1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Авон и нивната козметика

Дискусија во 'Лице' започната од lovely-girl, 15 февруари 2012.

  1. CirezD

    CirezD Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    1.485
    Пол:
    Женски

    Стварно не знам, во флаерот пишува ако првата ти е со Cherish парфемот, тогаш оваа важи за втора, но ако координаторот ти дозволил за Луксот тогаш прашај си и за втората, можеби ќе ти среди некако да важи и за тебе. Ти пуштам среќа да важи пошто Лукс ми е омилена колекција, прекрасни се :)


    @Fatalnata Ама па по логика, да не мора втора да ти биде втората од К1 натака? Пошто понудата е за втора порачка на претставниците кои прва ќе им биде од К1, а ти мислам рече дека К17 ти била прва.



    Модератор: Ве молиме, не испраќајте две мислења едно по друго, доколку сакате да го дополните мислењето, редактирајте.
     
    Последна измена од модератор: 26 декември 2014
  2. Megannn

    Megannn Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2014
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    210
    Пол:
    Женски
    Дали некоја од вас го користела спрејот за заштита на косата од горење ?
    Пофалби / поплаки? :D
     
  3. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    дали некоја има користено некој од овие 2 парфеми? кој е поубав? сакам да си порачам еден за лето додека се на попуст ама незнам кој. summer_white_sunrise_avon.jpg summer white.jpg
     
  4. IronLady

    IronLady Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2014
    Пораки:
    2.008
    Допаѓања:
    34.178
    Пол:
    Женски
    Првиот-лилавото шише, многу убаво мириса, а за во лето е мх мх :inlove:
     
    На eloves му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Fruity

    Fruity Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2013
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    19
    Зелениот серум од Авон е запаллив и не треба да користи пред фенирање!
     
  6. rainbowec

    rainbowec Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    5.081
    Пол:
    Женски
    Кооонечно ми стигаа, едвај чекам да ги пробам! ^_^

    item_XL_6378317_3710065.jpg prod_1165975.jpg
     
    На CirezD му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Ina Ina

    Ina Ina Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2014
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Фала богу до сега не ми се запалила косата :D а ако го фенираш шишето е тоа е веке друго,за тоа не знам:D
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    @Fruity, некој убаво те истролал :) Обавезно обилно ставам серум пред фенирање веќе неколку години така да немај галје, слободно користи си го, нема да ти се запали косата!
     
  9. Fruity

    Fruity Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2013
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    19
    @Ina Ina & @Nausicaa не е дека ме истролал некој, позади на шишенцето пишува. Нормално, со количината серум што се става на коса, шансите да се запали се минимални, но во секој случај запаллива материја + топлина и' прави на косата повеќе штета отколку добро.
     
  10. Ina Ina

    Ina Ina Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2014
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    советите на фризерите се дека подобро е пред третирање на косата да се стави сеумот а на пред тоа од кога веќе ќе и нанесиш штета на косата. знаеме колку количински се става серум,а ако ставиш цело шипе е оа веќе друга работа :D
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Корегирајте ме ако грешам но јас под предупредувањето запаливо што се става на амбалажата подразбирам дека продуктот може да се запали во контакт со оган. Температурата на фенот ни оддалеку не е доволна да запали оган така да навистина нема причина за загриженост :)
     
    На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Fruity

    Fruity Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2013
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    19
    @Ina Ina @Nausicaa Предупредувањето запалливо се однесува на оган и извори на топлина. Не сум користела, ама сигурна сум дека има други продукти за заштита на косата при фенирање, такви што меѓу другото не се осетливи на топлина.
     
  13. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    @Fruity, прво да си кажам дека не сум диструбитер на Авон (да не си помислиш дека им ги фалам продуктите поради лична корист) но нивните силиконски капки ги користам од моментот кога им се појавија во каталог. До пред месец дена имав долга (фарбано плава) коса скоро до половина која до моментот на шишањето беше во одлична состојба, со минимално расцветани врвови. Ако мене ме прашаш, косата, и покрај честото сушење со фен, ми беше во толку супер состојба токму поради користењето на тие силиконски капки.

    Да не ме разбереш погрешно, ако тебе ти е шубе-немој да ги користиш но верувај дека силиконските капки не само што не ја оштетуваат косата туку напротив, ја заштитуваат! Како што рече и @Ina Ina, и фризерките ги препорачуваат пред фенирање а тие најдобро знаат што е најдобро за косата :)
     
    На CirezD и Ina Ina им се допаѓа ова.
  14. Heidy

    Heidy Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    68
    Пол:
    Женски
    Секој производ различно се употребува..за овој конкретно не знам, ама на schwarzkopf спрејот за заштита од топлина-пишува на сува или малку влажна коса да се нанесе, никако на мокра...додека пак на Лореал претходно што го користев серумот пишуваше на мокра коса веднаш после миење...секој состав е различен, секогаш следете ги упатствата на производителот :)
     
  15. Fatalnata

    Fatalnata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    8.673
    Пол:
    Женски
    Како сте задоволни од Лукс маскарата?
     
  16. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    Девојки дали некој ги има четките за коса од авон, колку се квалитетни, гледам дека се на попуст па би сакала да ја нарачам таа за фенирање и малата за обликување...?
     
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Јас ја имам таа големата коцкастата со години ја имам и ден денес си ја врши функцијата. Многу е квалитетна,ниту една боцка не ми падна нити се скрши. Едина мана е што е голема,па во несесер не ми ја собира. Јас и за фенирање си ја користам и сум презадоволна.
    За оваа зборувам, гледам им ја сменила бојата, порано беа црвени.
    [​IMG]

    Јас го добив на поклон од другарка пред Нова Година и го пробав два пати. Можам да кажам дека мене ми ја прави косата мека и нежна, лесно се фенира и не ја заплеткува. Кога би направила споредба помеѓу него и тој од балеа би рекла дефинитивно од Авон бидејќи косата ми добива и сјај. Ем што заштитува од горење ем сјајна коса имам. Морам да напоменам дека јас имам бујна коса, па со него полесно ја скротувам.
     
    На CirezD и xxAngelxx им се допаѓа ова.
  18. delevingne

    delevingne Популарен член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.018
    http://prntscr.com/5p6dtg како би го понидула ова за таа цена кога тој што би сакал да го купи ќе ја види пониската цена ? може ли некој да ми го објасни ова ?
     
  19. Fatalnata

    Fatalnata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    8.673
    Пол:
    Женски
    Едно прашање со еднаш исполнет услов од 1500ден нарачка можам двата да ги порачам или само една од двете тоалетни води? Некако нејасно ми на напишано под првана точка. Ај ве молам објаснете ми.
     

    Прикачени фајлови:

    • Untitled1.png
      Untitled1.png
      Големина на фајлот:
      681,5 KB
      Прегледи:
      39
  20. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Значи како што сфатив јас ако имаш направено порачка од 1500 денари можеш само една да порачаш независно која.
     
    На lovemme му/ѝ се допаѓа ова.