ТЕМА: Надградба на нокти

Мислење 20 Ное 2009, 15:12

За 2 и пол недели сум на свадба и сакав да си ставам надградба на ноктите. Никогаш немам пробано оти ми беше страв да не ми се оштетат ноктите. Моите природни нокти се многу тенки, постојано се виткат и кршат и зато ми е страв да не останам и без нив :lol: :lol: :lol: Кажете ми дали надградбата многу ги оштетува ноктите и дали ми препорачувате да си ставам или не? Поздрав
Аватар на корисникот
Mireto

Фем почетничка
 
140
Мислења: 22
Зачленет: 08 Ное 2009, 16:10

Мислење 20 Ное 2009, 18:06

јас еднаш имам ставано твоите нокти ги стружат за да се залепат поуубаво вештачките откако ги извадов мене ноктите ми беа многу меки ми се виткаја и требаше долго време да се обноват јас не би ставила повеќе надградба подобро ке си купам вештачки нокти ке си ги залепам сама отколку надградба ама ако ти е ќеф тебе стави си и мене ми велеа дека не се убави и ноктите се оштетуваат ама јас сакав и си ставив добро е ако ставиш надградба ама потоа редовно одиш на корекциија секогаш во ноктите средена убаво ама за еднаш ставање не знам јас имав такво искуство можеби некој друг поинаку секој различно
Аватар на корисникот
soledad

Сино цветче
 
12992
Мислења: 346
Зачленет: 19 Ное 2009, 12:04

Мислење 20 Ное 2009, 18:46

Јас не ти препорачувам да си ставиш надградба. Имав направено надградба пред 1 месец. Ноктите ми траеја 5 дена и потоа почнаа да паѓаат, моите природни нокти омекнаа и се уште не можам да ги вратам во нормала.
Аватар на корисникот
kate

Фем почетничка
 
220
Мислења: 15
Зачленет: 08 Ное 2009, 02:23

Мислење 25 Ное 2009, 14:13

Вака, значи се зависи од тоа какви нокти ќе ставиш и се разбира колку ќе ги платиш. Јас неколку пати сум ставала надградба на ноктите. И вистина е тоа дека треба да ги исчистат твоите нокти на кои потоа ќе се стави надградбата. Два пати ставав нокти во Сандра и се ужас ( затоа и се 500 ден.).
Последниот пат ставив акрилни нокти и се супер и ми траеа 2 месеци се разбира со корекции.
Ако имаш мерак стави си нокти ама барај препорака од блиски пријателки кои досега ставале нокти и кои се задоволни.
srcule

Фем почетничка
 
20
Мислења: 7
Зачленет: 20 Ное 2009, 08:29

Мислење 25 Ное 2009, 14:27

I jas sum stavila poveke pati. Posledniot posledniot pat staviv akrilni i gi nosev 4 meseci se razbira so korekcija na sekoj mesec.Sve zavisi kako ti rastat noktite i kade gi pravis. Jas gi nosev 4 meseci i otkako gi izvadiv uste 4 nemozev da gi opravam moite. Ubavo izgledaat i pokraj toa loso iskustvo pak bi stavila, sepak nie zenite trpime sve za ubavina :)
prasence

Фем почетничка
 
20
Мислења: 24
Зачленет: 25 Ное 2009, 14:21

Мислење 25 Ное 2009, 15:02

Пред 2 месеци имав надградба на ноктиве, 2 месец ми траеа.. потоа се израдував дека ете конечно ми пораснале, ама многу ми беа меки.. буквално катастрофа. Користам едни пластични нокти, 180 денари се, ама баш се убави - ги лакираш како шо сакаш, во паковката има посебен лепак и доста траат. Најважно е што не се оштетуваат ноктите ниту пак стануваат тенки и кршливи. :)
Аватар на корисникот
Bright

Жолто цветче
 
53163513
Мислења: 2540
Зачленет: 25 Ное 2009, 14:20
Локација: Чуден свет.
~ I let love in ~

Мислење 25 Ное 2009, 23:10

Пред два месеци ставив гелна надградба и ...траеа што траеа,убаво изгледаа три недели,ама затоа сега сеуште не можам да ги опоравам.Рапави се,кршливи,се расслојуваат,ужас! :?
Аватар на корисникот
Lilit

Црвено цветче
 
223952826
Мислења: 5614
Зачленет: 25 Ное 2009, 22:51
Локација: Зрно грашок

Мислење 27 Ное 2009, 21:48

jas rabotam so toa , pa zavisi od mnogu faktori prvicno od profesionalnosta na personalot t.e. kozmeticarot i kvalitetot na materijalite koi se koristat , zasto za ostetuvanje na prirodnite nokti ne e glavno samo struzenjeto , vo golem del ima doprines i lepakot koj se koristi , preporacuvam da stavis no da ne zalis pari ,,veruvaj ke se isplati ako se kvalitetni ke gi nosis okolu 1 mesec a potoa se pravi korekcija koja nema da te cini mnogu :)
Аватар на корисникот
malecka15

Бело цветче
 
590
Мислења: 93
Зачленет: 27 Ное 2009, 20:04
When I was a kid I used to pray every night for a new bike. Than I realised that The Lord doesn't work that way, so I stole one and asked him to forgive me!

Мислење 27 Дек 2009, 05:33

sum ZA.
Nekolku pati stavam i toa konstantno, so korekcii, pa pak ke stavam novi, i veke se naviknav na niv..
tocno deka koga ke gi izvadis, malku krs se tvote nokti ali brgu toa pominuva.
Ete sega otkako gi izvaiv posledniot pat veke mesec pomina i nemam staveno novi( od nemukaet, nikako da najdam vreme da odam)
i ete veke moite sto mi rastat skroz si se normalni, nisto posebno ne se ostetni iako postojano stavav akrilni...

definitivno podobro izlgedaat nktite ako imas nadgradba ali ne mora da znaci. Ima i nokti koi preubavo zigledaat prirodno, taka sto relativno e, sekoj si znae za sebe.
Аватар на корисникот
Sandra-Di

Фем почетничка
 
280
Мислења: 49
Зачленет: 11 Дек 2009, 22:27

Мислење 22 Јан 2010, 11:49

Искрено ќе дадам мислење јас лично ставан надградби на нокти,но навистина се оштетуваат твоите нокти,но зависи колку често ставаш,и многу е лошо ако ги корнеш :) самата,како што јас имав неколку случаи сами си ја вадеа надградбата па ноктите им беа катастрофа,инаку супер изгледаат и и даваат посебна убавина на ноктите,али природно си е природно,па ако имаш убави свои нокти,а сакаш да ти бидат средени за подолг период може и само гел,но не многу често.
Аватар на корисникот
Debora

Фем почетничка
 
00
Мислења: 4
Зачленет: 22 Јан 2010, 11:35

Врати се на Тело

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: AziskaStrslenka, Catherayn и 12 гости