Англиски јазик за почетници

Дискусија во 'Образование' започната од Victorya, 11 декември 2010.

 1. Victorya

  Victorya Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  443
  Би ве замолила да ми дадете веб-страни од каде што ќе можам да симнам програми од англиски јазик за почетници...
   
  На lady24 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LivingGlam

  LivingGlam Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  2.209
  Допаѓања:
  5.417
  На aNy-to му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.768
  Допаѓања:
  1.320
  http://www.livemocha.com/
  Не знам колку е добар овој сајт, но види, можеби ќе ти послужи. :)
   

Сподели ја оваа страница