1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубов и Казна (Aşk ve Ceza)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од eemmiilliijjaa, 24 октомври 2011.

  1. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    не не, сега има, ама не знам дали е реприза
    во 19 и 40 ќе го има тој квизот се или ништо
    едит-да да сега пишува во 19 и 30 па квизот кој знае кога ќе биде :D
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  2. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
  3. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Oваа ми е жена во приватниот живот
    мене не ми е нешто посебно :^)
     

    Прикачени фајлови:

  4. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    Освен Саваш што е убав убав е, ама и глуми во убави серии освен оваа серија много ми се допадна во серијата Аси (ја нема емитувано на мк канали ,јас ја гледав на бугарски а ја имаше и на обн. сега ја има на natabanu.com ) и таму жалниот при крајот на серијата , неговото дете го кријат од него срце само во такви серии глуми :D


    [​IMG]

    [​IMG]
     
  5. kmaja

    kmaja Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2011
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    96
    И јас ги гледав на natabanu каде се преземени од dailymotion ама ги тргнаа. Сега ги најдов на тој бугарскиот сајт vbox7.com Само напишете ask ve ceza и бројот на епизодата.
    Малце ќе се мачите на блгарски, ама не е страшно
     
    На Gargamel му/ѝ се допаѓа ова.
  6. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Ај некој нека пише во споилер ако знае што ќе се случува ептен ме интересира серијава :)
     
  7. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    оваа Јасмин веќе не е интересна кај а снема сеа пак?? оди на викенд и ја снемува па боже мој, разбуди го кажи му во што е проблемот итн итн..
     
  8. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Оваа нема три чисти |(
    Нека се удави в море, ми скурче од идимидојдими :yawn: Па и тој муте, пак појди моли се после, смотко еден, а бе седи мадро, ќе си најдеш поубава од неа и попаметна :D Знае некој кај е акната? Вреди да го гледам утре? Не! :D
     
    На Look и anneyy им се допаѓа ова.
  9. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Може некој да ми каже што се случи откако заминаа на тоа одморот или каде и да отидоа??
    Не догледав!
     
  10. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Отидоа во еден хотел,вечераа,спиеја и оваа пак ја снема утредента. |(
    Саваш ја бараше по хотелот и така заврши.
     
  11. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Сите се попаливте по Саваш а ако ви кажам дека во мојот град има човек ист како него цела фемина ќе ми дојде на гости.И да знаете во живо не е толку убав :rofl:
    Ај, ај ставам патент на уста не ви кажувам како се "избрукав" па и во саботата го видов тој човек по втор пат на исто место.Прво мислев дека скренувам ама дефинитивно не 8) ц..ц.ц абе плукнат на Саваш ист ејј :(
     
    На Gargamel му/ѝ се допаѓа ова.
  12. miljkovic

    miljkovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    363

    Не се секирајте, замина да вежба јога, тука е во Хотелот :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На kate21 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. antilla

    antilla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    381
    Јас имам чувство дека кога ќе остарам ќе бидам како оваа старава Шахнур. :rock:

    Озбилно сега, сапуницава не е ништо посебно. Серијава е префорсирана исто како што беше онаа 1001 ноќ. Таму беше Шехерезада, овде Пепелашка |( , глупости... Се на се 15 до 30 минути имав гледано и од таа и од оваа серија (и тоа кога немам друга работа освен денгубење и ми е мака да го побарам далечинскиот да менам канал или да исклучам ТВ) и пак речиси се знам шо се дешавало, што значи дека уствари во суштина ништо и не се дешава и дека народот е опседнат со турски серии и само за тоа збори, па сакаш-нејќеш мора да знаеш.
    Сепак, како што ја фалеа оваа, очекував нешто повеќе, ама само некоја минута од првата епизода и знаев дека нема да ја пратам :)
    Како и да е од она шо го имам фатено...
    Шахнур, демек приврзаничка на патријархалните вредности, а уствари ТАА е глава на семејството и сите конци ги влече, ахам, убаво си ги наредила работите :D )
    Мехмед мислам се викаше, можеби е демнач и досаден, ама го разбирам до негде, оваа Јасмин беше свршена со него со години и не му даваше... ОК нејзин избор, тоа разбирам. Па овој беше толку напален дојде до степен да ја изневери со таа колешката нејзина што му се нудеше на тацна, Јасмин го остави, добро, нормално, и тоа ја разбирам, ама после толку време чување и не знам какви други обичаи и аманети, отишла и легнала со првиот што го начекала, а со свршеникот не сакаше да има односи? :^) Па после роди дете и не му кажува на таткото и покрај тоа што е во врска со него? :^)
    Хелоу, нормална ли е оваа :fubar: или јас сепак не знам како точно стојат работиве во серијава зашто и онака не ја пратам :?:
    Не, бе, па не е ни за пратење, боза, сапуњара...
    Ах, и она Мустафа, детиштено е пореметено, треба да го носат во некоја установа.
    Не ми се верува дека пишувам олкави постови за серии што не ги пратам, изгледа дождот ми влијае. :^)
     
    На drugarka, eli25, thinkerbell и 3 други им се допаѓа ова.
  14. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Полоша и попроста серија јас немам видено. Затоа и сме такви какви што сме, од тоа што гледаме како народ прости серии во кој нема грам размислување и вредност.
     
    На lovely91 и eli25 им се допаѓа ова.
  15. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Ааа многу се нервирам. :@
    Само шо се смирија Саваш и Јасмин, одма пак караница. Вака ли ќе биде цела серија? :(
     
  16. madamstefi

    madamstefi Нов член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    15
    мегу нај убавите е
     
  17. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Oваа мајка и на Jасмин, со нож за лупење краставица ќе ја лупам :devil: :devil: :devil: :devil: :@ :@ :@ :@
    уф ми иде да ја тепамммммм !!

    ц, ко јасмин 10 годинки да има, ја команда
     
    На musicgirl55 и JuLleE им се допаѓа ова.
  18. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    Ај пишете ми лп дали ке му ја каже вистината за детето :$
     
  19. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.224
    Допаѓања:
    30.319
    Пол:
    Женски
     
    На INSIDIOUS му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    Моментот кога Јасмин и Саваш се скаруваат и ја гледам целата серија од почеток.
    Сите убави моменти кои ѓи поминале заедно ги повторуваат секоја епизода.И кога ќе видиш поминала епизодата во потсетување на минатото.А како минуваат епизодите така бројот на спомени пораснува. [​IMG]
    Секогаш кога ќе се разделат се молам да не ја даваат од почеток цела серија :doh: