1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тенис (гледа ли некој во слободно време)

Дискусија во 'Спорт' започната од Zaspana, 20 март 2011.

  1. LifeLove

    LifeLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    141
    Турнирот во Монте Карло започна уште во понеделникот, а денес беа четвртфиналињата.
    Надал изгуби од Ферер, Федерер го победи Цонга, а победија и Ѓоковиќ и Вавринка.
    Полуфиналните парови се Ферер-Вавринка, Ѓоковиќ-Цонга и почнуваат утре после 13.30.
    За жал, нема да гледаме еден `el clasico` дуел во тенисот- Надал против Ѓоковиќ.
     
  2. LifeLove

    LifeLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    141
    Не можам да редактирам да ја поправам грешката-Ѓоковиќ игра со Федерер, не со Цонга.
     
  3. hard-rock-girl

    hard-rock-girl Активен член

    Се зачлени на:
    19 април 2014
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    Заразена сум со секаков спорт каде што спаша и тенисот.
    СИ навивам за нашиот балканец Џокович!
     
  4. BI-44

    BI-44 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    975
    Допаѓања:
    484
    Пратам тенис и навивам за Ана Ивановиќ и Новак
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  5. 4rever.unique

    4rever.unique Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2014
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    224
    Пρатам од мала, цело семејство пρатиме тенис исκρено најмногу пρати баба ми (Воопшто не се шалам, има 77 год. а најмногу од се саκа тенис да гледа) :lol:
     
  6. Emilia.Attias

    Emilia.Attias Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Не гледам многу тенис, ама кога ќе наидам на тенис на телевизија знам да си погледам. :D
     
  7. SwanMay

    SwanMay Популарен член

    Се зачлени на:
    28 април 2011
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.674
    Пол:
    Женски
    Гледам многу често. Единствен кој никогаш неможе да ме разочара (дури и кога губи :lol:) е Федерер. Едноставно уживам да ги гледам мечевите кога тој игра, неговиот став и манири на теренот - ретко се раѓаат луѓе како него. Само се надевам дека му заврши лошиот период и дека уште некоја година плус ќе ни' го овозможува задоволството да го гледаме во добро издание. :nod:
     
  8. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Покрај родителите и јас гледам. Нема што да се прави. :D
    Омилен тенисер ми е Надал.
    Интересно е за гледање, а и за играње.
    Само уште ги немам научено правилата со сетови, гемови. (facepalm)
     
  9. Tove Lo

    Tove Lo Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2015
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    419
    hahaha ko себеси да се слушам исто исто исто ама баш исто хахах
     
    На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
  10. mackica1

    mackica1 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    1.721
    Пол:
    Женски
    Обожавам тенис и редовно гледам.

    Инаку немам фаворит за којшто навивам секогаш, понекогаш некој гест може да ми го смени мислењето, ете лани кога Џокович во Рим рече дека ако победи ќе ги даде парите за поплавените во Србија тогаш навивав за него, углавном за Надал а понекогаш и за Федерер. :D

    вчера Надал изгуби во полуфиналето во Рио од Фабио Фоњини :(
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  11. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Во слободно време? Јас и да немам време гледам :lol::lol: Зависна од мала, имав накај 10години кога прв пат го видов Рафа како игра на тв и се заљубив и во него и во спортот. :DТренирав долго време, но како наполнив 18 така и се поретко играм. Јас не искачам ако игра Рафа, пример, тоа е нешто свето :D:rofl: И женските си ги гледам, во глобала кога има на спортските канали цело време гледам.
     
    На Sunshine.Sunshine и zalosna им се допаѓа ова.
  12. Lambada

    Lambada Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2015
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    59
    Од оној Новак ми се одмили тенис, којзнае од кога неам следено некој турнир поради него.
    Инаку Вимблдон стартува во Понеделник.
     
