Анксиозност

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од dunja, 12 јануари 2010.

 1. anetka28

  anetka28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  18
  и јас сум колку тебе... и јас го поминав тоа и мене 4 ри години ме мачеше чумата и ете ја се откажа а да пробаш да одиш на психијатар да ти ја сменат малку терапијата може не ти помага а може и од неа тоа да ти се прави, да прашаш за нешто друго, јас искрено не сум била ни на психијатар ни на ништо кардиолог кога виде дека се е ок со мене ми даде деметрин ги пиев неколку месеци и сама ги откачив зошто мрзам апчиња да пијам.... и само со тоа игнорот и прво не ми одеше од рака ама секој ден го вежбав одев кај другарка и си купив куче да ти казам искрено ја имам веке 2 години и откако е со мене јас се препородив си играв со неа ја шетав и некако мислите сами по себе почнаа да се губат и на фб си правев муабет се смеев зошто ние во нашата група паѓаме од смеење ако ми веруваш незбориме за анксот.. ти советувам придружи ни се забавно е...поздравче и мораш да успеееш иначе ке почнам да тепам... :D
   
 2. A.d.e.l.a

  A.d.e.l.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2011
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  93
  девојчиња и психа :D
  да ве известам денеска ги зедов резултатите тироидната ми е ок
  ама стомакот никако да ми престане упм веке да ви кажам незнам веке шо да правам
  ве сакам и ај бидете похрабри малце
  психа па незнам колку пати ти имам пишано стварно дали читаш појма немам
   
 3. SanjaBucka

  SanjaBucka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  459
  Психа, мораш да се куражиш малку. Мене кога ке ми кажеше доктор дека се ми е ок, јас бев многу среќна и тогаш кога ми ја даваше тој таа некаква сила, јас уште толку ја туркав мојава за да издејствувам позитивно чувство. И еднаш така, два пати, три пати и почна да избледува крастата. Многу е битно позитивни личности да држиш околу себе додека се средуваш, да не дозволуваш ама апсолутно ништо да ти влијае и да те трга од намерата.. Ајде, силно момче си ти, знам дека можеш, повеќето од нас бевме таму кај што си ти сега, но со силни напори, истргани маки, напливи на емоции, стасавме до овде кај што сме, и може не сме идеални, но сепак сме без крастата! Добра ноќ! :)
   
 4. nadez31

  nadez31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2011
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  24
  mozam da ti kazam i jas sum na tvoja vozrast i memaci poveke od 4 godini ova bolka vo rakata jas sekogas pisuvam bodezi okolu srceto vo levata grada,psiha neznam kolkku pati bev na doktor i jas sega se boram poslednite nekolku meseci bez apcinja ne e lasno zosto sakam da zabremenam ama i toa ne mi ode(nemozam da zabremenam) plus stres pa sega i kaj ginikolozi i kaj kardiolozi si se setam inaku na vozrast so godinitesum za malku pogolema od tebe amam maki macam i jas so ovaa cudo samo se nadevam deka ke pomine pozdrav do ostanatite
   
 5. A.d.e.l.a

  A.d.e.l.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2011
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  93
  бев да се посончам и да попливам малце но неси поминав идеално
  од утро почнав со нерви и ништо неми беше погодено но ај пак несе досадував дома
  исход DOIZGOREV :rofl
  ве бакнувам
   
 6. psiha

  psiha Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  7
  Zdravo na site ,kako ste mi deness,sto se desava ,inaku jas sum so poumereni misli denes. No simptomite se tuka cel dem me stega, a i osekam dva tri dena pozadi glavata kako me stega ,dali e od klimata poso spiev 20 dena navecet pustena ili pa neznamm so ke da ee ,jas po malce si vikam da ne e nekoj pritisok visokk,i me zaplasuvaa :envy:
   
 7. ferhunde9

  ferhunde9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2011
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  38
  Hellooooooo девојчиња,девојки,жени и "мшкото" што не дружи PSIHO :) .........ја денес сум супееееер од сабајле бев во црква после ја киднав за село со моите и супер си пројдов КУЧКАТА ја оставив дома :lol: ја заклувив за секој случај да не излезе по мене :rofl: :rofl: .Сега уживам со винце и мезенце и добро сум но како и секогаш знам дека ова ке трае кратко па го користам секој момент и едноставно кулирам 8)
  Поздрав за сите и си знаете ситее ве гуш муш :hug: :hug: :hug: ово оно И ТО ;)
   
  На SanjaBucka, dunja и anetka28 им се допаѓа ова.
 8. nadez31

  nadez31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2011
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  24
  ufffffffff
  luge kakov grozen den zel den me kako guse nemam vozduh aman be veke ke pomine li ova :( mi trne levata raka :( katastrofa pozdrav
   
 9. A.d.e.l.a

  A.d.e.l.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2011
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  93
  психа од климата ти е сто посто


  муцетоооо мое ( знае која е) треба да си знае дека секогаш вака убаво ке и биде ако се шета секој ден и се дружи а анкс не постои лугеее тоа е човечка измислица и треба да се заборави
  ајде сите да го користиме летово за дружење седенки забави
  ајде лепотициии

  надеж мила не обрнувај толку внимание нека гуши нека боде нека стега тебе ич да нети е гајле
  релаксирај се со нешто во што уживаш
  земи го сопругот или дечкото и на вечерни прошетки
  ајде сите заедно кажете дека ова непостои и стварно непостои
  бог штом некажал за ова непостои
  честит празник на сите и молете се луге молитвата е најјакото оружјњ против сите зла
  одам да шетам сега па вие ако сакате да се самосожалувате и да си го трошите времето со глупости додека другите уживаат останете дома
   
  На SanjaBucka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. psiha

  psiha Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  7
  Ne si sama i ja ti pravam drustvo , i mene i raka i noga me stegat gradite i zgora na se me boli pozadi glava od so ke da e mmmmm ?
   
