1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анален секс

Дискусија во 'Секс' започната од Dijana, 22 ноември 2009.

?

Дали сте имале анален секс?

  1. Да, и ми се допаѓа.

    1.140 глас(а)
    32,9%
  2. Да, но не ми е убаво.

    690 глас(а)
    19,9%
  3. Не, но би пробала.

    714 глас(а)
    20,6%
  4. Не, никогаш не би имала.

    920 глас(а)
    26,6%
  1. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Хахахах деформитети од турските серии.:D
    Може и бато да почнат да те викаат.
     
    На blackwave, Abeja, makedonkamak и 4 други им се допаѓа ова.
  2. Pucanka

    Pucanka Активен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2015
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    74
    Пол:
    Женски
    Се сложувам не е воопшто страшно што не ти е ол анален...
     
    На sladok-bitola, iki26, Petar80 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    mazot-predlozi-analen-sex.jpg
     
    На GirlLove, veren, tigarche1 и 36 други им се допаѓа ова.
  4. opusteno

    opusteno Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Машки
    Премногу фама за едноставна ствар.
    Максимално опуштени, мноооогууу лубрикант, за почетници мал buttplug за да се навикнат, беспрекорна хигиена и нормално за крај желба за анален секс. Се друго е индивидуално.
     
    На Pucanka, Hristov и citiesinflames им се допаѓа ова.
  5. M.I.A.

    M.I.A. Активен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2015
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски
    Анален секс - бара многу претпазливост и внимателно да се почне поготово ако на девојката и е прв пат.
    Користете лубрикант или некоја крема по можност за да лизга пенисот во аналот. Многу е важно да биде девојката отпуштена и да не се форсирате и двајцата.
    Мажите го обожаваат поради тоа што мускулите се тесни и им овозможува поголема возбуда, не кај секое женско чувството е исто.
     
    На tigarche1, makedonkamak, anakonda88 и 3 други им се допаѓа ова.
  6. traveler

    traveler Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2015
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    91
    Potpolno se slozuvam, golema pretpazlivost zatoa sto kolku moze da bide ubavo tolku moze i loso da zavrsi ,i da bide kako trauma za sekoj nareden obid
     
    На Pucanka и buffalo им се допаѓа ова.
  7. Lapa4

    Lapa4 Активен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2015
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    Видете девојки,во петокот имавме анален со девојка ми по мое инсистирање,имам пробано јас со други девојки и многу ми беше убаво,аналниот ми се допаѓа најмногу и некако ја убедив девојка ми да пробаме анален.Та се противеше ама потоа прифати оти многу ме сака и сакала нешто ново да проба.Зедов вазелин,хигиена на ниво,тиво музиче,пријатна атмосфера,да ја опуштам малце,се обидуваше да изгледа смирена и како и та да го посакува то,ама беше исплашена оти прочитала дека многу боли.И да не должам многу,се соблековме,почнавме да се лапаме,тркаламе низ кревет,како предигра така малце и таман да и го клам стана,се облече и си замина со плачење.Незнам шо и стана.Мене сексот ми е многу битен,ама и ја сакам исто така.И сега девојки советувајте ме дали да се откажам од аналниот или од девојката?
     
  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Поглупо немам прочитано во животот. Па мора ли анален? Мора ли твој каприц да биде исполнет? Па јас би постапила исто како девојката, би се осетила непочитувано од твоја страна. Јас не сакам анален и што сега ти тоа што многу те сакам треба да го користиш тоа за да ти дадам анален? Ако те сакам ќе ти дадам ако не не а?
    Цццц, не ми верува што прочитав. Знаеш што и стана, девојката се осетила понижено, не го сакала тоа, ама верувала дека ќе се откажеш,ако ја сакаш и ќе ја почитуваш нејзината одлука. Видела дека не си го направил тоа, туку си го сакал твојот каприц по секоја цена,макар и по цена на нејзините чувства.
    Ако ја сакаш ќе се откажеш од аналниот.
     
