1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ја сакам најдобрата другарка, но не сакам да ја изгубам

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Pocivalec14, 26 јуни 2016.

  1. Pocivalec14

    Pocivalec14 Нов член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2016
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Се започнува од прво видување , ме запозна еден другар со неа, таа од друг град јас од друг. Се втрескав во неа уште од тогаш,но таа секако незнаеше.. Се фати баш со другарот што ме запозна, мене ме ми сметаше баш , помина неколкумина исто и јас.. Ми стана стварно како сестра, Личност на која можам да и се обратам и да и кажам дека ми е тешко, личност на која можам на рамо да и плачам што се вели,ете помина година и повеќе, После толку тешки и незаборавни моменти, беше стварно невозможна за мене , се додека една ноќ и реков дека сериозно ја сакам(не другарски) и кажав дека ми е жал што морав да и го кажам ова ама неможев да издржам веќе , се остана така, додека не дојде во мојот град и додека не се видовме .. Ми беше срам да ја погледнам во очи , ми велеше дека не ми верува за тоа дека ја сакам (нормално и јас да сум нема да поверувам ) .. Се додека еден ден не ми призна дека и таа ме сака, али некако како од збор беше ( не од срце ).. Помина недела,две .. Отидов во нејзиниот град онака да ја видам, знаев дека е невозможно јас со неа али сепак се трудев.. Тој ден ме избегнуваше.. (Како машко доволно е само да и ставам рака на рамо и се познава дали е заинтерсирана или не ! ) ме одбегнуваше .. И се познаваше во очите дека имаше нешто што го крие .. Час време кога го закажав патот до мојот град со автобус .. Однекаде излезе да се прошетаме на кратко.. Поминавме покрај едно игралиште, имаше двајца, тројца што трчаа но мене не ме засегаше.. На мирен начин од срце почнав да и раскажувам дека стварно ја сакам.. Ме тераше да и го докажам тоа... Секако знаев дека таа не е заинтерсирана и дека јас сум само "една мала играчка" за неа .. Се свртив на другата страна и солзите сами ми паднаа .. Го осплачав тоа (од срце ) .. видов дека и стана тешко и таа почна да плаче .. се свртив и ја гушнав само ... помина пола час и повеќе .. Таа се сврте и седна на страна .. Во главата почнаа милион прашања,чувства и све да ми се маткаат но ги игнорирав.. Си реков ( ако има бог,бар дај ми малце среќа ) .. отидов до неа ( таа седеше ) .... Клекнав пред неа, си ја голтав плумката повеќе пати и чекав да се смирам... Едноставно со тивок ладен глас и реков .. "Од се срце, би сакала ли да се фатиш со мене.. " 5 секунди молк, и рече да ... Ја прегрнав со целосно срце... Почнав да се тресам од радост .. Таа ноќ бев.. Незнам како да ви опишам... Поминаа неколку денови секој ден и пишував .. на работа , дома , излезен , на гости , под дрво и под камен што се вели .. секоја вечер пред легнување и пишував по една порака ( Имам дарба да пишувам од мал.. писател) и ги пишував од срце.. Се додека почна да не ми пишува,почна и на скајп да ме избегнува.. порано враќаше на пораките пред спиење.. Сега одвај ги чита(дали и ги чита којзнае) .. Многу ме растажува незнам што е проблемот.. се трудам во сите можности да ја насмеам,да и го покренам денот, но таа останува таква , незнам што е .. одеднаш престана .. не се интерсира за мене .. по еднаш дневно се уклучува на фб и ми враќа.. и тоа со "Hmm", " Ahm " и незнам ти какви глупости .. Незнам стварно што е но едно знам дека сакам до крај да бидам со неа а неможам да ја сватам ...

    извинете за рефератов.. #О. П
     
  2. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Ljubovta za drugat I ljubovta za decko, e razlicna ko den I nokj.
    Ona samo se laze. Te saka samo za drugar. Od zal ti kazala taka, najverojatno..
     
    На YoungandBeautiful, Ketchup, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    Или сака друг. :)
    Женско со тој што го сака така со него не се однесува.
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. VivienLeigh

    VivienLeigh Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2016
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    10.091
    Пол:
    Женски
    Како што веќе кажа, си ја гледал како сестра, а најверојатно и таа те гледала како брат.
    После една таква конекција, многу мали се шансите, дури и невозможни, да те гледа со други очи.
    Ако од почеток си ја сакал и не знам што, зошто си дозволил да развиете еден таков однос, како брат и сестра?
    Тоа што кажала дека сака да биде со тебе, најверојатно е од стрес, жал...
    Одамна те ставила во friendzone и грешка ти е тоа што си го дозволил, а не да и се правиш другар или брат...
     
