1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Надградба на нокти

Дискусија во 'Тело' започната од Mireto, 20 ноември 2009.

  1. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Правени се со OPI лак за вакви шари ??? :)
     
  2. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.312
    Допаѓања:
    101.486
    Пол:
    Женски
    не,со Алесандро :)
     
  3. Little-one

    Little-one Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    79
     

    Прикачени фајлови:

    На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. LadyN

    LadyN Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    124
    Има веќе 3 години како си ставам гел на ноктите... преубаво изгледа, со секакви гелови во боја и шарки и светки... ти ги прават какви што ќе посакаш,а ми стојат одприлика 4 недели и пак си правам нови. Во Велес е тоа доста ефтино и исплатливо, има цени од 250 до 400 денари! Па многу од девојките си ставаат. Се разбира дека после вадењето ноктите се оштетени, али не е тоа богзнае колку, се опоравуваат за околу 2 недели.Природните нокти не се споредуваат со овие, иначе кога немам гел тогаш ноктите ми се кратки и лакирано во јаки бои.
     
  5. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Кажете некое место каде сте ставале нокти, и како се движат цените отприлика , фала
     
  6. ivana-mis

    ivana-mis Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    kazete mi kade gi pravite noktite? јас седум години ставав надградба со гелна техника и еве извесен период одмарам затоа сто ноктите ми беа крс и сеусте ми се. знаци сакам да пробам некаде кај сто ги прават убаво и квалитетно посто на многу места сум била тука во скопје ама сум излегла со плаценје :sweat: посто не секој знае да прави надградба затоа ве молам да ми помогнете каде да одам овој пат???? и нормално нели колку плакате за таа услуга :wasntme: ! акрилни до сега не сум ставала викаат поцврсти биле и подолго траеле??? сто мислите вие?
     
  7. VeSnYsHooo

    VeSnYsHooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    и јас сум ставала надградба на нокти и сварно сакам да кажам дека убаво ги праеја ама сепак ги оштетуваат ноктите така ми кажа брачеда ми дека мн се штетни ама сепак тоа е твое мислење дали ти сакаш да си ставиш или не....!!! :) :) :D
     
  8. VeSnYsHooo

    VeSnYsHooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    и уште нешто заборавив да кажам не се квалитетни бидејќи за една недела се и после пука ноктот кој ти го имаат ставено и џабе си ги фрлаш парите....:(:(
     
  9. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски

    Не мора да значи дека сите траат една недела. Има различни а и според тоа варира цената - колку долго сакаш да ти траат. Братучедка ми имаше ставено и и останаа еден месец, не и паднаа, после при крајот ги однесе да и ги поправат и пак - ко нови. :)
     
  10. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    ете ги мојте..моментално шо се на мене :D
     

    Прикачени фајлови:

    • DSC00432.JPG
      DSC00432.JPG
      Големина на фајлот:
      141,2 KB
      Прегледи:
      240
    На TheQueen му/ѝ се допаѓа ова.
  11. mia-18

    mia-18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    nema vrska..jas imav nokti akrilni za matura i tolku dolgo mi stoeja shto na kraj sama gi "iscupav"...zavisi koj ti gi stava a zavisi i od kvalitetot na noktot :)
    [mod-kirilica:8tki4hkt][/mod-kirilica:8tki4hkt]
     
  12. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Јас решив да се почастам нокти, да се радувам барем 3 недели, па кажете како сте задоволнио од Тимотеј и Сандра?
     
  13. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Во Сандра немој.Имав ставено и од таму летото и ми паднаа за 3 дена :x
    Пред некој ден бев таму и прашав дали работат со истиот гел и ми рекоа дека имале некои два нови.Не знам какви им се, али ја не би отишла.Мислам дека 400 и 600 беше ставање или 600 и 800.Едно од овие две е :D
    А за Тимотеј ќе оставам на другите да дадат коментар,јас не сум имала искуство со нив.
     
  14. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Aх само да кажам ставав во Спа Центарот на Диор во Автокоманда гел на ноктите 600 денари мислам беше и супер услуга, преубав е спа центарот, свеќи, мирно е една супер девојка ми ги правеше и одев на 1 месец за корекција а всушност дека ми беа француски или слично на француски поточно со полукружна бела линија и мораше отпоново да ми ги прави, но ги носев 3 месеци со корекции 2 без притоа да ми се скрши нокт.
    Отиде другарка кај истата цура и ставија нокти и за недела дена таа немаше ниеден нокт на рацете. А става во друг град често гелни и тие и стојат, овие и паднаа.
    Јас после неа ставив и ми беа пак супер. :lol:

    Во Афродита С имам ставано акрилни и тие ги памтам многу природни и убави ноктите ми беа, многу лични :D
     
  15. cvet85

    cvet85 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    6
    Ставам само каде имаат гелови од Professiоnails. Поскапи се, амо ептен се добри, нити пукаат нити ништо. Кога ставав од оние поефтините, секогаш ми пука барем еден нокт или пак паѓаат геловите. Сум ставала на повеќе места, сега ќе пробам оваму кај што идам на шеќерна депилација, па ќе пренесам искуство...
     
  16. hristinask8

    hristinask8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    уфф ич не се убави вештачки нокти :P :tmi:
     
  17. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.195
    Допаѓања:
    10.827
    Пол:
    Женски
    Од Тимотеј имаше другарка ставено за матура, уште истиот ден неколку саата по ставањето еден нокт и пукна, и тоа надолжно по ноктот, а ни сама не знаеше како и дали воопшто го удрила... Истото и се случи на други 2 нокта за време на матурата, и затоа другиот ден сама ги извади. Ноктите беа стварно убави на изглед, ама ако не траат, џабе маката...
     
  18. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Не планирам да си ги надградувам ноктите, бидејќи не сакам да носам долги нокти и не чувствувам никаква потреба од такво нешто. Апсолутно не сум во тој фазон, барем отсекогаш до сега, а верувам и понатаму така ќе остане.
     
  19. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    Веќе една година ги одржавам ноктиве со гел и сум задоволна.
    МОите нокти се веќе ептен ослабени,бидејќи корекција правам на месец дена..но мене ми одговара да се со гел,не е скапо 400 денари во месецот..некогаш и на месец и пол.
    Барем знам дека ноктите ми се секогаш средени.
    Инаку скоро секогаш ги правам во една боја и кратки.Не сакам долги,ниту френч.
    Моментално имам кратки и лилави :)
     
  20. swatki4kaa

    swatki4kaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    a kade odis bidejki epten dobra cena plakas za gel na tvoite...?
    [mod-kirilica:kdjzut9n][/mod-kirilica:kdjzut9n]