1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Авон и нивната козметика

Дискусија во 'Лице' започната од lovely-girl, 15 февруари 2012.

  1. Bajaderka

    Bajaderka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    339
    @Winter Lady го порачуваше преку некој или ти си претставник (не прочитав претходно)? При пуштање на самата порачка, доколку производот го даде со сива боја, значи дека нема да стигне, а доколку е со некоја друга (освен зелена), можеби ќе стигне, можеби и не. Исто така наведено е на самата фактура доколку поризводот моментално го немало на залиха и дека ќе биде доставен при следна порачка.
     
  2. delevingne

    delevingne Популарен член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.018
    мислам дека со оваа кампања дали ќе направам и 1500 ден порачка ... а планирав да си земав 2 парфема Purblanca,еден лак за нокти,млеко за отстранување шминка,четка за сенка,шампон балсам и спреј за коса што се во фокус 199 ден,сенки тие 4 што се...ама изгледа ништо нема да можам :(
     
    На butik.impress му/ѝ се допаѓа ова.
  3. emmagirl

    emmagirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво, доколку некој сака да соработуваме да се зачлени кај мене , ке има многу можности за подароци и попуст секој месец , па размислете ,http://www.avoncosmetics.com.mk/REPSuite/static/campaign/C04/NRDP_C04.pdf подарок за добредојде
    Земи го ексклузивниот Парфем Beautiful Butterfly новитет од брошура 05/2015! Стани Претставник на AVON во периодот од К04-К05, направи порачка со минимален износ од 2500 ден. во твојата прва кампања како Претставник и во втората ќе можеш да го порачаш парфемот за само 25 ден! Со моја помош ке добиете многу подароци заинтересирани пишете ми во инбокс
     
  4. emmagirl

    emmagirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo, moze da se zaclenis kaj mene odlicno ke sorabotuvame , da treba 1500 den , no sekako koga nema da mozes nekogas da napravis tolku jas ke ti pomagam sekako ako si zainteresirana za sorabotka pisi mi vo inboks, sega imas parfem za dobredojde za 25 den pisi mi ako si zainteresirana ke porazgovarame podetalno
     
  5. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Епа токму заради ова прашував затоа што незнам колку е во авон,а во орифлејм без разлика на тоа колку порачка имаш секогаш има попуст 23%,секој производ го земав со 23%попуст.А за во Авон незнаев затоа и прашав..И морам да се префрлам заради муштериите,повеќето се за Авон.Се зависи од муштериите,а јас повеќе ги сакам производите на орифлејм,стварно се супер како Giordani,The One,Very me :inlove:Овие фирми се доста познати и со доста искуства, кои дури ги користат и рекламираат јутуберките на јутуб..А доколку во Авон се некои непознати,чудни незнам немам ни порачувано(едино парфемите и накитот ми це допаша во Авон:nod:)...Па незнам ќе размислам..Фалааа ти Winter Lady :*
     
    На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  6. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Па имав порачано накит и не ми стигна,потоа имав порачка од 10 маскари од Very me,кој стаса од маскарата си порача, бидејќи беше снижена на попуст за само 150 ден. и ниту една од нив не стигна(ллеелее после тоа тешко мене беше си ја бараа маскарата а јас им кажувам дека заради маскарата целата порачка ми пропадна).А во врска со производот кој ми го додадоа,незнам дали јас не сум појаснила добро или пак ти не си ме разбрала незнам..добро еве пак ќе напоменам дека достава до дома е 100 ден. а јас си ја зедов порачката дирекно од таде за да не плаќам достава, така ми испадна можност да си ја земам од таде..и сега си ја носам дома и гледам внатре пилинг за лице (кој никој не го порача,ниту пак јас) а тоа да ти било доколку си ја земеш од таму порачката, како надоместок на тоа ти додаваат производ.А во авон за тоа незнам како е.И да, ако е помалку процент на заработка во Авон ако имам муштерии вреди да се зачленам,би имала заработка (бидејќи тие се тие кои ми велат да се префрлам во Avon)се зависи до муштериите.А во орифлејм поубаво ми беше секој производ си го земав со 23% попуст без разлика дали порачката ми е 500 или 1500, а во Авон пак тоа не ми се свиѓа што јас ништо нема да можам да си порачам на попуст, доколку немам порачка над 1500:( И незнам што да правам сега..Сепак Фала ти :):*
     
  7. CirezD

    CirezD Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    1.485
    Пол:
    Женски
    @LadyInTheDark Аха, јасно. Колку што знам нема такво нешто надоместок производ доколку сама си ја подигнеш од Авон пункт. Инаку имаш опција и еден квартал 30% на сите порачки да имаш, мислам дека условот за тоа беше кумулативен износ од претходен квартал ама не знам точна сума сега да ти дефинирам. А да, попуст имаш само над 1499 денари :)
     
    На LadyInTheDark му/ѝ се допаѓа ова.
  8. bella96

    bella96 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    1.027
    Нема врска тоа,дека ако ги подигнеш нарачките од сервисниот центар добиваш надомест.
    Доколку твојата нарачка во еден каталошки период е под 100БП,тогаш или плаќаш надомест за обработка(80ден.) или доколку не сакаш ја пишуваш шифрата од џокер производот кој чини 99ден.
    Значи без разлика дали нарачките пристигнуваат дома,Орифлеим тим или главниот центар,ако имаш под 100БП тогаш или мораш да платиш надомест или да ја пишеш шифрата од џокер производот.
    Џокер производот е познат веднаш по стартот на новиот каталог.При секој каталошки период ,џокер производот се менува,од крема за раце,пилинг за лице,Tender Care балсамите и итн.
    Во овој каталошки период ,џокер производ е рол-он.
     
