1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Надградба на нокти

Дискусија во 'Тело' започната од Mireto, 20 ноември 2009.

  1. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Нокти

    Акрилните ако не се лажам се прават со некаков прав.

    А не сакам обични француски маникир, досадено ми е, така сама си ги правам многу често, сакам нешто да сменам.

    Еве како јас си ги правам најчесто
     
  2. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Нокти

    Еее Да...такви слични можеш да добиеш со гел...она класично бело или нанадолу бело ( ако ме разбираш ) е и плус ако сакаш некој додаток може печат или оние налепници...е ако козметичарката е креативна може со лак или сипки нешто да измисли! Гелови има црн, сив, бел, црвен...е сега најново ја ги имам моментално гел ама од сипки ( не се сипки не светат толку ) ама изгледаат многу по природно од класичен француски...има бел, виолетов и плав! :) Додека со акрил имаш поише избор и плус креативност ете ти штосни нокти! ;)
     
  3. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Нокти

    Мене овие од Queen некако дебелки ми се гледаат, не знам дали така изгледаат или навистина се подебелки. Јас клавам гел, и го носам по 3 недели, пристојно и убаво ми изгледаат ноктите до тогаш, после почнува да се поткршува, ептен да се познава пораснато и одам на поправка. Сега ке ги правам пократки, и црвени за празнициве, со црвен гел, и некоја интересна шара во бела боја. Акрил имам носено, дебелината тука некаде е. Јас инсистирам со гел кога ми ги прави да не ми се дебели, и поубаво ми некако со гел од со акрил :?:
     
  4. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.110
    Допаѓања:
    100.225
    Пол:
    Женски
    Надградба на нокти носам веќе 12 години. Ги ставив затоа што ги гризев моите нокти и сега не можам без нив. Инаку ставам гелна надградба со типсови. Моите нокти не се воопсто уништени!!! Напротив, си добија прекрасна форма и се опоравија од грицкањето, претходно беа ужас. Се зависи од тоа каде ги ставате и сокаков материјал работат. Така да потполно препорачувам!!!
     
  5. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Па штом имаш 12 години гел на ноктите значи ти не ни си видела како личат твоите нокти кога ќе го извадиш СКРОС гелот.
    Оштетени се.
    Но поминува за некој месец до два. Всушност кога ќе ти израсне нов нокт тогаш е комплетно здрав, зашто претходно се струга, се става лепак, се ставаат гелови кои колку и да се добри му штетат на природниот нокт.

    Јас обожавам нокти гелни и посебно на природен нокт. Имам ставено акрилни 2 пати во Афродита супер се, ама ги немам надградено, по месец до два ми траеја, а лани ова време носев 3 месеци гелни нокти. Ама престанав. Во Диор ги правев и супер беа, ниеден не ми се скрши, секако додека ги средував и одев на корекции на 3 до 4 недели.

    Реално надградбата на нокти е луксуз.
    Секој месец минимум од 500 до 1000 денари треба да даваш. Нема секој посебно младите кои треба од мама и тато да бараме 10000 годишно за нокти. Па ќе ме застрелаат моите!

    А моите нокти од 800 денари и тоа како се разликуваа од ноктите на другарка за 400.
    И пожолтеа на 2 дена, цел лепак се гледаше од страна.
    Јас од Диор бев задоволна и повеќе отколку што очекував.
    Може тие од 2000 и се подобри, ама тоа е премногу.

    Кога би имала средства би си ставала пак гел :$
     
  6. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.110
    Допаѓања:
    100.225
    Пол:
    Женски
    напротив, ги имам видено моите нокти како изгледаат, затоа и зборувам. Но секој си има право на свое мислење. Ако сакаш да ти казажам кај ги правам веќе 12 години остави ми приватна порака за да не рекламирам овде козметички студија.
     
