1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Адаптирано млеко

Дискусија во 'Бебе' започната од meU, 12 јануари 2013.

  1. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Не можевме да најдеме аптамил денес низ зегин аптекиве. Да не случајно вчера- денес сте виделе во некоја аптека? Мм купил хумана но не сакам да и менувам. Утре ке го шетам цело Ск, ако не најдам ке мора да сменам млеко :(
     
  2. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Ај и тука ќе ти пишам...
    Пред 3-4 дена во Зегин и Еурофарм во Автокоманда го имаше. Ако имаш некој од овој крај да ти набави.
     
  3. PUPICA

    PUPICA Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    3.013
    Допаѓања:
    96.954
    Пол:
    Женски
    Navistina cudno...ne mi e jasno dali stanuva deficitaren ili svesno go povlekuvaat od prodazba bidejki negde veke e poskapen(deneska drugarka mi kaza deka vcera go kupila vo Ramstor po 1040 mislam rece, a bese 999 den). jas minatiot ponedelnik kupiv dve kutii "dvojki",gi imase prilicno a "kec" samo edna na raft, vo Zegin vo Novo Lisice a vo Ramstor vo Novo Lisice go nemase voopsto. Ajde utre sabajle bas ke proveram ovde kaj mene(Novo Lisice) pa ke ti pisam.
     
    На chocolade му/ѝ се допаѓа ова.
  4. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Фала ти многу. Баш чекам одговор и од уште една мамичка од форумот, па се надевам ке најдеме негде :(
     
  5. PUPICA

    PUPICA Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    3.013
    Допаѓања:
    96.954
    Пол:
    Женски
    I jas se nadevam. Navistina, ne znam sto ke pravam bez "aptamil"-ot,od prv den go pieme i super go prifati vo sekoj pogled. Eve veke sme 6+10 dena i sme na "dvojka". Ni jas ne sakam da pomislam da menuvam,iskreno se plasam kako bi prifatil drugo. Osven sto ke ti proveram utre,vednas sabajle ke mu kazam na mm da se javi direktno kaj uvoznikot(poznanik mu e) i da se rasprasa sto e rabotata, pa od prva raka da imame i info za pricinata.
    Da se nadevame deka e poskapuvanjeto...
     
    На chocolade му/ѝ се допаѓа ова.
  6. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Komsika si mii :D :P
     
  7. PUPICA

    PUPICA Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    3.013
    Допаѓања:
    96.954
    Пол:
    Женски
    Mozebi...a mozebi i sme koleski :D:P
     
    На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Па добро и јас сум ви блиску. Може кога шетаме бебиња се сретнуваме:P

    Иначе последната дозамлеко имам да и ја дадам во 12.00. Затоа морам да одам по потрага по аптамил :(. Мм на пат, се надевам не е ладно морам да ја земам и малата.
     
    На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.386
    Мајки побарајте на интернет телефонски број од било која аптека (најблиската до вас) и прашајте во која аптека/населба има. Тие компјутерски ќе проверат во сите нивни аптеки оти се системски поврзани. Јас имам барано така и ми имаат помогнат, дури и си резервирав да ми го сочуваат производот.
    Чисто да не лутате, па и со мали деца...
     
    На PUPICA и chocolade им се допаѓа ова.
  10. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Како не ми текна(facepalm) фала ти многу. Одма почнувам со јавувања. Ке ве известам дали ке најдам.
     
    На zuto му/ѝ се допаѓа ова.
  11. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.386
    На златна книга можеш да најдеш и некои помали аптеки, ако немаат веб страни сигурно имаат контакт телефон.
     
    На chocolade му/ѝ се допаѓа ова.
  12. PUPICA

    PUPICA Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    3.013
    Допаѓања:
    96.954
    Пол:
    Женски
    Lele alal da ti e kako ti tekna :) jas iskreno si priznavam,so sinko otupev doma zatvorena cela zima :D P.S.garant imas kesicka Zegin I na niv imas broevi od apteki
     
  13. PUPICA

    PUPICA Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    3.013
    Допаѓања:
    96.954
    Пол:
    Женски
    @chocolade I drugi majki nema potreba da se grizime,sega direktno zborev so uvoznicite na Aptamil.Rekoa tocno e,nemale nekolku denovi pratka,denes ke stasa nova I vednas pocnuvaat so distribucija po apteki,marketi...sto se odnesuva do cenata,rekoa nema promena se cudea koga im kazav deka pred nekoj den edna drugarka vo Ramstor vo Centar go platila 1040 den...
     
    На chocolade му/ѝ се допаѓа ова.
  14. PUPICA

    PUPICA Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    3.013
    Допаѓања:
    96.954
    Пол:
    Женски
    @chocolade sto napravi,najde li?Pred malku se pribravme od setanje,vo Zegin I Ramstor vo Novo Lisice(toj kaj Bazaro,ne na posledna "5"-ka)nemas,prasav imas vo aptekata vo Kapitol...
     
  15. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Најдов во Чаир во аптека и тоа по цена од 940 денари. Зимале во големи колочини и имаат многу. Ако треба на некоја мајка нека каже да и опишам во која аптека. Во Аеродром во зегинот кај тобако2 ми рекоа на крај на месец ке добијат.
     
    На PUPICA му/ѝ се допаѓа ова.
  16. BigBang

    BigBang Нов член

    Се зачлени на:
    18 март 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    @chocolade те молам опиши ја локацијата на аптеката во Чаир и ние бараме аптамил 1.
     
    На chocolade му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    Пред некој ден гледав и кај мене во Автокоманда во Зегин и Еурофарм. Зегин ви е одма после големата кула лево, а Еурофарм е после спортската сала и школото прва лево, одма до СП маркет.
     
  18. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Во Чаир карши Веро(една веро продавница има) во кулата доле има аптека. Има и Топ Шоп во зградата.Се наога на улуца Џон Кенеди. Во близина е и поштата Чаир. Добро објаснив валда, м?
     
  19. BigBang

    BigBang Нов член

    Се зачлени на:
    18 март 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Да,фала многу знам точно каде е.
     
    На chocolade му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Kaetana

    Kaetana Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    2.919
    Допаѓања:
    14.561
    Пол:
    Женски

    Јас каснам со муабетов, ама сакав да ти кажам дека џој што има пишано е во право.

    Детево мое на пример, порано цицаше и престануваше или со заспивање или ќе се тргне од града... А последно време цицка не одбива. Само што се нацицало, да му доближам до уста, пак ќе фати да тегне. Значи делува како да е гладна, а не е. Знам дека не е затоа што кога и давам пак, ми ја влече градата и се трга (и пак фаќа, па пак влече и се трга), гледам има млеко... Башка и после тоа исфрла вишок, и ако ја заиграм се смее и си ужива...

    Едноставно, во фаза е - дај да видам дали сакам... Не. А сега да видам што ми даваш... Хммм, пак истото, не. .. И така во круг... :)
     
    На joy1 и chache87 им се допаѓа ова.