ТЕМА: Производи од кои сте задоволни, а од кои не сте

Мислење 13 Авг 2013, 11:23

Презадоволна сум од колекцијата на Алверде за лице со кал, посебно од пилингот-перфектен е!
Прикачени фајлови
Alverde_lice.jpg
Alverde_lice.jpg (7.66 KiB) Разгледано 1043 пати
MIA-SK

Сино цветче
 
147171
Мислења: 488
Зачленет: 18 Окт 2012, 12:37

Мислење 17 Авг 2013, 08:15

Лосионите за чистење на лицето на Галафарм. Препрепрепрепрпепре-задоволна!
Хлоракол и дермогал.
Хлоракол е лосион за акни. Буквално не му дозволи на едно бубуљиче на челото седи такво буфнато и пуфнато. Го сотре, го исуши :D Ко стакло ја прави кожата, сија некако, а не ми текнува колку точно пари беше, не повеќе од 150 денари,дури мислам и помалку од 150. Го купив од она ДОН супермаркетот што е кај нас во НЛО будало.
Дермогал го купив вчера реков и него да го пробам , демек не дозволува црнки да се појавуваат, ја стега кожата.. па да видам како ќе делува на порите,мада не пишува дека нешто со порите има врска,ама ама... зјапав у состојките па викам летс сиии! Пљус, помалку од 100 денари беше мислам.

Не е за лице ама си купив и силиконски балсам и шампон од Докторс,ептем ефтини, се повлеков од ова дека овие се евтини па викам ајдее и тоа да испробам,доста се едно исто па плачам ко мало дете кога веќе нема да го увезуваат во земјава, а увек се дешава.
Аватар на корисникот
zhap4e

Жолто цветче
 
414913287
Мислења: 1805
Зачленет: 27 Мар 2011, 21:35
You ask me: why do you smoke? U talk&talk&talk, u never have a look at the clouds. U see, in Heaven, angels smoke too. They do get bored like me, like u. And if it's no stress, I guess It must be happiness that made'em send those lovely SOS

Мислење 24 Авг 2013, 12:06

Многу сум незадоволна од ова кремастово руменило на GOSH. Го купив околу 520 ден а не вреди ни за 10 ден. Ништо не се познава кога ке го нанесеш .Џабе фрлени толку пари.
Слика
Аватар на корисникот
lav4ence.e.e

Сино цветче
 
133165
Мислења: 287
Зачленет: 12 Јул 2010, 16:09

Мислење 24 Авг 2013, 12:32

Презадоволнааа сум од млекото за чистење на лице и тоникот од Farmasi!! :)

Слика

Слика
Аватар на корисникот
Steff.Unique

Зелено цветче
 
25698
Мислења: 551
Зачленет: 22 Јул 2011, 12:00
You can't make people love you, but you can make them fear you! ;)

I don't care what you think about me, I don't think about you at all!

Слика

Мислење 25 Авг 2013, 18:59

Многу сум задоволна од Клин енд Клир производите :) додека од Јанг Дерм, воопшто.
Аватар на корисникот
hellowooorld

Сино цветче
 
9725
Мислења: 298
Зачленет: 03 Авг 2013, 23:25
Локација: Каде што липите мирисаат.
If it's illegal to rock and roll, then throw my ass in jail.

Мислење 11 Окт 2013, 23:52

Воопшто не сум задоволна од пудрата на Менхетен антибактериска, демек спречува појава на акни а јас како што имав чисто лице сега сум решето :worried: , целата исфрлив. Претходно кога беше во друга амбалажа ја користев беше убава, сега составот и е сменет, никогаш повеќе нема да ја купам :| .
Аватар на корисникот
anggell

Зелено цветче
 
5463194
Мислења: 785
Зачленет: 02 Ное 2011, 21:46

Мислење 12 Окт 2013, 00:07

Слика

За стотче, лицето стакло, не е препорачливо пред излегување или средба со партнерот ке му се згорчи животот :D
Аватар на корисникот
Sramezlivoto

Сино цветче
 
8356
Мислења: 250
Зачленет: 01 Јун 2011, 00:15
Локација: Lonelyland, el dorado
Why am I so afraid to lose you, when you're not even mine!

Мислење 12 Окт 2013, 01:06

последно купив камена пудра 140 денари од мало козметичко продавниче и супер е! презадоволна - не е некоја марка ама баш покрива и не се познава дека имаш ставено :)
Аватар на корисникот
K-pozitiv

Сино цветче
 
136123
Мислења: 460
Зачленет: 27 Авг 2013, 00:21
дожд од насмевки.

Мислење 12 Окт 2013, 18:25

Слика
Гел за подочници од офирлејм. Дефинитивно гледам промена по секојдневно користење. Пред тоа го користев само на периоди и си реков џабе парите. Еден ден се решив да си го ставам во секојдневната рутина за лице и гледам дека е супер.
Аватар на корисникот
MejkApGirl

Сино цветче
 
51106
Мислења: 330
Зачленет: 22 Окт 2011, 20:17

Мислење 13 Окт 2013, 11:05

Воопшто не сум задоволна од кремата на Здраве, ми ја зацрвени кожата околу брунките и не помогна ни малку
Слика
Аватар на корисникот
rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Зелено цветче
 
8982008
Мислења: 618
Зачленет: 22 Јул 2012, 11:02
Наместо кафе,
Купи ми книга. Ќе ме
Освоиш за миг.

Врати се на Тело

Кој е онлајн

Оваа категорија моментално ја разгледуваат: koritsaki, LittleChili, Maroon5, Oleeenka и 8 гости