  7. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    И јас сакам да си ставам надградба на нокти ама не знам каде :?: Не ми се даваат 2000 само за надградба, бидејќи секако ќе треба на 3-4 недели да идам на корекција. Ако најдам во Скопје негде до 1000 да става некој одма ке идам. Па така да ако знаете некој кажувајте :)
     
  8. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Јас искрено не би ставила надргадба на нокти..зошто кога можам сама да си ги израснам и налакирам?
    а и често знам да си ставам вештачки нокити за ден-два и после ми поминува меракот :)
    уф идната недела штом заврши школото одма пуштам нокти и се лакирам. :)
    имам срека што ептен брзо ми растат :)
     
  9. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.110
    Допаѓања:
    100.225
    Пол:
    Женски
    Имаш и за 500 денари ама колку се квалитетни и како ќе ти ги уничтат твоите не знам . Јас имам од тие 2000 што се и 12 години ги одржувам. Не можам да замислам да сум без нокти а оденњето во салон ми е релаксација а не напор :)
     
  10. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Друго ми беше поентата.Не ми се даваат 2000 кога на пример во помаливе градови ги ставаат и за 800 денари и им траат.А знам дека за 500 денари....нема квалитет.Затоа прашав ако некој знае во Скопје што ставаат убави и трајни до 1000 да ми каже. :)
     
  11. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Сакам некои поедноставни нокти..Не онака пренакитени,наџиџани..
    Нешто во овој стил..

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Преземено од Фејсбук...
     
    На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Nelyy

    Nelyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Како да ги направам ноктите посјајни,поубави,почисти...ПОМОШ! :^) :^) :^) :^) :^)
     
  13. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    пробај со гел на твојте нокти,па така одржавај ги.Јас така почнав ама сега редовно ги прам со гел,еднаш во месецот корекција убавезно.
    Зафркнато е шо стварно се оштетвет ноктите,а мене и ме болет од шо ми се слаби.
    Сепак,стално си среден во ноктите..блазесиим на тие шо си имет природно убај нокти :)
     
  14. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    Јас од љубопитност си надградив нокти за Нова година ама лани. Не ми беа бог знае колку долги, ама за 2 дена ми се скрши 1, утредента 1 и се така ..а ми рекоа ќе ми траат 2 месеца. КАКО НЕ! ;)
     
  15. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Два месеца додека ти падне последниот нокт :D
     
  16. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.110
    Допаѓања:
    100.225
    Пол:
    Женски
    2 месеца нема шанси дати траат, зборувам од искуство. Ако сакаш да ги одржаваш на 2 недели најмногу 3 недели треба да одис на корекција. А тоа што ти се скршиле уште другиот ден зборува за тоа колкав е квалитетот.
     
  17. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.127
    Допаѓања:
    10.721
    Пол:
    Женски
    Јас си ставив надградба на ноктите пред 3 месеца и сеуште си ги носам. Да ви кажам право, првпат ставам и презадоволна сум. Сликата подоле не е баш најсјајна, ама можете да видите дека вештачките нокти личат на природни (и затоа најчесто си ги носам нелакирани :) ), а ноктот на показалецот денес ми се скрши (на квака од врата :D ) и можете да видите дека мојот нокт е сосема здрав, не сменил боја, тврдоста на ноктот ми е иста. А дечкото ми наплати 700 ден за првото ставање и 400 ден за корекција секој месец. Деновиве треба да одам пак :) јас себеси се сметам за крајно невнимателна, па тоа што кршам по само 1 или 2 нокта неколку дена пред закажана корекција мислам дека е добар квалитет. Неколку пати ги имам удрено ноктите од фиока или на шкаф некој, и боли како ништо на светов, како да се мои ноктите, ама немаат ни напукнато од тие трауми :)
    Затоа мислам дека зависи до личноста што ги прави, ако знае какви материјали треба да користи и како да си ја заврши работата, дури и за ефтини пари може да се добие квалитет ;)
     

    Прикачени фајлови:

    • Photo0155.jpg
      Photo0155.jpg
      Големина на фајлот:
      157,1 KB
      Прегледи:
      680
  18. cikorija72

    cikorija72 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    2
    [mod-reklama:3rsnsecb][/mod-reklama:3rsnsecb]
     
  19. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Кај ги ставаше ? Сакам и јас да си ставам а 700 не е воопшто скапо.
     
  20. kuklicka55

    kuklicka55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Moze li da napises od kade gi kupuvs noktite :)
    [mod-kirilica:1tso2juc][/mod-kirilica:1tso2juc]