  5. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.706
    Допаѓања:
    42.923
    Пол:
    Женски
    Не дочитав целиот текст ама ако сте биле стварно добри другари.Сакај ја но не дозволувај другарството да завршиш.Ако сметаш дека е вистинска другарка подобро премолчи бидејќи ако ја изгубиш таква веќе нема да најдеш,Јас да сум на твое место така би постапила и така и правам.Со тој што го сакам се дружам зборам искачам ама не покажувам никакви емоции за да не се примети.Не дозволувај некој да ги користи твоите искрени и ретки солзи.Ги знам денешните девојчиња имам такви примери.Ќе начекаат машко што ги сака и се зезаат со него, само за провод им е ...Подобро останете другари него во врската само ти да ја сакаш она да се зеза.Поише ќе те боли така.
    Искрено ќе ти кажам што јас сфатив од текстот:
    Само ти ја сакаш она тебе не.Се гледа дека само ти ја сакаш, не вреди за таквите да плачеш да пишуваш поезии, песни.Можеби ти кажала дека сака да сте заедно во момент на нервоза но те гледа само како брат/пријател.

    п.с по колку години имате?
    ( Се на се она те гледа како брат/другар не те сака.Подобро останете другари за да не бидеш ти повредениот на крај тоа сакав да кажам во одговорот погоре ^)
     
  6. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.306
    Пол:
    Женски
    Ти дечко си многу драматичен.
     
    На kukla21, eloves, Bender Rodriguez и 13 други им се допаѓа ова.
  7. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски

    Да не си напишал дека и од работа и пишеш ке мислев дека 14 год. дете го напишало ова.
    Изгледа само ти мислеш дека сте во врска,таа сеуште те гледа како другар и така ке остане.
    И ако си и пишел толку често може си и станал досаден.
     
    На LivingGlam, Avokado, Pocivalec14 и 4 други им се допаѓа ова.
  8. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.706
    Допаѓања:
    42.923
    Пол:
    Женски
    И јас така помислив, пошто искрено тинејџерска приказнава..Затоа прашав за години.Дечково го снема некако?
     
    На crimson и MilaP им се допаѓа ова.
  9. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Може и да не е вистина ова.
    Лето е па децата немаат што да прават..кај измислуваат па и нови теми еден куп ке отворат :lol:
     
    На cresa-jagoda и Feminka22 им се допаѓа ова.
  10. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.706
    Допаѓања:
    42.923
    Пол:
    Женски
    Знам..затоа после неможам да си влезам во профилот.Од преоптеретеност од тролови.Ај да не зборам пред време може ќе се појави аахахах :lol:
     
    На mode-kristina и MilaP им се допаѓа ова.
  11. mode-kristina

    mode-kristina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2014
    Пораки:
    1.155
    Допаѓања:
    4.088
    Пол:
    Женски
    Не знам дали да плачам или да се смеам.Не ја дочитав приказната,ама и тоа што го прочитав не ми е некако логично.
     
  12. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.706
    Допаѓања:
    42.923
    Пол:
    Женски
    Na avatarot lici ko da ima 14-15 godini.Kako togas drugarka mu ide na rabota?Kolku godini ima.Bashka 24h skoro go nema deckovo..sumljivo e
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  13. mode-kristina

    mode-kristina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2014
    Пораки:
    1.155
    Допаѓања:
    4.088
    Пол:
    Женски
    Па можеби работи преку лето.Инаку и мене ми е сомнителен.
     
    На cresa-jagoda и Feminka22 им се допаѓа ова.
  14. Pocivalec14

    Pocivalec14 Нов член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2016
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    znam , batali raskinavme na miren nacin pak sme najdobri drugari :)
     
  15. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.706
    Допаѓања:
    42.923
    Пол:
    Женски
    Na tolku odgovori i tolkaf referat: Batali raskinavme na miren nacin?
    Ili mislenjata sto gi dadovme ne gi postuvas?..Boze svašta
     
  16. Pocivalec14

    Pocivalec14 Нов член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2016
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    ako ve tolku intersira 16 g imam .. Gi sledam cesto objavite ovde zatoa si rekov pomos da pobaram
     
  17. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.706
    Допаѓања:
    42.923
    Пол:
    Женски
    A drugarkata?
     
  18. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Si rece na Femina I onaka se e mozno, pa aj I moevo ke go kazam tuka.
    Ako, terajte si kejf :D
     
    На Ketchup и Pocivalec14 им се допаѓа ова.
  19. Pocivalec14

    Pocivalec14 Нов член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2016
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    gi pustuvam nikoj ne rece taka ne se ufrlaj
     
  20. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Ако е твоја сликата тргни ја заради заштита на идентитетот, не мора твоја слика да имаш ставено, сепак ова е анонимен форум. Цела приказна ја пиша, плус слика си ставил, лесно може да те препозне некој што те знае.