ТЕМА: Депилација со конец (threading)

Мислење 15 Апр 2011, 02:08

Не е страшно, не боли. Мене ме депилираше една пријателка на рацете со конец и воопшто не боли, а и набрзина завршивме со депилирањето.
Аватар на корисникот
ivo-na

Бело цветче
 
3841
Мислења: 87
Зачленет: 22 Мар 2011, 03:37
[i]"Сите сме на дното, но некои гледаат во ѕвездите”[/i]

Мислење 15 Апр 2011, 02:10

мене најболна депилација ми е депилацијата со конец.се чувствува секое тргнато влакненце.имам пробано на надусници еднаш и никогаш повеќе. а пред тоа се вежбав на други :D и мн ме болеа рацете од конецот.
Аватар на корисникот
katerina777

Сино цветче
 
3153
Мислења: 112
Зачленет: 20 Апр 2010, 01:16
Кој пее зло не мисли, а на тој што мисли не му е до песна

Мислење 15 Апр 2011, 04:00

Пред некој месец првпат ја видов темава, и веднаш пробав.
Морам да се пофалам дека ја усовршив техниката после неколку обиди, па веѓите и надусниците си ги депилирам на овој начин. Некако ми е по практично, не се лепам со восок, ниту нешто загревам и т.н. само конецот и за 15 минути тип-топ.

Морам да додадам дека најверојатно влакненцата од надусниците или ми се изретчени или навистина споро раснат. Бидејки немам многу со восок ги депилирав еднаш месечно, сега после 2 депилации со конец гледам како помалце да ги има :geek: .
А за болката, не е страшно само малце трпение и ќе се навикнете ;)
Аватар на корисникот
najubava2010

Жолто цветче
 
45151632
Мислења: 1617
Зачленет: 19 Апр 2010, 02:32
Локација: Скопје, Београд, Беч и даље на запад...
Слика

Мислење 16 Апр 2011, 09:37

Пробаав и боли исто како и со пинцета ама дур се навикнеш :)
Аватар на корисникот
Linn1

Жолто цветче
 
1893623
Мислења: 1217
Зачленет: 10 Јан 2011, 23:37
Локација: Во прв ред на партијата на Феминизмот.
Слика
Слика

Мислење 25 Апр 2011, 13:16

И јас морав да пробам, веѓите демек ќе ги правев, па направив нешто од нешто....
Аватар на корисникот
Sunday-Rose

Сино цветче
 
3619
Мислења: 292
Зачленет: 30 Дек 2010, 17:33
There's just too much that time cannot erase....

Мислење 10 Мај 2011, 10:43

Imam slusnato za ovaa depilacija, tetka mi ja koristi. Znam deka e mnogu mnogu efikasna i deka pomalku boli od depilacija. :)

Потсетување од модератор

Ве молиме пишувајте на кирилица. Ако не знаете како, прочитајте овде.
Аватар на корисникот
bootie

Фем почетничка
 
211
Мислења: 14
Зачленет: 02 Мај 2011, 12:40

Мислење 13 Мај 2011, 16:44

Девојки јас минатата недела се правев надусници и се утепав од плачење :D За Колку време ви растат влакната на надусници? мене веднаш ми растат,една недела помина и толку,било со восок,конец,крема и вас така? :^)
Аватар на корисникот
wolf4e

Жолто цветче
 
17821601
Мислења: 2277
Зачленет: 16 Јан 2010, 16:56
Слика

Слика

Мислење 18 Мај 2011, 14:09

Пробав и навистина ги ваду дури и најситните влакненца. Ги правев веѓите, но малку само пробав зошто сеуште не знам да "управувам" па не сакав да се осакатам :D Добро е за веѓи и надусници, но немам нерви за поголеми делови како раце и нозе
Аватар на корисникот
Chocoholic

Зелено цветче
 
970931
Мислења: 747
Зачленет: 25 Апр 2011, 23:46
A question that sometimes drives me hazy: Am I or the others crazy?

Мислење 20 Мај 2011, 14:23

Вчера пробав на надусниците и стварно е добар и интересен начин за депилација. Ниту лепење со восок ниту чупање со пинцета. Уште неколку пати и се надевам дека ќе се усовршам. :lol:
Аватар на корисникот
L-enna

Жолто цветче
 
16754696
Мислења: 1068
Зачленет: 06 Окт 2010, 14:13
Локација: Right behind you, in your nightmares ..
"You'd have to walk a thousand miles in my shoes just to see what it's like to be me.."
— Eminem

Мислење 13 Јун 2011, 10:45

а каков конец користите , јас со мојот конец пробував но ми се скина :(
Smileee

Бело цветче
 
122
Мислења: 75
Зачленет: 07 Апр 2011, 14:06

Врати се на Тело

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: Нема регистрирани корисници и 9 гости