1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Силиконски гради

Дискусија во 'Тело' започната од magic, 8 декември 2009.

?

Би ставиле ли силиконски гради?

  1. Да

    353 глас(а)
    49,3%
  2. Не

    363 глас(а)
    50,7%
  1. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Jас имам големи гради и многу си ги мразам,искрено ама,и тие што имаат мали копнеат по големи,а тие што имаат големи копнеат по мали,мене многу ми тежат градиве,и мразам да трчам и кога ке слушнам дека некој сака да стави силикони ми иде да го мавнам со си ци*цка,па што ке ти се?природно си е природни,а мене баш посекси ми се помалечки гради :$
     
  2. trendy

    trendy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    172
    јас не би ставила силиконски гради затоа што доволно ми се големи а ако ставам силиконски тогаш ќе ми бидат огромни ..али сега некој што има ситни гради ако сака нека си стави ако неќе немора..
     
  3. AhThatFemaleProblems

    AhThatFemaleProblems Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    200
    Ме интересира дали некој знае како одат цените?
     
  4. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Јас немам многу големи гради, но си ги сакам и задоволна сум со нив. Искрено никогаш не сум имала комплекс во врска со нив, ниту пак сум сакала да имам големи гради. Јас сум против ставањето силиконски гради, бидејќи сметам дека природно е најубаво и треба да се прифатиме какви што сме, а не да се правиме пластични. Сепак секој има свое мислење. Друго е за уши или нешто проблем физички, што стварно изгледа невкусно, ама за гради не ми се допаѓа.
     
  5. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    739
    Од 1000 до многу илјади евра :D кај нас низ Македонија мислам најскапо е околу 10000е. Девојката што ја гледав плати 1000 евра на клиника, 600е за силиконите и 400е за операцијата. Зависи цената од видот, големината на силиконите и кој ја работи процедурата. :)
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  6. melena

    melena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    7
    леле и јас исто и баш не се осеќам убаво поради тоа :( и секогаш паѓам во искушение да ја почнам процедурата за силикони, како да не сум доволно женствена се осеќам без гради, без везе,
    треба да си поработам на самодоверба повеќе :wasntme:
     
    На Sunnny му/ѝ се допаѓа ова.
  7. lakibebe

    lakibebe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    58
    Zlatusko ме интересира кој доктор ја оперираше и каков беше резултатот? :wasntme:
     
  8. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Значи решено е нема да ставам, надарена сум во тој поглед, но сепак ме интересира , што откако ќе ги ставиш , дали ќе треба нови за 10 најверојатно 15 години ?! :^)
     
  9. ANELIJA

    ANELIJA Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2010
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    154
    Господ ме надарил со доста големи гради,Што некогаш не сакам да ги имам,Кога ке потрчам или одам малку побрзо тие не да се мандаат.Не сум против силиконите,Ми се допаѓа како стојат не се виснати стојат цврсти....без разлика тоа што е пластично и не е природно.Јас никогаш не гледам на тоа ,нешто кога ми се допаѓа го сакам без разлика дали е добро или не.
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  10. unknown

    unknown Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    8
    би ставила само за да ми се зголемат брадавиците,бидејќи имам многу мали брадавици за зал
     
  11. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    градите ми се на место средни ни големи ни мали ептен како шти си сакам и мислам дека нема потреба за поголеми али ѓи оправдувам и силиконите кој сака нека си става секој со своите размислувања и потреби
     
  12. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    739
    Процедурата ја работеше асс. д-р Виктор Тренчев, под пекторален мускул, за да се зачуваат млечните жлезди. Резултатот процедурално беше одличен според мене, но не ми се допадна тоа што бројот на силиконите беше ОГРОМЕН, сепак тоа беше желба на пациентката.
     
    На Cloee и barbie-hilton им се допаѓа ова.
  13. DeVoJkaTa999

    DeVoJkaTa999 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    33
    Помала кога бев размислував на тоа (кога сум била без мозок :) ), но веќе сватив дека не немам потреба. Иако имам мали поради тоа што сум висока и слаба мислам дека ми стојат. Не сум мн фокусирана на нив бидејќи ќе се најде некој што ќе ме сака ваква :D.
     
  14. lakibebe

    lakibebe Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    58
    Фала ти мила, многу си љубезна. :$
    И уште нешто ме интересира, марката на имплантите, со која фирма работат на клиника?
    Поздрав. :)
     
  15. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    739
    Не работат со марка, само може да ти ги каже фирмите и квалитетот, од тебе зависи кои ќе ги земиш. Секој уствари од докторите си има фирма која ја "преферира", сепак се работи постапка која целосно се плаќа приватно.
     
    На Cloee му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Против сум ако нема потреба, но ако некоја девојка има стварно потреба од поголеми гради може тогаш и веројатно е ОК. Но сепак мислам дека треба да си се сакаме какви што си сме. :)
     
    На Bubache му/ѝ се допаѓа ова.
  17. bigfish

    bigfish Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    27
    воопшто не сум против силиконски гради, кој сака нека си стави,за моите и онака сите ме прашуваат дали ми се силиконски
     
  18. Missy16

    Missy16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    17
    a da ne znae nekoj kolku kosta da se vgradat silikoni ?
    [mod-kirilica:3rzbz9t7][/mod-kirilica:3rzbz9t7]
     
  19. SanjaKirchner

    SanjaKirchner Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    760
    мислам дека е 2500 евра ама не сум сигурно така имам слушнато :?:
     
  20. Missy16

    Missy16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    17
    woww pa ne e mn skapo ,a bas sakam da si staam ama treba da pocekam uste 2-3 god za da mozam operaciii da praam :(