1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како до поголеми гради?

Дискусија во 'Тело' започната од Deni-f, 19 јануари 2010.

  1. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Таквите креми и даваат само еластичност на кожата.
    Тоа е исто кога некој ќе ми рече, само користам крема против целулит и оп го снема, а ниту пиел вода,ниту бил физички активен.
    Како ти запишале во гените,така ќе се носиш..
    за се друго постои естетска хирургија
     
  2. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    имам средни гради ни мали ни многу големи но многу си ги сакам цврсти ми се и кренати си ги сакам градите :D
    според мене поубаво е да имаш помали гради отколку големи и истурени ...
     
  3. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    знам дека сАМО даваат еластичност на кожата ама ме зачудија дека му растеле градите од таа крем зато прашав шо напраја??
     
  4. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Потполно си во право, пред бременост носев прслуче 75, најмало, мали гради ама симпатични, никогаш немав комплекс, напротив убаво се чувствував, носев пуш ап градници и си се осекав секси, не сум наишла на замерки освен од една многу блиска другарка која беше прилично надарена. За време на лактацијата, по наше кажано доење носев прслук 110, огромна бев, едната града ми беше колку главшето на бебето, сега после 4 год. носам 80 или 85. Само да додадам, сега ми се поубави од другарка ми која ми се прчкаше со циц*ите и ми даваше невкусни коментари, сега нејзините се како виснати вреќи, а моите се нормални :)
     
    На Cloee и Klaudi им се допаѓа ова.
  5. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Во текот на лактацијата се зголемуваат и до три пати, но после завршувањето на лактацијата, млеко нема и си се враќаат назад, можеби малку поголеми. Но, не значи дека кај сите кожата е провисната, зависи од еластичноста на кожата, од витаминизацијата, генската предиспозиција итн.
    Мене ова повеќе ми делува како утеха за тие што имаат мали гради. :)
     
  6. oceangirl

    oceangirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    Со специјални вежби за зацврстување и зголемување на градите.
     
  7. vidoe

    vidoe Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    другарка ми ми рече дека била даска, со јаденје на киви и се зголемиле,незнам точно во кој период од месечниот циклус ке ви биде тоа од најголема корист
    исто така семки од тиква,сончоглед,ореви,бадеми содрзат минерали кој делуваат на хормоните
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Monickaa

    Monickaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    5
    значи јас имав средни гради и бев задоволна од тоа и од кога се ставив на диета и градите ми се многу намалија :( :( :( и многу се нервирам како да ги зголемам
     
  9. Monickaa

    Monickaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    5
    Гради

    дечки помагајте :( знае ли некој како да ги зголемам градите,значи бев на диета и ослабнав тотално секаде дури и во градите сега немам ништо права како даска уууффф како да ги врнам како порано многу се нервирам :D :( :( :^)
     
  10. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Абе од ова советиве употреби некој? Има некои резултати од семето и од млекото???
     
  11. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    да да и од смоки растат гради :D :D :D
    Што ни дала мајката природа тоа ке си носиме на себе. Јас имам мн мали гради. Кога ќе ослабам ми се смалуваат, кога ке качам некое килце и тие растат :D
    Како и да е не се нервирам веќе, одлучив, после бременост ставам силикони. Ке ми бидат ко на Цеца :D :D Се шалам, секако дека нема да ставам толкави, нормални, средна големина, такви сакам :)
     
  12. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Гради

    Имам слушнато дека додека се во раст,не се еднакви,а кај мене се сеуште во раст,но сепак се плашам...Мислите помалава ке ја достигне поголемата? и дали и вие имате чуено дека е нормално тоа?? пс. не е некоја драстична разлика,да не искочам чудак,ама има сепак :worried:
     
  13. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Гради

    Кај сите се случува тоа,ниеден дел од телото не ни е ист.Ни уво со уво,ни око со око,ни рака со рака,па и градите не се поштедени :) Така да,најнормално е,и верувај не си чудак.
     
  14. hiphopgirl

    hiphopgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    190
    дали после раѓање додека не го доиш детето со млеко од градите тие остануваат така?
    имам слушнато вавки коментари не знам колку е точно???
     
  15. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    20 години, 51 килограм и број 75 на градник... ЕДВАЈ 75 :D Ама не ми е воопшто комплекс тоа, ама баш ич не ми е гајле. Инаку не сте свесни колко секси можат да бидат малите гради. Доволно сум храбра летно време да ставам маичка без градник, самата помисла на тоа прави да се чувствувам секси како да имам којзнае колави големи гради. Не се замарајте за малите гради истакнете некој друг дел од вашето тело кое сметате дека е за истакнување :D на пример убава долга коса, добар задник, висина.. не треба вие да бидете роб на вашето тело, тоа треба да биде ваш роб! :emo:
     
    На Cloee, Rock-a-Fella, stewart и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Srculence--91

    Srculence--91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    51
    Ни најмалку не се замарам за тоа што имам мали гради.. Неможе сите жени да бидат исти, а и тој што ме сака ако навистина ме сака нема да му биде проблем тоа што имам мали гради... :) :)
     
    На Angiie му/ѝ се допаѓа ова.
  17. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    па и со моите 51 кило да имаш гради 85 е :o многу сум била послаба многу стапче градите секогаш ми биле големки чудо од дете можи сум :$
     
  18. Klaudi

    Klaudi Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    39
    Одкако ги прочитав сите ваши коментари во појќето имате пишано дека градите сепак се генетски,а добро да прашам кај мене да не е генетикава згрешена :rofl: Значи сите жени и од мајка ми и од татко ми страната имаат буквално преголеми убави кренати гради како силикони а пак сирота јас споредувајќи се со нив 0 сум :lol:
    Да не знај некој зошто е ова вака,порано значи кога бев во пубертетот имав претерано големи гради,ама одкако ослабев ми се намалија за 3 броја,мене наместо на старост големи-мене на младост ми пораснаа и ми овенаа :rofl: Чудна генетика е мојава.Ми е криво кога ќе се гледам на слики се прашувам каде ли ми испарија :lol:
     
  19. bornthisway

    bornthisway Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    30

    Ако детето не биде доено, тогаш на друг начин ќе биде отстрането млекото од градите. Млекото не смее да остане во грдите. Така да и со доење и без, градите нема да останат такви. Е сега овде сигурно зависи генетиката... или ќе ти останат градите поголеми или ќе ти увиснат, сепак зависи и од нивната големина пред да се забремени
     
  20. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Хмм од виталија баш се вкусни. Како сончоглед:D Дури зараза стануваат. Сега почнаф да си јадам нема уште резултати сепак рано е.. Но ме тера повеќе да јадам, значи апетит до даска :D
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.