ТЕМА: Производи од кои сте задоволни, а од кои не сте

Мислење 26 Фев 2012, 04:20

http://www.lavur.bg/upload/290830-546083.jpg

Одлична е за тие што имаат сува кожа.
Аватар на корисникот
gwen

Сино цветче
 
59148
Мислења: 265
Зачленет: 13 Дек 2009, 15:51
If I let my self to hope, and it came to nothing... That would kill me!

Мислење 27 Фев 2012, 11:01

Не сум задоволна од ова преизрекламиран спреј за нос од диво оригано. Мене само ме дозатна во носот. Џабе го платив околу 190ден. |(
Слика

Може сум прва што ќе кажам нешто за Планет Спа од Авон. :tmi:
Не дека се лоши, ама се премногу преценети за квалитетот и цената. :^)
Слика
Аватар на корисникот
girl.23

Жолто цветче
 
16511750
Мислења: 2133
Зачленет: 02 Јул 2011, 11:09
"Čovjek samo srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo."

Мислење 01 Мар 2012, 17:04

Презадоволна сум од коректоров на Аура. Имам и на Есенс еден ама овој е незаменлив.Мислам дека ми е попокривен и од пудрата.
Слика
Аватар на корисникот
Dushica-sk

Жолто цветче
 
25891662
Мислења: 4982
Зачленет: 12 Јан 2010, 18:03
Don't be pushed by your problems. Be led by your dreams.

Мислење 03 Мар 2012, 10:47

Авон мистери кармин,
Слика
Слика Убав е и бојата ми се погоди многу добро. :up:
Аватар на корисникот
interesna

Жолто цветче
 
633468
Мислења: 1916
Зачленет: 07 Јун 2010, 22:16
Локација: In the middle of nowhere :)
Слика

If you don't like what you see
If you can do better than me
You better walk on

Мислење 03 Мар 2012, 17:40

Задоволна:Слика
Аватар на корисникот
love.summer

Сино цветче
 
2419
Мислења: 147
Зачленет: 03 Мар 2012, 14:11

Мислење 03 Мар 2012, 21:20

Задоволна сум од кремава за лице, бубуличките ми ги суши, и многу ми е меко а и убава е како подлога за пудра пошо има некоја интересна боја :) инаку ми беше страв да ја купам пошо е бугарска и ефтина мислев да не ми го упропасти лицево ама супер излезе :)
Прикачени фајлови
kremzdrave40ml.jpg
kremzdrave40ml.jpg (19.12 KiB) Разгледано 728 пати
Аватар на корисникот
kiki4kablondy

Сино цветче
 
12371
Мислења: 347
Зачленет: 09 Мар 2010, 11:59

Мислење 04 Мар 2012, 02:20

Се приклучувам кон групата обожавачи на Макс фактор 2000 клории.
Кога ја земав ми се виде нeкaко сува, и во себе помислив, ако лупна 700 денари за 3 маскари ти си луда, не си со сите :@
И ја оставив за понатака.
Денес не се брзав нешто посебно за искачање за прв пат во живот, и ми дојде идеа да ја пробам.
ПРЕКРАСНА Е!
Моиве мали минијатурни трепки, густи ми се ама ми се многу мали и тешко се виткаат и не се иста големина сите трепки и тешко некој маскара да ми ги издолжи со 2-3 пати поминување со четкичето!
Ги нашминкав трепкиве за 1 минута, обично треба да ставам кило на нив за да ми бидат океј навиткни и поголеми и барем 5 до 10 минути.
Четката е супер големина и не е густа премногу ниту се залепија трепките.
Само уште да не беше толку скапа.
Слика
Препорачувам на сите со мали трепки.
Аватар на корисникот
Hipster

Жолто цветче
 
1237712756
Мислења: 4658
Зачленет: 08 Јул 2011, 19:21
Локација: Childhood...
If you don't get why by now, pal, you ain't ever gonna get it.
Frank Sinatra
:music:

Мислење 04 Мар 2012, 18:15

ПРЕЗадоволна од :
-црното моливче на SEWENTEEN, повеќе црнии и трае од тоа на менхетен
-гелот за миење лице http://www.google.com/imgres?q=manhatta ... 29,r:3,s:0
- флормар лакчињата
- фломар руменило
- маскарите на bourjois
- елсеве шампоните и маските, освен црвениот и розевиот( косата ми стана сува од розевиот, а од белиот сум најзадоволна)
-фелче азура млекото за тело, розевкото
-афродита крема за лице за масна кожа
- силиконски капки Cristal Liquid сините
Аватар на корисникот
Lollipop7

Бело цветче
 
2425
Мислења: 76
Зачленет: 12 Јан 2012, 20:10
What doesn't kill you makes you stronger

Мислење 05 Мар 2012, 18:45

Nivea young control shine и Nivea visage mattifying day care најдобрите креми за мрсно лице.
Особено вторва е супер за секојдневна употреба, едни од ректиките креми што не ми ја мрсат кожава ич и не светам како светилка.
Слика
Слика
Препорачувам, и мислам дека се со пристапни цени.
Аватар на корисникот
Hipster

Жолто цветче
 
1237712756
Мислења: 4658
Зачленет: 08 Јул 2011, 19:21
Локација: Childhood...
If you don't get why by now, pal, you ain't ever gonna get it.
Frank Sinatra
:music:

Мислење 06 Мар 2012, 00:19

од овој течен кармин. во ваква кутија е, само што ова е сјај, а тие моите течни кармини.Eптен ги бива, за 70 денари се одлични.
Mорам да си купам на сте нијанси :D
од мене :up: :up: :up:
Прикачени фајлови
sss.jpg
Sansxo.jpg
Sansxo.jpg (31.3 KiB) Разгледано 457 пати
Аватар на корисникот
ludoto19

Црвено цветче
 
114009888
Мислења: 5861
Зачленет: 01 Мар 2010, 04:05

Врати се на Тело

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: alexsandraa, MakeupLove и 13 гости