  13. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Федерер мора да го напраи "пуздер" денес Ноле. :D 8) Гоуу Роџи :l:
     
    На theowndemon и Abrakadabra им се допаѓа ова.
  14. Abrakadabra

    Abrakadabra Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    1.468
    Допаѓања:
    20.043
    Пол:
    Женски
    Јас следам тенис, го обожавам тој спорт. Денес е финале. Навивам за Роже, ама Ноле изгледа ќе победи, a обично секогаш навивам за тој со помали шанси :lol:
     
    На blueberry93 и Sky-butterfly им се допаѓа ова.
  15. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Единствен спорт кој следам и сакам е тенис, како сега и гледам и пишувам :D

    И навивам за Новак :party:

    @Abrakadabra ти како мм, тој обожава да гледа спорт, посебно фудбал и тенис.
    И секогаш вели дека навива за тој што има помалку шанси :lol: Освен во тенис, тогаш сме заедно за Ноле :D
     
    На Abrakadabra му/ѝ се допаѓа ова.
  16. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.660
    Допаѓања:
    20.950
    Пол:
    Женски
    Баба ми и татко ми мозокот ми го извадија со тенисот и баш заради нив не сакам воопшто да гледам,али некоаш сакаш/не сакаш ќе ѕирниш.Ете баш денес на сите телевизори дома се гледа финалето, ќесиумрам.;(
    Иначе Новак ме нервира многу.Ми се смачи од тоа само тој да победува, а и во последно одвратен ми е.
     
  17. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Јас навивам за Федерер, Новак ме нервира. :D
     
    На Abrakadabra му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Abrakadabra

    Abrakadabra Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    1.468
    Допаѓања:
    20.043
    Пол:
    Женски
    Мене не ме нервира Ноле, сепак е многу добар тенисер. Но Роже ми е тениски идол, последен од класата на тенисери кои се вистинско уживање да ги гледаш на терен. Секогаш смирен, никогаш не се буни и фрла нешто околу, ретко се расправа со судиите , поседува вистинска елеганција во движењето и при секој удар .....тенисер за пример и почит.
     
    На blueberry93, Sunshine.Sunshine и theowndemon им се допаѓа ова.
  19. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.470
    Допаѓања:
    17.430
    Пол:
    Женски
    Додека се игра финалето во машка конкуренција, јас ќе ги пишам овогодинешните импресии од Wimbledon. Овде ќе напоменам дека фаворит ми е Новак и се надевам дека ќе победи. Но ако продолжи со оваа игра како во вториот сет, се сомневам во тоа. Ама во секој случај, покажа, и продолжува да покажува, дека не за џабе е број еден во светот. А за Федерер... го заслужува второто место.
    Го сакам тенисот и секогаш кога можам, гледам на телевизија. Еден ден би сакала и јас да можам да играм, секако ако научам. Од женските тенисери, идол ми е Серина. Дефинитивно ми е најдобра и го заслужи првото место. Мугуруза според мене не требаше и да се најде во финалето. А исто така меѓу омилените ми е и Шарапова. Но во последните години сметам дека не е толку квалитетен играч како што беше порано. На тоа сведочат сите досегашни турнири кои ги има одиграно. Беше борбена и играше до крај, не се предаваше толку лесно. Посакувам во најскоро време повторно да почне да игра како што играше.
    Посебно, сакам да кажам неколку зобора за Анди М'ри. Го обожувам. И баш сакав него да го видам во финалето. Добро се покажа во полуфиналето со Федерер, ама Федерер е "стар волк", не се дава. Можеби да играше со некој послаб противник, ќе победеше и ќе влезеше во финалето. Иако таму секако ќе изгубеше од Новак. Само се надевам дека за следниот турнир ќе продолжи со ова темпо и ќе биде се подобар и подобар. Па наредната година како Британец, ќе може и да се бори за титулата на Wimbledon. Му посакувам среќа. А слушнав дека и во скоро време ќе оди на некој турнир да ја претставува Велика Британија, но не разбрав за што точно станува збор. Нека се покаже во најдобро светло.
    Сега има прекини поради дождот. Но ќе продолжат за скоро. Посакувам да се повтори приказната од мината година и Новак да победи и да ја освои титулата.
    Ама ќе видиме како ќе биде. :)
     
  20. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Џокович нумеро уно.
     
    На Sky-butterfly му/ѝ се допаѓа ова.