    Последна измена: 14 октомври 2015
    На veren, ku4ence, katalina и 8 други им се допаѓа ова.
  9. Bender Rodriguez

    Bender Rodriguez The lovable rascal

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    2.623
    Допаѓања:
    32.778
    Пол:
    Машки
    Чекај сеа, сте имале анален у петокот, ама не си стигнал да и го „клаиш“? :D Каков е тој секс без клаање, жити мене? (facepalm)

    Btw, како го претстави ова „ја сакам и девојка ми, ама го сакам и аналниот“, Sophie's Choice не ти е рамен на дилемава.
     
    На blackwave, ku4ence, Giovanna и 11 други им се допаѓа ова.
  10. oblace1

    oblace1 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2013
    Пораки:
    2.342
    Допаѓања:
    8.111
    Пол:
    Женски
    Razbiram deka seksualniot zivot vo edna vrska e mnogu biten I e, no analen seks da mi e parametar spored koj ke sudam dali da bidam so nekoj ili ne...Vakvite razmisluvanja mi se niski, nekako kazuvaat mnogu za licnosta.
    Nikogas ne bi bila so nekoj koj bira pomegju mene I analniot.Mislam deka problemot e vo tebe, a ne devojkata.
    A dodusa ovaa I ne mi e nekoj problem, neke analen, boze moj mnogu bitno.
    Se izvinuvam za latinicata od mobilen sum.
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Lapa4

    Lapa4 Активен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2015
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    Сакав да кажам обид за анален:angel:
     
  12. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.590
    Допаѓања:
    34.134

    Јас би ти препорачала да ја оставиш девојката, оти ти е побитно каде го ставаш, отколку во кого го ставаш.
    Едноставно не и го губи времето и животот, оти и така не ја сакаш.

    ,,Мене сексот ми е многу битен,ама и ја сакам исто така.И сега девојки советувајте ме дали да се откажам од аналниот или од девојката?,,(facepalm)
     
    На joy1, katalina, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  13. Lapa4

    Lapa4 Активен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2015
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    И раскажував за искуствата со другите девојки,дека аналниот ми е битен,и објаснив дека не ми е побитен однезе ама дека ако сака и таа да пробаме.Се согласи,мислев дека сака,несакав да ја повредам или понижам.Се беше со нејзина дозвола.Сега незнам како да постапам,после тоа пак се видовме,ама ја избегнува таа тема,некако е ладна кон мене.Неможам физички да и се приближам.Да разговарам за тоа или?Помош девојки
     
  14. Lapa4

    Lapa4 Активен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2015
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    Заедно сме скоро една година,пријатели сме уште од детство,таа потајно беше вљубена во мене ама јас не ја приметував,пред нејзе имав многу девојки,за тоа време таа ми беше другарка,најдобра,нејзе и раскажував за сите проблеми со девојките.(претпоставувам и било мн тешко да го слуша тоа и да ми дава најискрени совети)Со последната девојка пред незе бев во врска 3 години,премногу ја сакав,ама ме изневери со мојот најдобар другар.После тоа следуваше тежок период замене а таа постојано беше домене,ми беше најголема подршка.Во тоа време ми призна дека ме сака уште од многу одамна.И така незнам што се случи и јас почнав да ја приметувам и да чуствувам симпатија кон незе.(а досега небеше мој тип)Незнам дали искрено ја сакам или само се залажувам бидејќи долго ми беше пријателка и мн ја сакав другарки.Знам колку многу ме сака.Несакам да ја повредам.Ако се разделиме несакам да го изгубам нашето долгогодишно пријателство.Можеби аналниот е само изговор незнам.Грозно се чуствувам.Секој совет ми е добредојден.
     
  15. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.590
    Допаѓања:
    34.134

    Како прво, нема што да и збориш за други девојки.Второ,тоа е главната причина поради кој се согласила-за да биде како твоите бивши и најбитно, ако ја сакаш едноставно извини и се и кажи и дека не мора да прави нешто што не сака. Дека тоа што се случило не е срамота и дека ништо не е променето во вашата врска и дека двајцата заборавате дека тоа се случило. Исто така, не и ја спомнувај веќе таа тема - ако таа е подготвена некогаш, сама ќе превземе иницијатива.

