1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Авон и нивната козметика

Дискусија во 'Лице' започната од lovely-girl, 15 февруари 2012.

  1. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Мене тие пак ми се најубави шампони,преубаво ја чистат косата и ја прават посјајна и пожива,секако и зависи за што е шампонот,за волумен(дава навистина волумен),за пштетена коса(ја штити и обновува косата)И сум презадовлна од колекцијата на нечрлс. :P :$
     
  2. Ana.Jones

    Ana.Jones Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    1.124
    Па во секој случај, не секој шампон има подеднакво исто дејство на две различни коси. Обично не сум пребирлива за шампони, имам квалитетна, права коса, ама овие ептен ми делуваа за никаде. Ќе се измиев и сува, ко дехидрирана, без живост. А на пример, кај цимерката пак и беше ок. Јас лично не сум задоволна од нив. А адванс техникс се добри, само што после долготрајна употреба, самото влакно се заситува од шампонот и го нема веќе истиот ефект. Затоа и се препорачува да се менува шампонот на 6 месеци. Иначе е многу добар :)
     
  3. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Да, јас имам купувано накит од Авон.
    Првиот пат купив едни обетки, срценца висечки со камче. Преубави се, какви си беа во каталогот, такви и си ги добив. Вториот пат порачавме со мајка ланче со обетки. Многу е убав комплетот, ама и убави пари го плативме. :D
    Боите на камчињата во каталогот беа поживи, а во живо позагасити, ама нормално е тоа - ставаат разни ефекти. :)
    Исто и оние малецките обетчиња во интересните кутивчиња се убави, ги имам порачувано за подароци.
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  4. EMoonlight

    EMoonlight Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    13.815
    Пол:
    Женски
    Имам користено многу работи од Авон,ама само од Планет спа и Скин соу софт сум презадоволна :)
    Од сенките не сум задоволна и од накитот не баш ,а спрејчињата за тело убави се... :) :)
     
  5. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Јас пак сум презадоволна од накитот на Авон. Точно дека се поскапи од обично, ама па не предизвикуваат никакви алергиски реакции, барем кај мене. Кога носам бижутерија обавезно се исфрлам, ама со накитот на Авон супер сум. Вреди за сите пари :inlove:
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Deemy

    Deemy Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    689
    Допаѓања:
    7.295
    Пол:
    Женски
    Jас од Aвон користам и сум задоволна од линијата Naturals кремите и пилинзите за лице,а и лосионите за тело,a исто така и долготрајните кармини Extra lasting навистина имаат убава текстура и траат,не се бришат лесно,а убав е и розовиот лосион за тело Skin so soft
     
  7. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Како сте задоволни од накитот и од марамите на АВОН?
     
  8. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.829
    Допаѓања:
    9.749
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Го има неоја користено парфемов , дали е добар ? :worried:
     
  9. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Тоа е тоалетна вода јас го немам користено,но моја другарка го имаше и цела мирисаше,претерано е траен или пак таа се бањаше со него :D :D :D
     
    На cooll му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Inhume

    Inhume Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    243
    Мене искрено од парфемов ми се лоши, го нарачав заедно со спреј и кога ги мириснав ми се згади , толку одвратен јак мирис, и ги подарив на мајка ми, одвратен ми е мене :puke:
     
    На cooll му/ѝ се допаѓа ова.
  11. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.829
    Допаѓања:
    9.749
    Пол:
    Женски
    Ако мириса одвратно сакала неќела ке морам да го користам :sweat: го нарачав веќе :worried:
     
  12. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    ЌЕ го цитирам тоа што и го одововорив на крејзилејди,
    И да се дополнам за марамите, имам само една нарачано, и не ја носам толку многу, ама убава е марамата, мека на допир, од убав материјал.
    Ама пак истото ќе го кажам и за марамите како и за накитот дека им се прескапи, и дефинитивно треба да припазат на цените.
    И ова важи и за ташните и за накитот и за марамите, ако имате каде или ако некој продукт премногу ви се допадне, замолете ја преставничката да ви го покаже ако го има претходно истиот нарачано(или барајте од некоја поопремена менаџерка која ги има скоро сите продукти нарачано за унрек),затшоа праат екстра оптичка варка со сликите на каталогот и во живо.
    Или барајте димензии точни во каталогот, зашто во живо голем дел исгледале далеку помали него на каталозите.
    Ако некој продукт не ви се допадне, т.е не е ист со производот на сликата, рекламирајте, има можност да се врати назад и да се вратат парите.
    Јас еднаш така направаив со алка една,на сликата излгедаше сосема поразлична, и ја вратив за 3 дена, и следниот месец ми ги вратија парите.
     
    На Waka-waka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Luciano

    Luciano Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    223
    Како сте задоволни од сенките? И тие во четири бои што се, квалитетни се ? Оти гледам во секој каталог различна цена имаат.. :?: :*
     
  14. Inhume

    Inhume Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    243
    Сенките им се преубави ,долготрајни вредат за таа цена јас ги користам и многу сум задоволна.

    Иначе си го нарачав ова парфимирано спрејче за тело многу е убаво, сладок мирис :inlove:
    [​IMG]
     
  15. SuNsHiNe989

    SuNsHiNe989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    201
    Јас сум презадоволна ги имам виолетовите и траат , траат траат.......
     
    На Luciano му/ѝ се допаѓа ова.
  16. PinkSatin

    PinkSatin Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Феминки дали некој од вас е зачленет во авон? ако може да ми кажете дали го имавте нарацано цасовникот од 16 брошура со беше 599 ден и дали имаше проблем со фактурата да не бесе фактуриран по таа цна туку поскап?
     
  17. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Па може мда има проблем нели забележа дека има услов да направиш порачка од 2800 ден во к15 и/или 16 и ќе го земеш по 599ден,во спротивно ќе биде фактуриран по редовна цена колку и да му е цената,парите не можат да ти ги вратат,освен ако има проблем за да го рекламираш.
     
  18. Markusa2

    Markusa2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2012
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    380
    Ако има некој зачленето во Авон може да ми каже која е цифрата за порачување мостра од новата пудра Luxe? Ги отворив на алатки за продажба ама ги има толку мнногу и неможам да разберам кои се цифрите за новите пудри и со кратенки се запишани
     
  19. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

    rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    4.030
    Пол:
    Женски
    Да многу се добри јас имам еден како зеле е на сликата го има и многу се добри одма се суши :rofl:
     
  20. Antolinaa

    Antolinaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    2.789
    Допаѓања:
    17.755
    Последно нешто што порачав е ова [​IMG] Многу добро мириса и трајно е.. Да не ми е мака за парите :D