1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Надградба на нокти

Дискусија во 'Тело' започната од Mireto, 20 ноември 2009.

  1. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    982
    Допаѓања:
    1.623
    Женски вчера ставав гел на мои нокти и од многу турпијање околу ноктот се ми беше крваво на сите прсти. Сега неможам вода да допрам а камоли нешто друго. Што да ставам?
     
  2. I.love.your.lips

    I.love.your.lips Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    970
    Луѓе каде има некој салон за нолтиве да ги направам со флуоресцентен лак?
     
  3. bebushe

    bebushe Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    19
    феминки да ми препорачате каде праватт надградба на нокти убави знам дека врие на фб ама не ми се свиѓаат и неможам да најдам девојка кој убаво прави шпичасти нокти до 600 ден да е и тука во скопје да е..
     
  4. Fatalnata

    Fatalnata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    8.673
    Пол:
    Женски
    Феминки, некоја да ми каже добар салон во кој прават нокти ама во Стуга и која е цената за на мои нокти или на вештачки? :)
     
  5. blackred

    blackred Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2014
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    A na fb ima strana ?
     
  6. ivancekitty

    ivancekitty Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    6.539
    https://www.facebook.com/groups/a.nails/
     
  7. slimsblue

    slimsblue Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2014
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    76


    да има ја имам постирано во претходните постови :) еве линк пак
    https://www.facebook.com/pinky.nails.779?fref=ts
     
  8. fionafi

    fionafi Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    2
    Девојчици ајде малку помош, совет или искуство. Кои гел лакови се поквалитетни и потрајни, дилемата е помеѓу голден роуз, opi i cristina такви има девојчево каде што сакам да си ги направам?
     
  9. lobenickaa97

    lobenickaa97 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    38
    Здраво,
    сакам да прашам ова. Пред 1 год ставав надградба на нокти и после една недела ги тргнав оти ми сметаа и после некое време таа жена што ми ги ставаше се породи. Отидов кај друга пред 2-3 месеци си ставив 8) исто така немозжев да издржам повеќе од една недела и ги тргнав. После некое време ми станаа портокалови ноктите (природните) :o :^) со ацетон пробав неможев да ја тргнам портокаловата боја, пробав и со нож исто така неможев да ја тргнам. :envy: Секогаш морам да имам лак на ноктите неможам ни француски маникир да си направам целите ми се портокалови :puke:
     
  10. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Опи е од поскапите, ако гледаме према цената и квалитет.
     
  11. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    Немам ставано надградба на нокти , не сакам. :shake:
    Мразам тоа. :devil:
    Имам природно долги нокти 8)
     
  12. Tessory

    Tessory Активен член

    Се зачлени на:
    20 август 2014
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    11
    Овој месец и јас ќе ставам гелни нокти па ќе постирам слика во темата Вашите нокти преку слики. :)
     
  13. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.902
    Допаѓања:
    30.639
    Пол:
    Женски
    Ги извадив гелните нокти пред околу 1 недела. До синоќа ми стоеа, убави, долги. Денес гледам сите ми се потскршиле малце. И толку ми треба мене, сите ги исечив. :D А и еден нокт до живецот го исечив и сега многу ме боли. ;( :D
     
  14. Nezamenliva

    Nezamenliva Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2014
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    110
  15. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.606

    Во Clarissa Nails MK, sve mozes da najdes, i sekakvi lenti sekakvi lepenki lakovi, gelovi, site boi. Inace distributeri se za vakvi materijali.. Se naogja vo Biser gore koga ke se kacis po skalite pa levo pa desno po tunelceto do kraj.. Jas tamu si gi sreduvam noktite. Eve i link od fb https://www.facebook.com/clarissa.nailsmk?fref=ts
     
    На Nezamenliva му/ѝ се допаѓа ова.
  16. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Девојки ај препорачајте ми девојка што работи со нокти до 300-400 денари максимум. За Скопје прашувам.
     
  17. Mrs.Wallace

    Mrs.Wallace Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    9
    Девојки кажете како да се спречи кршење на вештачки нокти ако веќе имаат мала пукнатина од страната?
     
  18. The.Pink.Angel

    The.Pink.Angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    497
    Допаѓања:
    132
    Дали може обичен лак да се пече ? бидејки кога бев на маникир девојката прво ставаше база па лак од малена нај обичен па го печеше имам во план да започнам со работа со оваа
    п.с препорачете ми некој добар Top Coat што лакот од здола не се лупи и што трае многу прашав на ангел гелови 650 ми кажаа а дали има на интернет добар Top Coat
    И препорачете ми добра база гел
    дали има квалитетни гелови во боја на ebay или aliexpress?
     
  19. mdushoo

    mdushoo Нов член

    Се зачлени на:
    13 септември 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Вака ... природно имам многу тенки и кршливи нокти и едно време мислев дека спасот го најдов во ставање гел, но тоа е уште полошо, факт е дека ноктите ти се средени цел месец , но после тоа се уште по ужасни а поготово ако сама си ги вадиш. ТОПЛО ви ги препорачувм лаковите од EVELINE ги има во ДМ маркетите се околу 120-130 ден. Стварно мене и на сите мои другарки многу ни помогна има секакви видови, јас конкретно го користам тој за растење на нокти и стварно можам да кажам дека ноктите ми се феноменални ... нит се кршат, нит пукаат а и доколку ставите лак во боја над него нема да мрде се додека вие не го избришете. :) pozz

    https://www.google.com/search?q=eveline ... 1500%3B414
     
  20. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски

    Почни да пиеш Биотин, еднаш навечер еднаш наутро, за еден месец ќе видиш дека ноктите ќе ти се поцврсти и поздрави. Јас три пати досега си имам ставано вештачки и после тоа ноктите ми биле ужас. Знам дека им ставав павловиќева маста зошто премногуууу ме болеа. :)