Љубов и Казна (Aşk ve Ceza)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од eemmiilliijjaa, 24 октомври 2011.

 1. Gargamel

  Gargamel Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2010
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  125
  Ако може некој да ми даде линк на интернет за да ја догледам. До 55 епизода сум и до сега гледав на
  http://www.dailymotion.com/
  ама по 55 ги нема, ги избришале. А пак на оваа страна :
  http://www.natabanu.com/serija/ljubav-i-kazna.html
  не ми ги отвара. Фала ви многу однапред :) :)
   
 2. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.190
  Која е онаа со крвта во купатило??
   
 3. anastasijaki

  anastasijaki Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  2.425
  Допаѓања:
  5.629
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека е Назан.
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 4. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.281
  Допаѓања:
  1.403
  Најверојатно е Назан или Чичек. Пошто нели тоа кај Балдарови беше. :?:
   
 5. Nevermore

  Nevermore Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  1.557
  значи ќе преживее? или пак Чичек беше тоа со крвиштата :^)
   
 6. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  6.088
  Допаѓања:
  14.243

  значи ќе преживее? или пак Чичек беше тоа со крвиштата :^)


  па јас гледав на јутуб нива 40та епизода така нешто кај нас куј знае која нивните се по 2 саата
  ама на турски беше

  вака од сликите што заклучив

  Hазан беше со бора, сигурно земени, ама ептенннн се караа
  Cаваш ќе глуми дека е умрен, не знам зашто
  абрееееее шахнур и јасмин ќе вриштат и ќе пиштатт :x после ќе се појави, и двете у несвест ќе паднат :rofl:
  A шахнур ќе го држи бебето во раце, значи ќе знае дека имаат дете
  и чичек беше таму, жива беше. ќе има еден црн дечко, мислам дека брат ли на чичек еден млад, ќе сака да му наштети на саваш...
  појма немам зашто Cаваш глумеше мртов... Hе разбрав, на турски беше
   
 7. Tomcia

  Tomcia Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2010
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  121
  Назан е таа глупача што си ги пресече вените :sweat:
  За влакно ја спасија, виде што и направи моронот Бора, и после пак ке се венча со него и ке избега од дома
  Чичек уште е во брак со Саваш, ама тој си ја сака Јасмето
  Саваш (лажно) ке умре (за да се спаси од трафикот на дрога)
  Новиов ( :inlove: преубав ми е) е Јавуз, баткото на Чичек (ама многу злобно човече е) кој бај д веј ке се заљуби у Јасмето (сепак главна фаца е Јасми)
  Целата вистина ке излезе на виделина, и за бракот на Саваш, и за Омер
  и така...
  кој го интересира, нека прашува
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  2.581
  Допаѓања:
  20.425
  Ама кога од прилика ќе излезе се на виделина?
  Кога Јасмин ќе дознае за Чичек, а Саваш за детето?
  И до кога ќе се скарани? Патетична ми е Јасмето што квичи по цел ден, како малечката невеста е станата, у пакет со мајка и |( .
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  6.088
  Допаѓања:
  14.243
  He He мајка и, рушииииииии рекордиииииии |( |( |( |( |(
  таква серка од жена, јас немам видено |(
   
  На anneyy и JuLleE им се допаѓа ова.
 10. nena2010

  nena2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  2.940
  Допаѓања:
  14.883
  Пол:
  Женски
  Саваш ќе глуми дека е умрен, затоа што ќе иде во Ирак за да среди со главниот за дрогата. Ќе соработува со ЦИА за да го фатат главниот за препродавање на дрога. Меѓутоа во Истанбул нема да знаат дека е само глума, за да биде верно, и ќе им кажат дека Саваш е мртов. Во исто време ЈАсемин дознава дека постои веројатност Омер да има леукемија. Шахнур ќе сака да и го земе Омер на Јасемин, и во моментот кога ќе се караат ( епизода 41 почеток) влегува Саваш со детето во раце и двете паѓаат во несвест ( неми мислеа дека е мртов). Саваш и Пала немаат појма дека овие ги тажеле и жалеле.

  Таа во купатилото е Назан, ќе сака да се самоубие кога ќе дојдат да ја мажат за друг човек. Ама ќе ја најдат и ќе ја спасат.

  Ако треба нешто плус прашувај ја цела ја изгледав. :lol:
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. nicol

  nicol Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  137
  Зошто неможам да ја гледам на ваа страна www.dailymotion.com ja izgledav do 24 епизода и сега не ги отвара а таман јасемин му кажува на савас дека детето е негово и толку пу бреее таман си се наместив и сега ги прекратија :devil:
   
 12. nena2010

  nena2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  2.940
  Допаѓања:
  14.883
  Пол:
  Женски
  Не знам зашто јас пред некоја недела ги изгледав сите тука. :) Ама па тие што ги ставаат имаат ограничено колку може да закачуваат па претпоставувам затоа ги трнале.
   
 13. Acerola

  Acerola Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  603
  Добро луѓе само мене ли ми е глупав и патетичен овој филм?Многу се нервирам што навечер кај и да сум во тој период кога се дава филмот,насекаде го гледаат. :tmi:
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 14. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.006
  Допаѓања:
  2.451
  Мене ми е преубава серијава.
  И ајде веќе доста го тупи Јасминка. Убаво си кажа Надја-Ако го сака ќе го прифати безразлика на се. А таа па мајка и, офф лелее.. поголемо мрчало од неа нема. :D :^)
  Назан со друго име-Полна вреќа бисери. Хахаха, барем Бора така ја нарече. :rofl: :rofl: :rofl:
  А она па глупа. Ќе сече вени за еден дебил. Ццц..
   
 15. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.932
  Допаѓања:
  9.095
  Пол:
  Женски
  Нормално дека Надја така ќе му каже кога го сака Саваш, бреј сите го сакаат :D незнам па Назан што прави така, ќе сече вени за некој што си игра со неа |( |( од што го сакав, се утепав :D :^) |(
   
 16. Beena

  Beena Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2011
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  8
  И Севги ли е христијанка како Надиа ? Во една епизода носеше обетки со крст.
  А на Јасемин привезокот со ангелчето ? Муслиманите немаат такви работи.
   
 17. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.932
  Допаѓања:
  9.095
  Пол:
  Женски
  Мислам дека нема врска со серијава, а и зошто да не би имала привезок со ангелче :^) без разлика на тоа која вероисповед е.
   
 18. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.612
  Јас мислам само Надја е христијанка, а и според имињата ако гледаме другиве се муслимани.
  А ангелче ко ангелче, си имаат и тие свои заштитници... :)
   
 19. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  991
  Допаѓања:
  302
  а ја имам забележано на сите скоро турски серии и на оваа љубов и казна ,имаат око во домовите и на вратите,тоа нешто како да ги штити или...,сигуно тоа ке е :)
   
 20. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  854

  Да,да Надја е христијанка. :)
  Затоа што кога Чем и предложуваше врска таа му рече како ќе биде кога јас сум христијанка, а ти муслиман.

  Инаку Јасмин и мајка и ја претераа. |(
  И што е сега виновен Саваш ако му ја спукале куќата.Тој да пукаше во нив ова не ќе беше. |(
  Патетични!
   

Сподели ја оваа страница