1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Андроид апликации

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Idonea, 2 мај 2012.

  1. Lovy1

    Lovy1 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    1.094
    Допаѓања:
    821
    Пол:
    Женски
    Дали постои некоја посебна апликација каде пр. некој кога ќе звони да кажува дека е исклучен телефонот?
    Знам дека ако телефонот се стави на авионски режим и кога ќе звони некој ќе кажува дека телефонот е исклучен, но дали може така само за еден контакт? :)
     
  2. BelieberYeahh

    BelieberYeahh Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    2.205
    Пол:
    Женски
    Побарај во сетингс дали имаш опција за забрана за повик и дали имаш да наместиш за еден контакт само. :)
     
  3. KatFem

    KatFem Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2014
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    658
    Calls Blacklist - Call Blocker :)
     
  4. Karategirl99

    Karategirl99 Активен член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2013
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    12
    Девојки да не знаете некоја апликација каде што можам вакви слики со текстови да праам??? :( :worried:
     

    Прикачени фајлови:

    • gthr.jpg
      gthr.jpg
      Големина на фајлот:
      18,8 KB
      Прегледи:
      272
  5. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    И Mr.Number апликацијата ^_^ Можеш да направиш колку сакаш конктакти за нив да не си достапна :)
     
  6. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    На инстаграм сите што објавуваат шминка се вакви мазни во лицата а такви да се природно нема шанса сите се исти :) е сега дали е до квалитетот на камерата или има некоја апликација за мазнење на лицето? Ако знае некој таква апп нека ми одговори :)
     

    Прикачени фајлови:

  7. IronLady

    IronLady Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2014
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    34.209
    Пол:
    Женски
    Не знам за некоја апп што го праи вакво лицето, ама знам дека на новиов мобилен(алкател) шо го имам :D во самата камера има за убавина и ти го измазнува лицето
     
  8. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    И мојот е алкател c5 :)
     
  9. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Голем удел има камерата, ако не и најголем. Уште ако се додадат и некои мали трикови за подобра слика како на пример светлото (слика пред прозор на дневна светлина), лицето изгледа уште подобро. Јас си земав пред неколку дена нов телефон, и wow сликите се гром, јасни, чисти и има доста опции за едитирање. Поготово па и ако лупнеш некој соодветен ефект (филтер), а на инстаграм ги има доста, а и самите телефони ги имаат, ете ти совршена слика :lol: :)
    А и таквите познати девојки за шминка и блогерките на инстаграм имаат толку добри камери и опрема, што не може да се споредуваме со нив :(
    п.с мал трик со кој знам понекогаш да се служам..на сликата стави blur тоа за матно што е, али многу малку и лицето ќе изгледа помазно и по-airbrushed :)

    Препорачајте ми некоја добра апликација за emoji..? Ја имав Go Keyboard, али некако чудно ми работеше на тел.не ми се покажуваа смајлињата :?:
     
    На Mimi123 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. jelena.rozga

    jelena.rozga Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    205
    Сега ја симнувам Поу зошто гледам пишувате дека е интересна, а каква играе како се игра, сеуште се симнува па појаснете ми да знам да ја играм.
     
  11. IronLady

    IronLady Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2014
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    34.209
    Пол:
    Женски
    Поу е уствари гомце ка чуече, и треба да се храни, да го чистиш (исто ка чипичан), можеш да го облакаш и има игричиња. Ќе видиш, ако не ти е јасно нешто пиши па ќе ти помогнеме :D
     
    На buba4e89 и jelena.rozga им се допаѓа ова.
  12. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски

    Треба да го храниш, да го бањаш, да играш игри со него, на тој начин собираш пари, па можеш да купуваш облека, храна и се друго. Има и левели, колку повеќе играш, толку ги накачуваш левелите и така. Не знам на колку време има update, најчесто е некоја игра, или нешто ново во продавницата.
    Инаку, доколку прави звуци, дури и кога не го играш, бидејќи прави звуци кога е гладно, во опции можеш да го исклучиш.
    :)
     
    На jelena.rozga му/ѝ се допаѓа ова.
  13. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Девојки симнав retrica, clean master, некоја тема за телефонот и незнам уште што друго.
    Дај предложете некои апликации?
     
  14. KatFem

    KatFem Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2014
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    658
    Игри:
    Pou
    Tiny Tower Vegas
    Cut the Rope 2
    Despicable me

    За средување слики:
    Pixlr Express
    Photo grid (за колажи)

    За регулирање на батеријата:
    Battery Doctor
     
  15. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Си симнав instagram и на старт нели ти покажува кои пријатели од фб имаат профил на instagram. :) :D
    Додека ја вртев листата 2ца почнав да следам и по грешка ја исклучив, каде можам сега да ја најдам повторно таа листа? :$ :D
     
  16. KatFem

    KatFem Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2014
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    658
    Оди во твојот профил, во десниот горен агол има 3 точки - тоа се опциите. Отвори таму, потоа Find Friends и на крај Facebook friends :)
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Најдов, фала многу. :*
     
  18. mila-88...j

    mila-88...j Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2013
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    60
    Devojki da ne znae nekoja zosto nemozam da simnam viber?Ima le nekoj drug problem so simnuvanjeto na viber?
     
  19. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Не би требало. Симнав денеска без проблем.
     
  20. mamma-mia

    mamma-mia Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    1.024
    Допаѓања:
    2.253
    Пол:
    Женски
    VSCO Cam е најдоброто нешто што му се случило на мојов LG. Ниту еднаш ми нема правено проблеми и лесно ги префрлам сликите во галерија. Одлични ефекти, I must say. Од игри, би ја препорачала QuizUp. Презаразна е. Можете да бидате наслови од било која тема, од математика и физика, преку филозофија, се до музика и тв.