    Сепак, твојот прв проблем беше што да избереш- девојката или анален. Одкога виде дека те ,, нападнавме ,, го смени во тоа како да и пријдеш...
    Најискрено сметам дека не ја сакаш и дека не треба да ја замајуваш и лажеш, и дека треба да ја оставиш.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Lapa4

    Lapa4 Активен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2015
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    Заедно сме скоро една година,пријатели сме уште од детство,таа потајно беше вљубена во мене ама јас не ја приметував,пред нејзе имав многу девојки,за тоа време таа ми беше другарка,најдобра,нејзе и раскажував за сите проблеми со девојките.(претпоставувам и било мн тешко да го слуша тоа и да ми дава најискрени совети)Со последната девојка пред незе бев во врска 3 години,премногу ја сакав,ама ме изневери со мојот најдобар другар.После тоа следуваше тежок период замене а таа постојано беше домене,ми беше најголема подршка.Во тоа време ми призна дека ме сака уште од многу одамна.И така незнам што се случи и јас почнав да ја приметувам и да чуствувам симпатија кон незе.(а досега небеше мој тип)Незнам дали искрено ја сакам или само се залажувам бидејќи долго ми беше пријателка и мн ја сакав другарки.Знам колку многу ме сака.Несакам да ја повредам.Ако се разделиме несакам да го изгубам нашето долгогодишно пријателство.Можеби аналниот е само изговор незнам.Грозно се чуствувам.Секој совет ми е добредојден.
     
  17. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.590
    Допаѓања:
    34.134

    Искрено, таа тебе те сакала одсекогаш. И била покрај тебе и те советувала во врска со други девојки. Била тука кога ти било најтешко - а кој не сака некој на кој може да се потпре во било кое време?
    Сепак има разлика во тоа да ти треба некој оти го сакаш ( таа те треба оти те сака ( под било кој услов)), и да сакаш некој оти ти треба ( ти ја ,, сакаш,, оти ти треба ( за да ти биде рамо за плачење )).
    Сметам дека се залажуваш себеси дека ја сакаш, но сепак си реален и го согледуваш тоа. Се гледа дека не сакаш да ја повредиш, и затоа треба да направиш што е најдобро за неа-да не и даваш лажна надеж.
    И ако се разделите, и ако таа сака да останете пријатели - немој. Тоа не е можно. Ти можеби би можел, ама не ја сакаш како таа тебе , туку пријателски. Можеби на почеток ќе биде се во ред, ама ќе се заврши многу лошо ( ова од сопствено искуство ).
     
  18. citiesinflames

    citiesinflames Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    272
    Допаѓања:
    391
    Пол:
    Женски
    Лелееее човечееееее милиии посмотано нешто здравје нема да прочитам....извини вака но мн "тежок" проблем/дилема си имал:девојката или аналниот (facepalm):fubar:
    Ако не сакала не сакала не ја напињај само...нормално дека така ке изреагира кога видела дека аналниот ти е побитен. На нејзино место би те натепала добро па ке си отидам и посем барај си друга шо го обожава аналниот барем на иста бранова должина ке бидете
    Шо не ја сакаш,не ја сакаш...остај го девојчето на раат да живее.
     
    На katalina, Night Rider, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Bender Rodriguez

    Bender Rodriguez The lovable rascal

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    2.623
    Допаѓања:
    32.778
    Пол:
    Машки
    Лелеее, темава од анал се претвори у „Љубовни проблеми и совети“. :^)

    @Lapa4, пробај „намами“ ја прво со rimjob, може ќе се предомисли. Еве ја темата, мислам дека ќе ти се бендиса - http://forum.femina.mk/threads/rimjob.24707/, а башка и таман нешто замре дискусијата на неа у задње време.
     
    На crimson, Madam-A, Avery и 3 други им се допаѓа ова.
  20. Pucanka

    Pucanka Активен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2015
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    74
    Пол:
    Женски
    Дечко си ја утнал темава ова веќе не е анален проблеем
     
    На baba Rada, Avery и Bender Rodriguez им се допаѓа ова.