Јаболкова киселина за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од kate, 8 ноември 2009.

 1. principessaE

  principessaE Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  2
  точно е дека слабее,но многу го уништува организмот,имам искуство и никојпат повеке не би го пробала..
   
 2. Mija

  Mija Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  20
  Јас пијам веке две недели секој ден на гладно го растворувам во чаша вода не ми смета се навикнав веке првата гтка ми е грозна потоа на екс :D
   
 3. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  146
  можете да ставите и мед во водата со јаболковиот оцет така мислам е поарно јас порано пиев само јаболков оцет со вода а сега овие денови ке почнам и со медот па ке видиме дали има резултати.
   
 4. Vesna25

  Vesna25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  7
  Jas pred nekolku godini drzev dieta so jabolkova kiselina (na Vitalia). Ja koristev taka sto ja piev pred obrok po 1-2 lazici kiselina gi rastvarav vo casa voda,jadev normalno,po malku crn leb,malku blago koga ke me fatea krizite,malku zelencuk i taka 3 nedeli oslabev 7kg. Nemav problemi niti so zeludnik niti so nesto drugo XD
   
 5. Klaudi

  Klaudi Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  38
  Почнав некое време да ја пијам јаболковата киселина ама поодвратно нешто :puke: уфффф нема,ептен ми се гадеше и се откажав,така да не знам дали би имало кај мене резултати бидејќи уште 3 ден ја престанав,ама ете некои велат дека и штетна е, и не би сакала да си го уништувам организмот,нели пред се најважно е здравјето.
   
 6. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  897
  Допаѓања:
  462
  Пол:
  Женски
  А зошто не си купеш јаболкова киселина во капсули? Исто е чиста јаболкова киселина, меѓутоа е дехидрирана и ставена во капсула. Ефектот е ист. Се пие една цпс наутро на гладно, јас терам вака еве 2 недели, метболизмот ми е забрзан, секоја ден одам во вц, (пред тоа одев на 5-6), што ми е показател дека има дејство, не е ѓабе трудот :)
   
 7. mama27

  mama27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  38
  пиев две недели со лажица мед и лажица јаболкова киселинаво во чаша млака вода ,но се откажав кога прочтав дека треба да ја одбегнувам на мојава крвна група А+
   
 8. ruzmarinka

  ruzmarinka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  116
  И јас почнав да пијам некоја јаболкова киселина од некој диви јаболки и цеден сок од сентени.
  Пишува дека помага за слабеење и го прочисрува црниот дроб и крвта од маснотии холестерол итн..
  Дали е оваа истата киселина за која велите дека е штетна?Оваа се пие 20 мин пред секој оброк 3 пати на ден.
   
 9. diks8

  diks8 Активен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  dali e vi red?

  Dali e vo red ,ako pijam 1-2 čaši voda so 2 lazici jabloko(obučen) ocet na den ,iako iam 16godini ?
   
 10. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.233
  Допаѓања:
  1.657
  Девојче, зошто да пиеш оцет?
   
 11. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  1.758
  Допаѓања:
  26.611
  Нема никаква штета од пиење на јаболков оцет.
  Можеш наутро во една чаша вода да ставиш 2 лажици оцет.
  Ако мислиш дека од тоа се слабее многу па затади тоа пиеш, ич не се лажи.
  Дека го забрзува метаболизмот и дека го прочистува организмот тоа е точно.
  Ако имаш слаб желудник - заборави!

  Медот е диуретик па може да јадеш наутро една лажичка мед , а потоа да се напиеш јаболков оцет.

  Незнам дали и другите феминки пиеле јаболков оцет, но мене лично ми се случи да станам зависна од него. Оцетот го чувавме во канцеларија и буквално едвај чекав да стигнам наутро да се напијам .
  Незнам зошто...а незнам ни како таа зависност престана.
   
  На Bescheiden му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.786
  Допаѓања:
  2.514
  Пол:
  Женски
  dali e vi red?

  А место оцет да пиеш, зошто не пиеш лимон исцеден во млака вода наутро или навечер сеедно. Мене лимонот ми помогна до некаде...
   
