1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде ја шиевте вашата венчаница?

Дискусија во 'Свадба' започната од mkgirl, 14 февруари 2011.

  1. mkgirl

    mkgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    8
    Девојки, каде ја шиевте вашата венчаница? Јас планирам да ја шијам некаде во Скопје, но не знам каде. Многу ќе ви бидам благодарна ако ми дадете совет и ми кажете ваше (или на пријателка) искуство за шиење венчаница и колку отприлика кошта.

    Поздрав
     
    На Sweetlove и B.Bulka им се допаѓа ова.
  2. fs-fs-fs

    fs-fs-fs Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    809
    Допаѓања:
    800
    Пол:
    Женски
    Поголем дел од моите другарки се омажија некои шиеа во Кокев некои во Селестра, се движеа од 400-650 евра...мене искрено повеќе ми се допаднаа тие во Кокев материјалот беше некако подобар...
     
  3. mkgirl

    mkgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    8
    Дали некој има шиено во Queen vo Skopje?
     
  4. Sanji4ka21

    Sanji4ka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    88
    Мојата венчаница ми ја шиеја во ЖАНА имаат дуќан и во Штип,и во скопје.Премногу сум задоволна од изработката,а и за брзо време ми беше готов фустанот.
     
    На bela-imela му/ѝ се допаѓа ова.
  5. suzan-33

    suzan-33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2010
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    13
    Мојата венчаница ја шиев во Лебед мавровка ептен сум задоволна материјал свила во комбинација со прекрсна чипка и чинеше 320 еур
     
    На Lina2031 и ververickaa им се допаѓа ова.
  6. Pla4ka

    Pla4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    160
    Дали има некој искуство со Данчо во Тафталидџе го фалат добро шиел фистани .?
     
  7. Sharlott

    Sharlott Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    14
    Мојата венчаница ја шиеја Кокев и премногу сум задоволна баш таква како што сакав таква ми ја направија, а и материјалите се многу убави, квалитетни, а според мене материјалот е 70% од венчаницата.
     
    На Shana му/ѝ се допаѓа ова.
  8. kalinaaa

    kalinaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    9
    Може ли некој да ми каже дали има шиено венчаница во Целестра и како е задоволен?
     
  9. Alondra

    Alondra Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    2.352
    Исто и јас, мојата венчаница ја шиев кај нив и сум презадоволна. :)
     
  10. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Јас мојата ја шиев кај Соња во Мавровка и задоволна сум како излезе бидејќи првпат шиеше таков модел. Матријали тафта и жоржет за карнерите. Цена 250 евра.Готова за 3 недели, со три проби.
     
  11. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Ја шијам во Мавровка. Ќе видиме како ќе биде крајниот исход. :)
     
  12. kalinaaa

    kalinaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    9
    Ајде девојки, зарем никој нема шиено во Целестра да ми пренесе имресии и впечатоци, а јас па баш за таму се залетав :worried:
     
  13. mkgirl

    mkgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    8
    Изгледа девојките кои веќе имаат сошиено венчаница не ги посетуваат овие теми од форумот.
    Јас пред некое време бев во Селестра мислејки да шијам еден модел којшто тие го имаа дизајнирано и им беше објавен на фејсбук. Но кога отидов таму да го видам моделот, не ми беше којзнае што. Плус таа што работи таму ми рече дека "нема да ми стои" и не ни сакаше да го извади од куклата за да го пробам. Малку бев изненадена од тој груб понашај.
    Им покажав слика од интернет од модел кој мене ми се допаѓа и, иако моделот беше едноставен, ми рече дека ќе кошта 750-800 евра!?!?! А материјалите кои ми ги покажа воопшто не ми беа убави. Така да согласно нивниот понашај одлучив да не шијам таму.
    Но можеби други луѓе имаат подобри искуства со нив.
     
  14. kalinaaa

    kalinaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    9
    Фала многу и ова е добро да се знае, јас планирам да одам деновиве па ќе видам како ќе поминам, ама ако ми се испонашаат така ко тебе тешко дека би шиела и јас таму :)
     
  15. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
  16. Sun.shine

    Sun.shine Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2011
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    116
    Еве јас ќе ти пренесам впечатоци, без нервози :D Бев во Селестра минатиот петок и пробав 5 фустани ама искрено не ми беа нешто посебно и плус цените им се претерано високи за квалитетот кој го нудат (750 еур за фустан кој на друго место е макс 400 еур) :^)
    Колешка моја шиеше фустан таму пред еден месец и искрено од слаба девојка и направи стомак, толку чудно и стоеше во стомакот што сите ја прашуваа дали е бремена (а не е).
    Искрено, мене во Жана ми се бендисаа повеќе моделите (моја препорака да си пробаш што е можно повеќе модели затоа што на кукла не можеш ни да замислиш како ќе ти стојат).
    Се надевам дека помогнав малку :)
     
  17. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.817
    Мојата венчаница беше дело на бутик Жана (тогаш имаа и во Бисер). Јас бев задоволна, моделот беше тој, беа љубезни, немаше доцнење, не се забегани со цените... На другарка и сошија венчаница според слика од странско списание за венчаници и беше перфектна (јас одбрав модел кој веќе го имаа, сакав да пробам прво :) ). До сега не сум слушнала некој да бил незадоволен од таму.
     
    На bela-imela му/ѝ се допаѓа ова.
  18. kalinaaa

    kalinaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    9
    Е вака веќе може ;) Јас бев денеска и во Целестра и кај Жана и најискрено во Целестра не ме воодушевија, не ме ни приметија дека сум таму едно 20 мин а од кога ме приметија некако немаа желба да ме услужат не па да ме изанимираат за да се решам за нив, како гратис да ги даваат венчаниците!!!
    За разлика од таму, кај Жана беше поинаку....и услужливост и љубезност, а па да не кажувам за цени 200 евра помалце од останативе по градов. Се надевам дека се така добри како што читам по форумов дека има задоволни од кај нив па да се решам за таму, незнам сеуште...ко ќе се решам ќе ви пишам па можеби ќе можам и јас да и помогнам на некоја идна невеста :)
     
    На bela-imela му/ѝ се допаѓа ова.
  19. barbi4e

    barbi4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    8
    DANCO E SUPER...DRUGARKAMI SIESE DOLGA HALJINA ZA MATURA AMA RASKOSNA KAKO VENCANICA PREZADOVOLNA BESE I SO VAS MATERIJAL SIE
     
  20. Sarasweet

    Sarasweet Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    321
    Допаѓања:
    150
    Оваа жена шие венчаници ова и е профил на фб
    http://www.facebook.com/profile.php?id=100000476129020&sk=wall
    може да ја додадете, еве неколку слики од нејзини креации , мислам дека живее во Волково( Ѓорче Петров) и дома шие.
     

    Прикачени фајлови:

    • photo.jpg
      photo.jpg
      Големина на фајлот:
      25,9 KB
      Прегледи:
      741
    • slikaaaa.jpg
      slikaaaa.jpg
      Големина на фајлот:
      34,5 KB
      Прегледи:
      742
    • foto.jpg
      foto.jpg
      Големина на фајлот:
      13,6 KB
      Прегледи:
      736