ТЕМА: Депилација со конец (threading)

Мислење 01 Окт 2010, 07:58

Девојки сакам да ве прашам дали го имате пробано овај метод на депилација?се работи за депилација со конец,влакната не растат до 3-4 недели и мене ме болеше помалку од восок,го имам пробано само еднаш.дали го имате пробано ова на интимна зона,раце или нозе?сакам да ги слушнам вашите искуства и мислења :) се извинувам ако е глупава темава,слободно избришете ја
Threading.jpg
Аватар на корисникот
wolf4e

Жолто цветче
 
17821601
Мислења: 2277
Зачленет: 16 Јан 2010, 16:56
Слика

Слика

Мислење 01 Окт 2010, 09:30

Прв пат дознавам сега од тебе за овој вид на депилација. Штом имам малку повеќе време ќе расчепкам низ нетот да прочитам повеќе. А, каде ,,те депилираа,, на овој начин? Во салон или ти самата се депилираше?
UbavkaBube

Сино цветче
 
74407
Мислења: 285
Зачленет: 13 Јан 2010, 02:18

Мислење 01 Окт 2010, 09:36

Имам слушнато за овој начин на депилација, но никогаш не сум го употребувала а и не знам како :?:
Аватар на корисникот
Zaljubena111

Жолто цветче
 
494187
Мислења: 1548
Зачленет: 20 Фев 2010, 00:09
08.02, 13.03, 05.05, 12.06, 31.08, 01.10, 01.11, 07.12, 05,01, 13.02, 14.03, 16,04. 18,04, 15.05, 17.06.22.07

Мислење 01 Окт 2010, 09:57

Дури бев во мк познавав нашколо другарки муслиманки кои се правеаа со конец ама јас глупава никогаш не пробав :fubar: и потоа се преселив во странство и случајно најдов салон и ме направиа,доста беше скапо 20долари и сакам да знам дали другиве девојки имаат испробано на другите делови од телото
Аватар на корисникот
wolf4e

Жолто цветче
 
17821601
Мислења: 2277
Зачленет: 16 Јан 2010, 16:56
Слика

Слика

Мислење 01 Окт 2010, 10:14

wolf4e напиша:Девојки сакам да ве прашам дали го имате пробано овај метод на депилација?се работи за депилација со конец,влакната не растат до 3-4 недели и мене ме болеше помалку од восок,го имам пробано само еднаш.дали го имате пробано ова на интимна зона,раце или нозе?сакам да ги слушнам вашите искуства и мислења :) се извинувам ако е глупава темава,слободно избришете ја
Threading.jpg

IMAM PROBANO DODEKA BEV VO ISTANBUL VA LICE ODNOSNO VEGI I NAD GORNATA USNA NE BILI EFEKNA YOUTUBE IMA MUSLIMANKI ZENI STO POKAZUVAAT KAKO DA SE NAPRAVI KONECOT IZGLEDA MNOGU LESNO AMA JAS NE USPEAV

Потсетување од модератор

Ве молиме пишувајте на кирилица. Ако не знаете како, прочитајте овде.
Аватар на корисникот
Sanji4ka21

Сино цветче
 
79125
Мислења: 429
Зачленет: 26 Сеп 2010, 17:53

Мислење 01 Окт 2010, 10:19

Ja ja imam isprobano ovaa depilacija i nauciv kako se depilira.Stvaro e efiksna i ne boli tolku kako so vosok. Najcesto ja upotrebuvam za depiliranje na liceto i intimnite delovi ponekogas ]:)

Потсетување од модератор

Ве молиме пишувајте на кирилица. Ако не знаете како, прочитајте овде.
merry

Фем почетничка
 
00
Мислења: 1
Зачленет: 02 Дек 2009, 17:50

Мислење 01 Окт 2010, 10:34

лесно научи мери?и те боли многу на интимната зона? :$
Аватар на корисникот
wolf4e

Жолто цветче
 
17821601
Мислења: 2277
Зачленет: 16 Јан 2010, 16:56
Слика

Слика

Мислење 01 Окт 2010, 10:44

Јас редовно си ги чупам веѓите со конец..Многу ми беше чудно на почетокот но супер е ..Веѓите раснат побавно и обликот никогаш неможе да се постигне со чупалицата...
Аватар на корисникот
Zamzara

Бело цветче
 
2719
Мислења: 85
Зачленет: 15 Авг 2010, 23:47
Boze cuvaj me od prijatelite, od neprijatelite se cuvam sama!!!

Мислење 01 Окт 2010, 11:00

И мене порано сестра ми ми покажуваше како се правел конецот, само и таа точно не знаеше :lol: И покажала колешка муслиманка и било стварно ефикасно. Секое влакненце излегува и кожата била мазна. Е ова е добро за кој може да ја совлада техниката. :nod:
Аватар на корисникот
d.Darla

Зелено цветче
 
93303
Мислења: 567
Зачленет: 01 Сеп 2010, 11:12

Мислење 01 Окт 2010, 12:05

Девојки ако може некој што знае подетално да објасни, сакам да ја применам техникава , имам многу гооолем проблем со несакани влакна насекаде :@
Аватар на корисникот
ciribiribela

Жолто цветче
 
569332
Мислења: 1264
Зачленет: 12 Авг 2010, 16:11
Слика
Животот е борба, ако не се бориш ќе изгубиш!!!
Слика
Кога господ затвора една врата, друга отвара!

Врати се на Тело

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Lollipop7 и 7 гости