене не ми е спорт. Daily habit ми е :D
    А за гледање гледам, најчесто со татко ми.
    Многу сакам да гледам ски-скокови. Најинтересни ми се.
     
  10. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Сум играла кошарка активно 3 години. Имам одено и на фитнес, на аеробик и на пилатес. Одвреме навреме возам ролери и редовно пешачам. А за гледање, гледам некои позначајни фудбалски утакмици кои цел свет не ги пропушта (да не бидам покусо). Пример, финалето на светско, европско првенство, кога игра Македонија со некоја друга земја... :D :D Други спортови не пратам, некако дури и исцрпувачки ми е да седам 2 часа и да гледам некој спорт. :lol: Понекогаш, многу ретко ми се случува да гледам гимнастика :D
     
  11. Paranormal

    Paranormal Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    18
    Обожавам Фудбал ептен....сум играла во основно за училиштето сега во средно исто така играм за школската екипа а и со другарите вака по маало играме и на турнири некои си играм ама малку по ретко зашто сум женско и ептен ретко на некој турнир онана кога организира некој што ме знае тогаш играм а многу ми е криво што нема женска екипа за фудбал а сум тренирала година ипол у ФК Милано не имаше само 4 девојчиња и само на тренинзи одевме, а на утакмици или додававме топки или на трибини седевме :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  12. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    значи само јас сум ако некоја“заспана убавица“т.е-дрво неподвижно ништо не вежбам и ништо не спортувам ц ц ц ..... |(
     
  13. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Јас сум за спортот, и да се смени насловот на темава, боде очи. Спортував и јас, сега бидејќи е распуст си се одмарам. Спортував кунг фу, и кошарка. А во училиште бев член на одбојкарскиот тим. Кунг фу-то ми беше како релаксација и опуштање по напорниот ден, а и многу добро ми одеше, да не речам, бев најдобра од цела група.
     
  14. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    Не фала :P
     
  15. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Сакам спорт, ама за жал сега ништо не спортувам...уствари одвреме навреме знам да го искористам кошот во двор со брат ми, ама еве се поретко фрлам топки :?: Инаку играв одбојка долго време, сега се каам што не си продолжив, ама тоа е. И ракомет во основно :D
    А за гледање, си гледам натпревари, фудбал, ракомет, гимнастика, атлетика, се следам.
     
  16. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Отсекогаш сум ги следела сите спортови и многу ми е жал што никогаш не почнав да тренирам нешто :( - инаку по дома често правам вежби или земам некој со мене за трчање :)
     
  17. preetygirl-J

    preetygirl-J Нов член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    78
    Ракомет играм солидно...Ама тимска игра и не знам како да се организирам кога ми се игра, па идам во школото кај Индира и таму некад играм...А ми се возат и ролерки, па кој е ЗА..ајде да се договориме, да возиме по кеј или било каде :hai: ;) :)
     
  18. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    Јас сум за спортот.....и обожавател сум на сите спортови....ги гледам на тв...инаку во основно имам тренирано рекомет и одбојка....карате исто...а сега во средно често не одам на тренинзи...ама преку лето често одам на кошарка и возам велосипед... :)
     
  19. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    Jas sum za sport .. : ))
    Otsekogas sum go sakala i go sakam i isto taka i gi pratam :) ...
    Inace od sve po nesto sum trenjirala :lol:
    Nekogas koa igraat drugarite nadvor fudbal kosarka ili nesto drugo im se pridruzuvuvam jas so drugarkite :D
     
  20. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Следам фудбал како луда, ме бидува по малку за играње фудбалче и кошарка, а инаку активно не сум се занимавала со спорт, освен со фитнес и аеробик.