 13. macence4

  macence4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  293
  Допаѓања:
  411
  Jas imam probano no mnogu e gnasno za pienje .Ima efekti majkami go piese podolg vremenski period i oslabe no stetno e zaludnikot bidejki e kiselina :)
   
 14. SONJA.ACE.TEODORA

  SONJA.ACE.TEODORA Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2012
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  ZDRAVO ZENSKI!!! DALI SE EFIKASNI CITRAX TABLETKITE ZA SLABEENJE
   
 15. Lollipop7

  Lollipop7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2012
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  713
  Пол:
  Женски
  Јаболков оцет пијам месец ипол и нема никакви резултати!!!! :@
   
 16. volsebna

  volsebna Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1.155
  Допаѓања:
  756
  Пол:
  Женски
  jas go piev jabolkoviot ocet pred 2 godini, sekoe utro vo edna golema casa со вода по една супена лажица, и после јадев нормално.. ослабев многу стварно, и немав никакви проблеми со желудникот, но резултатите не се гледаат така брзо. Од тогасш пробав неколку пати пак да го пијам, неможев, ми беше прекисел, едноставно гаден. Тоа зависи многу од оцетот, кој и како го прави. Пред 2 месеци си купив од една колешка, домашен, правен за нив, и почнав да го пијам пак секое утро, ( без сабота и недела) на гладно во една голема чаша вода 1 супена лажица, значи многу разреден, и во комбинација со УН многу ми помага, а исто немам проблем со желудникот. Проблем имаат оние кои имаат веќе надразнат желудник, го пијат неразреден, разреден во многу малку вода или многу пати на ден, јас мислам дека само наутро е доволно, ти го уништува апетитот,и за 2 месеци сум испила едно кило (веќе го допивам) :D Вкусот не е воопшто гаден, можете да му додадете и малце мед. Сега планирам да направам пауза, и место јаболков оцет да ставам лимон во водата, па да почнам уште едно шише... Значи јаболковата киселина разредена со вода помага намалувањето на килограмите, но треба да внимавате од каде ја купувате, да сте сигурни дека е природна, не би го пиела јаболковиот оцет од продавница, пробав еднаш, одвратен е :puke: И кога го пиете, ако ви е прекисел, или ви прави проблеми во желудникот, не го пијте :D подобро пијте вода со лимон
   
 17. Ellena07

  Ellena07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  9
  Јас пред некое време пиев јаболкова киселина..Ми ја предложи една познаничка која доста ослабе од неа..
  Но јас исто така пиев..и тоа не по една чашка од оние за ракија пред секој оброк..туку по голема чаша за вода од 150гр...И пиев некое време..Но немаше никакви резултати..Ама воопшто никакви! :@
  Така да не верувам воошто во ова со киселината ..
   
 18. hubba.bubba

  hubba.bubba Активен член

  Се зачлени на:
  7 март 2012
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  3
  кога велите треба да се пие подолг период, на колку долг мислите??
   
 19. Hipster

  Hipster Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.315
  Допаѓања:
  16.826
  Пол:
  Женски
  Ако беше така лесно и брзо сите ќе беа твиги...
  Значи комбиација мед-оцет-млака вода е делотворна, ама не прави чуда.
  Да се разбереме, треба да пиеше со месеци за да има некој резултат.
  Ама и да се намали со јадење, не да се гладува сега, но да не се прејадува.
  Оваа мешавина топи масни наслаги, со пиеше секојдневно, 6 месеци па и година дена.
  Не очекувајте дека ќе се стопите се за месец дена.
  И диети па не делуваат рака брзо.
   
 20. Jessie-J

  Jessie-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2012
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  56
  Вишок килограми:
  Доколку имате проблем со масните наслаги или пак држите диета а не можете да се справите со вишокот масти во телото тогаш пробајте помеѓу оброците да пиете по една чаша млака вода во која ќе ставите една супена лажица јаболков оцет. Овој рецепт се користи најчесто за детоксикација на организмот па така, со помош на здрава исхрана и јаболков оцет ќе можете полесно да се справите со мастите. :)
   

Сподели ја оваа страница