  9. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    Нема за подочњаци. Има крема за под очите, али не ги намалува подочњаците. Најдобро земи си коректор, јас така правам :D
     
  10. Mitrovska95

    Mitrovska95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2011
    Пораки:
    538
    Допаѓања:
    508
    epten mi se gledaat kapilarite pod ocite i strasno me nervira , korektorot samo pokriva .. :/
     
  11. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    Една колешка на работа има сува кожа и и се познаваат капиларите на цело лице, користи крема од Еуцерин. Незнам дали е иста работата како кај тебе. Ама јас се занимавам со Авон веќе 5 години, и таква крема немало никогаш.
    Нешто да си побараш во маркетиве, ДМ можда имаат.
     
  12. Mitrovska95

    Mitrovska95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2011
    Пораки:
    538
    Допаѓања:
    508
    da vo plan mi e.. fala ti
     
  13. CirezD

    CirezD Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    1.485
    Пол:
    Женски
    Ако некој е заинтересиран нека ми пише :)
     

    Прикачени фајлови:

    • fc8NRxa.png
      fc8NRxa.png
      Големина на фајлот:
      454 KB
      Прегледи:
      22
    • RKD0BHh.png
      RKD0BHh.png
      Големина на фајлот:
      343,1 KB
      Прегледи:
      21
  14. Fatalnata

    Fatalnata Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јули 2014
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    8.673
    Пол:
    Женски
    Девојки во четврток ќе правам порачка од авон и пошто видов на страницата нивна дека пунктот 1000 Скопје им се префрлил кај Рамстор си викам коа веќе ми е во комшии што ќе плаќам да ми го носат до дома, абе на 3 мин од дома ми е сега...е прашањето ми е кога си правам порачка ќе внесам дека сакам да ја подигнам од пункт 1000 Скопје и некоја од вас да ми објасни кога би била порачката таму и процедурата одколку подигањето? Би ви била многу благодарна.
     
  15. CirezD

    CirezD Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    1.485
    Пол:
    Женски
    @Fatalnata Мораш да се јавиш кај координаторот твој, да поднесе карта за промена на место за достава, па од кога ќе поднесе, ќе можеш да си ги подигаш порачките на пункт. Инаку, деновите ти остануваат исти, оној ден кога ти носеле до дома, сега тој ден ќе ти биде на пункт. Мислам дека само лична карта треба да покажеш при подигање, а ако некој друг ја подига во твое име, мора полномошно, исто од кај координаторот треба да го побараш.
     
  16. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    @delevingne Зошто нема да мозеш ако во претходното си имала порачки од 1800 или 1900 денари ке мозеш да си земеш 2 парфеми инаку девојки кој е најубав од 4 -те парфеми од Pur Blanca јас обичниот сум го имала белиот ама сега сакам друг да пробам
    o.2880.jpg nd.17789.jpg 74235_250.jpg

     
  17. delevingne

    delevingne Популарен член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.018
    ќе можам,да,ама ако направам поголема порачка на пример до 6000 илјади,за место пари да си земам ќе си земам производи,а ако не направам ќе треба да си давам пари од џепче :D
     
  18. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    @delevingne Ааа па ти сакаш ем коњ ем магаре хх па ако се потрудиш да направиш повеќе порачки на пр. 6000 значи 6000 х 20 поделено на 100 =1200 најмногу да ти останат за тебе .. :makeup:
     
  19. Bajaderka

    Bajaderka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    339
    Ако ја пушташ порачката преку интернет, кога ти се појавува семафорот-кој производ е достапен, кој не, подоле имаш графа информации за испораката, има едно кликнете тука за привремена промена на испораката, одиш на тоа, се отовра нов прозорец и најдолу имаш изберете пункт на испорака, ќе го наведеш тој пункт, одиш на избери адреса и крај. Кога ќе одиш да си ја подигнеш порачката носиш само ЛК (доколку си зачленета лично ти), или доколку е некој друг (мајка, татко...) треба да носиш полномошно. Се надевам дека бев јасна.
     
    На Fatalnata му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    За да ја подигнеш од пункт 1000, кога ќе ја правиш порачката треба место домашната адреса за испорака да ја избереш адресата на пунктот и да ја сочуваш промената. Истото ќе треба да го повторуваш за секоја порачка. Немораш да поднесуваш барање за промена на адреса до канцеларија. Јас 5 години вака функционирам. 8)
    Ја земаш порачката лично, само со лична карта, се потпишуваш у список, ќе те упатат таму дечките се мн љубезни. Нема да имаш некој проблем. А за полномошното, го имаш на твојот профил на Авон и можеш да го испринташ и пополниш. Јас бидејќи сум координатор често сама ги земам порачките кога ќе ме замоли некој претставник :D Немам проблем со подигањето никаков.
     
    На Fatalnata му/ѝ се допаѓа ова.