1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Авон и нивната козметика

Дискусија во 'Лице' започната од lovely-girl, 15 февруари 2012.

  1. Fatalnata

    Fatalnata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    8.673
    Пол:
    Женски
    Сакав да ве прашам колкава треба да биде минималната сума на една порачка? И дали ако направам така мининална или под минимална ке ми ја достават и дали се плаќе нешто плус?
     
  2. CirezD

    CirezD Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    1.485
    Пол:
    Женски

    Можеш колку сакаш да пуштиш, но за суми под 1499 доплаќаш 100 денари за обработка. Над 1499 не доплаќаш ништо. А за доставување, сите ти ги доставуваат нема врска колкава е.
     
    На Fatalnata му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Fatalnata

    Fatalnata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    8.673
    Пол:
    Женски
    Фала на одговорот. Уште ова може да ми одговориш се разбира доколку знаеш. Каде се наоѓа пунктот за подигање на порачките во Скопје, пошо постоело и таква можност да не ти ги носат до адреса туку си одиш во пукнтот и си ги подигаш?
     
  4. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    50 денари се плаќа до дома да ти ги донесат што според мене е подобра опција отколку да се шеташ со тешка кутија во рацете наоколу. А пунктови има зависи во која зона си ( која населба во Скопје).
     
  5. CirezD

    CirezD Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    1.485
    Пол:
    Женски

    Можеш колку сакаш да пуштиш, но за суми под 1499 доплаќаш 100 денари за обработка. Над 1499 не доплаќаш ништо.


    Имаш неколку низ Скопје, едниот е кај Беко полициската станица, во тоа тунелчето поминуваш право и до самиот кафич е, GLS пишува на објектот. Ќе се сложам со девојката над мене дека самата порачка ќе ти го покрие трошокот од 50 денари за достава до дома него да се малтретираш сама освен ако не живееш ептен блиску до пунктовите, некои кутии некогаш се претешки. А за другите каде се наоѓаат не знам, јави се на координаторот твој, нека ти каже :)
     
  6. ana.n18

    ana.n18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2012
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    56
    Феминки итно ми е! Дали некој од вас знае или може да види колку пари е Little black dress 50 ml во следната кампања? Ве молам ако знае некоја нека пише тука или ЛП :)
     
  7. CirezD

    CirezD Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    1.485
    Пол:
    Женски

    Го има во комплет со рол-он, крем за тело, мини спреј и украсна кеса за 699 денари, со порачување на производи од брошурата во вредност од 600 денари.
     
    На AnGeL4e009 и ana.n18 им се допаѓа ова.
  8. Fillia

    Fillia Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2015
    Пораки:
    444
    Допаѓања:
    1.579
    Пол:
    Женски
    Девојки незнам дали сум на вистинско место ај ве молам некој да ми помогне сакам да станам член во авон ама за поцеток не сакам да работам туку само да си нарачувам производи за мене лично што можеби ќе смени понатаму. Како оди тоа може ли некој да ми објасни.
     
  9. delevingne

    delevingne Популарен член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.018
    http://prntscr.com/5z2lio дали овој несесер треба да се порача или ти стигнува автоматски во пакетот?
     
  10. magic.girl

    magic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Стигнува автоматски во пакетот
     
    На delevingne му/ѝ се допаѓа ова.
  11. CirezD

    CirezD Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    1.485
    Пол:
    Женски

    Ти пишав лп :)
     
  12. blackstyle

    blackstyle Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2011
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    Девојки која од овие две маски за лице е поубава за комбинирана кожа? [​IMG]
    [​IMG]
     
  13. CirezD

    CirezD Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    1.485
    Пол:
    Женски
    @blackstyle Turkish има подобар ефект од bali botanica.
     
    На blackstyle му/ѝ се допаѓа ова.
  14. delevingne

    delevingne Популарен член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.018
    како сте задоволни од овој крем за лице,гледам на попуст е во тековниот каталог па планирам да си ја купам?[​IMG]
     
  15. la.diva

    la.diva Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    17
    Што мислите за четката за перли од авон? Дали се исплаќа да си дадам толку пари или не?
     
  16. loveyouuu

    loveyouuu Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2014
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    186
    Пол:
    Женски
    Едно прашање до сите претставници ако можат да ми одговорат. Во каталозите на Авон многу често кај парфемите, ташните или некој таков производ имам забележано пример пишува цена 799 а редовната цена не е прешкртната. Што значи тоа? Или некогаш пишува со порачување на било кој производ од брошурата. Од каде тие знаат дали некој порачал нешто друго или не? Мојата маќеа работеше едно време и се откажа и ја наплатиле една ташна по редовна цена и таа мораше од неа пари да доплаќа. Сакам да се зачленам сега јас. Може некој да ми објасни?
     
  17. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    Оваа Turkish ја имам и мириса прекрасно,но мислам дека поради прејакиот мирис и самите супстанци внатре по секое ставање ми излегуваат по1-2 поткожни бубулици.Сигурна сум дека е од неа,бидејќи по секое нејзино користење ми излегуваа,а и мајка ми стави од неа и нејзе и излегоа.Инаку сега ја користам Онаа со минералите од мртвото море и ти ја препорачувам за мрсно лице.Одлична е :)
     
    На rainbowec му/ѝ се допаѓа ова.
  18. CirezD

    CirezD Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    1.485
    Пол:
    Женски

    Редовната цена не е прешкртана затоа што производот ти е со услов, ако не го исполниш условот, ќе ти биде фактурирана по редовна цена. А како знаат? Така што некои производи се со суми на пр. со порачка од 650 денари тој производ го добиваш за толку и толку, нормално во сумата ти ги рачунаат тие 650. А други пак се врзани со порачка на производ од таа до таа страна и ако немаш таков порачано ти наплаќаат по редовна цена нормално. Исто и за со порачка на било кој производ, мора во пар да бидат, на пр ако маска за лице е со порачка на било кој др производ, и ти сакаш 8 маски да порачаш, мораш уште 8 било кои други производи да имаш порачано за да ги врзеш.


    @la.diva Ако мислиш на закосената, вреди, мене одлична ми е.
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.355
    Допаѓања:
    83.771
    Пол:
    Женски
    Онаа закосената што е ?
    Ако е таа јас ја имам и сум презадоволна од неа :)
     
    На CirezD му/ѝ се допаѓа ова.
  20. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.949
    Допаѓања:
    30.791
    Пол:
    Женски
    Девојки, од овој каталог си го порачав карминот што се наоѓа на првите страни. Е сега, го порачав овој Honey Flower, во првиот ред што е. Ама ви објаснав. :rofl: Сепак, би ви се заблагодарила ако некој сподели искуство за карминот. :)
     
    На Fatalnata му/ѝ се допаѓа ова.