Авон и нивната козметика

Дискусија во 'Лице' започната од lovely-girl, 15 февруари 2012.

 1. PinkSatin

  PinkSatin Активен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Да срцка фала ти мн ако може пиши ми и за во кампањ 17 тоа ке биде пред новогодишната кампанја ако си правела нарачки од 15 сега треба да ти стигне и тој каталог ама јас бидејки за 15 кампанја немам правено нарачки ја немам таа брошура позз и фала
   
 2. Ognenija

  Ognenija Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  573
  Некој зачленет ако има што има порачувано мостри од кармини да ми каже колкави се, и како се порачуваат, каде се шифрите?
   
 3. Beauchamp

  Beauchamp Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.413
  Допаѓања:
  1.914
  Пол:
  Женски
  ^
  [​IMG]
  Вакви се мострите.

  И иначе се порачуваат кога се прави порачка,горе имаш една опција пишува Алатки за продажба таму кликнуваш и имаш листа на сите мостри и нивни шифри :)
   
  На Ognenija му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Veki4kaa

  Veki4kaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  3.028
  Допаѓања:
  3.311
  Пол:
  Женски
  Beauchamp ако можеш да ми објасниш преку лп ако си зачленета во авон како ја пушташ ти порачката,преку веб страна ли,и кај се наоѓаат цените на мострите и шифрите
   
 5. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.062
  Допаѓања:
  2.811
  Колку пари се мострите ?
   
 6. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.062
  Допаѓања:
  2.811
  Патем заборавив да прашам, дали некој има порачано накит од Авон и дали сте задоволни ?
   
 7. Beauchamp

  Beauchamp Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.413
  Допаѓања:
  1.914
  Пол:
  Женски
  Moстрите за кармин се движат од 10 до 20 денари :)
  Зависи до карминот,во која линија на кармини спаѓа. Тие поскапите имаат поскапи мостри и обратно :)

  Векичка ти пишав ЛП.
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Hipster

  Hipster Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.046
  Допаѓања:
  14.205
  Пол:
  Женски
  ^Имам и тоа многу пати.
  Освен од цените од кои не сум задоволна, од квалитетот сум.
  Само една алка ми испука само од себе од никаде, ама јас сум крива што не ја рекламирав.
  Инаку задоволна сум, не ми предизвикале алергија, не ми пожутеле.
  Само цените им се искрено високи.
  Обично еднаш до два пати годишно ги намалуваат ама стварно намалуваат барем по 100-200 денари во оние малине каталогчиња.
  Ама никогаш нема да го преболам оној комплет со црени камења мислам им беше на Lacroix , пре убави беа,ама скапими беа и не се симнаа никогаш :(
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 9. girl-miri

  girl-miri Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  6.330
  Допаѓања:
  5.029
  Пол:
  Женски
  јас си имав еден кармин али не бесе онака како на сликата иЧ не ми се погоди добар... :^)
   
 10. nadja.d

  nadja.d Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  121
  Значи производите на Авон не се лоши,но цените и квалитетот на производите не одговараат.За 250 денари имате кармини на Римел,Аура а може и Гош и некои поквалитетни кога има акција.За маскарите да не зборуваме,купете си Maybelline за 300 и нешто денари,далеку подобри и на квалитет и трепките прекрасни бре.Пудрите колку што имам искуство,исто ништо посебно(лично мене ич не ми се погоди ама ајде нема врска :tmi:),си купив ББ крем на Дебора за некои 370 ден,неспоредливо е.
  Затоа сметам дека за истите цени постојат далеку поквалитетни производи.
  Можеби е поинтересно чувството кога порачуваме,листањето на каталогот со кафенце во рака и чекањето како мало дете да ни пристигнат производите :) ,но сепак не е лошо некогаш и да прошетаме пред да порачаме,барем сега секој ден има акции во Cosmo ,Schatzi,DM и др.парфимерии ,има избор и има поволни акции на квалитетни производи и парфеми.
   
  На Ognenija, EmGreen, Hipster и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. ana-sweet

  ana-sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  224
  Која е таа маскара на Авон,нешто Trend пишувало на пакувањето?
   
 12. Emma89

  Emma89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  412

  Мислиш на линијата Колор Тренд? Plump Out Color Trend се вика. Има во тековниот број на стр. 120. Провери си.
   
 13. Aschenputtel

  Aschenputtel Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  439
  Допаѓања:
  222
  Сакам да го порачам тоникот Clearskin против црнки. Ако го има некој користено нека каже резултати.
   
 14. ana-sweet

  ana-sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  224
  Добра е маскарава? :D
   
 15. kikkki

  kikkki Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  1.896
  Допаѓања:
  1.717
  Пол:
  Женски
  За цената да, бар мене ми се допаѓа.
   
 16. m.maca

  m.maca Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2012
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Да си го порачаш супер е !! :) И јас и братми ја користиме таа колекција веќе долго време и е стварно ефикасна :)
   
 17. naturally

  naturally Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  516
  Јас си го порачав. Ај некој нека го пофали :^)
   
 18. molikaMk

  molikaMk Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  138
  Јас го имам синото, многу е убаво
   
 19. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.232
  Допаѓања:
  3.293
  Го користам овој кармин од Аvon и ми се допаѓа баш сега во моментов го разгледувам новиот каталог
  [​IMG]
   
 20. Ana.Jones

  Ana.Jones Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  848
  Многу работи сум користела од Авон, и можам да кажам дека Планет Спа е нешто на кое можете да имате 100% доверба, додека пак, Колор Тренд е живо сра*е. Немојте да порачувате....АААА, да и оние шампоните, само уште да знаев како се викаа. Не Адванс техникс туку другине, нешо натуралс беа, ама исто ко да не си ја миела косата. :puke:
   

Сподели ја оваа страница