1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Депилација или бричење на интимната зона?

Дискусија во 'Тело' започната од Slatkica, 18 јануари 2010.

?

На каков начин ги отстранувате срамните влакна?

  1. Депилација

    443 глас(а)
    46,2%
  2. Бричење

    470 глас(а)
    49,1%
  3. Не ги отстранувам

    45 глас(а)
    4,7%
  1. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Некои од девојките на форумов се депилираат дома со шеќерна паста. За тоа постои цела една тема. Повели, прочитај: Депилација со шеќерна паста.
     
  2. Marina89

    Marina89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    42
    фала многууууу :*
     
  3. FeminaGirl2

    FeminaGirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Девојки, до летоска се депилирав, а после почнав со брич. Не ми претставуваше некоја тешка задача, но сега почна дури и некако да ми смета, а и грбот веќе почна да ме боли.. :worried: Сакав да ве прашам, и за интимната зона а и за нозете, колку време да почекам да ми израснат влакната, за да можам да се издепилирам?? Сега сум за бричење на двете места, а баш сакав деновиве да одам на козметичар.. Да почекам уште некое време или да одам? Ве молам, пишете побрзо ! Однапред благодарам :)
     
  4. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Најчесто депилација затоа што после бричење за 2 дена пак ми растат а после депилација сум 2 недели раат. :D Секако дека е болна депилацијата, но не е нешто што не може да се издржи. На почетокот повеќе ме болеше а сега се навикнав.
     
  5. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Aj kaжете козметички салон каде користат топол восок само за тебе?Закажав во сандра ама колешка ми кажа дека таму истиот го користеле восок ,не го менувале :envy:
     
  6. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    За сега со бричење,на секое капење се бричам.Немам доволно храброст за депилација :D
     
  7. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.580
    Допаѓања:
    3.203
    Депилација :) Некогаш се чудам како сум живеела без депилацијата..
     
    На barbie-hilton му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Sunday-Rose

    Sunday-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    123
    Пол:
    Женски
    Абе стравот е голем, ама ај сега да не преувели4уваме дека боли којзнае колку страшно, мислам зависи и до козмети4арката, некои сакаат понабрзина да завршат и така можеби повеќе боли, ама ако е некоја посаламна нема да боли толку, ина4е јас бри4 нема шанси, одма ми се иритира кожата и ми се прават мозол4иња на препоните така да и да сакам не можам со бри4...
     
  9. barbie-hilton

    barbie-hilton Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    И јас исто така депилаторката што ја одбрав е предобра на некои места дури не ми никнуваат влакна повеќе а на интимната зона со топла депилација ме депилира и верувајте воопшто не ме боли.
     
  10. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Барбие- Хилтон можњш ли во лп да ми пишеш каде се депилираш? Или било која феминка да ми препорача добар салон за интимна депилација?
     
  11. barbie-hilton

    barbie-hilton Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Кај Гордана во Битола дефинитивно најдобра :)
     
    На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. RedRose97

    RedRose97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    158
    Леле депилација нема шанси. Јас имам малку влакна ама како што се заплеткани и остри ни депилација ни брич не помага. Пробав еднаш ама нема шанси, ми се заплетка :D . Јас се стрижам со едни мали ножички после туширање и така не ми се остри после, а и уредно изгледа. Секоја недела бавно ми растат а за депилација нма шанси ме стра од инфекции, болка и сите други работи. Како лустер да сум стрижена изгледа, а изгледа бидејќи не ги бричам или заради аголот под кој ги сечам не ми се остри кога растат :D :D
     
  13. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    и јас исто али размислувам да отидам во козметички салон. Па девојки ај препорачајте добар салон од кај сте најзадоволни за депилација на интимната зона само да е во Скопје или пишете ми во лп. Позз
     
  14. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    На козметичар одам. Првите пати можеби боли, но потоа се навикнуваш :)
     
  15. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    840
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    Од кога почнав да си ја средувам, се бричам. Фрц врц за 5 минути спремна женска искача од купатило :lol:
     
    На ciribiribela му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Бричење од кога знам за себе. Ама сега сум смешка жива со голем стомак, се бричам со огледалце :lol:
     
    На MacaLove му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Знаете некој козметички салон во Ценар? Ајде пишете ми ЛП тие што знаете, кога сум Скопје одам во беверли хилс ама само со ладен восок депилираат, па сакам со топол сега.
    Па и ако е во близина на Јосип Броз, пих, уште поубо. :wasntme:
     
  18. unlucky

    unlucky Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    79
    мн ми е страм да појдам во козметички салон да ме депилираат на интимната зона.. ако некој пробал во домашни услови со восок, или со ленти, или нешто др. дали има ефекти ама сакам подолготрајно да е зошто на лето неможеш секој ден со брич ќе збесниш :)
     
  19. Dejana.M

    Dejana.M Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    411
    Дефинитивно депилација...
    неколку години се депилирам а влакненца веќе и како да немам...а тие неколку што ги имам се меки,не боцкат и несе црни остри како со брич,така да- депилација :!:
     
  20. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    ДЕПИЛАЦИЈА!!!од брич ме чеша ненормално...депилација и 1 месец сум како бебе :D така се осеќам најпријатно.Со топол восок е далеку подобро.