 11. anetka28

  anetka28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  18
  Ништо не ви е психата ве напаѓа , не милите на тоа не се прашувајте што ви е ако се прашувате и давате големо внимание така да не се замарајте нека трне нека боли баталете ич немојте да се замарате едноставно ставете игнор на сееееееееее ама баш на се и ке видите и болката со игнорот ке си замине и дружете се и со нас преку ФБ вие незнаете што се случува на ФБ еве девојките нека кажат ако грешам узивајте во секој момент поздрав до сите васссс и ве гушкаммммммммммммммм :rofl:
   
 12. dunja

  dunja Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  436
  Допаѓања:
  648
  Пол:
  Женски
  Поздрав мили мои....браво за Анетка, САња и Адела...така треба слушајте ги!!! :!:
  Ферхи и ти си се вразумила :* уште Надеж и Психа да ги ,,проплескаме,, и ке направиме групаАНТИАНКСИОЗНИ...хе ехехех...гледате лесно е....пушти го стравот, направи му ,,игнорррр,,и тој ке си замине...Надеж и Психа , биди умен...препрочитај ја книгата и убаво запомни ја ...,,ништо нема да ти се случи, стравот ке дојде и ке си замине,, се ти е ОК и немој веќе по доктори да одиш ...уште полошо си правиш ..стресови пред врата ...по излагување нервозиии...ајде сам малку ...молчи си, никому не кажувај и пушти да помине низ тебе..техниката на игноррр е навистина делотворна...
  Поздравче :inlove: :*
   
  На SanjaBucka и anetka28 им се допаѓа ова.
 13. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.980
  Допаѓања:
  7.075
  Девојки моиииииииииииии да ве поздравам јас, да не речете ве заборавив, јас уживам максимално, еве се пакуваме, 11 ден веќе ми е на одмор, сега да се пофалам малку, одам на шопинг во Солун па Македонијо чекај ме!!!
  Како сте ми вие, гледам сите добри, баш ми е мило, само така, и јас сум 5ка, ѓупка права сум, и плус, сплетена сум, ми сплетија плетенки, една црнкиња, за 25 евра се исценкав и такој.
  Се читаме вечер коа ќе стигнам Мкд, ве сакам многу ситееееее!!!
  :* :*
   
  На dunja, PetraPanka3, SanjaBucka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. SanjaBucka

  SanjaBucka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  459
  Здраво дечки, како сте ми денес? Јас сум одлично, музиче и максимално кулирање, денес решив да не правам ништо, редно е да си го седнам малку "газето" :D .. Инаку Психа, вратот што те боли и што си здрвен, не ти е од ништо друго, туку само од климата, 200%!!! Немојте луѓе, климата колку што е добра, толку и не чини, а што се однесува на стегањето во градите и недоволно воздух и трнењата Ви е само од мислите Ваши, надразнети сте многу и не е лесно кога и свеста и потсвеста Ви мислат на едно исто, се будите со мисла како ли сум денес?! Многу погрешно, станувајте и воопшто не мислете на анксот, пуштете музика, најдете начин да ги оттргнете Вашите мисли од се' што е негативно и туркајте се самите себеси, тешко е да се прифатат овие зборови(совети), но јас прочитав, запознав и веднаш почнав да реагирам. Сите симтоми ги произведуваме ние, особено овие, со секоја чума се бориме на различен начин, но со оваа е најтешко затоа што психата не демнее. Нервните завршетоци се наоѓаат на повеќе места, има на главата, на прстите од дланките и стапалата, на интимните делови и во желудникот (можеби сум промашила нешто, но не сум доктор, ова е она што го запомнив и ми помогна). Значи, кога стегаат градите ни е од желудникот, трне глава, рака нога, ете од што е, сите нерви ни се надразнети и реагираат на едно обично топло ладно , а не на повеќе. Се изнаидовме по доктори и нормално се' ни беше во ред, нема потреба повеќе од нив, само силна волја и начини за справување со анксот , и не само со анксот, туку со се' во животот. Здрави сте, прави сте, не дозволувајте некое страно дејство да си игра со Вас. Избегнувајте разговор на оваа тема, дружете се и мислете на друго, убаво кажа Дуња, молчи си, пушти нека минува низ тебе, нема да приметиш кога ќе биде замината...... И ајде во групата, ја потврдувам Анетка, таму не се зборува многу за анксот, се бијат шеги на сечија сметка :), замисли јас само колку сум среќна што наидов на така фини луѓе, (текст мисинг-на чет тоа, овде може да ми го снема коментаров :D), абе да ги барав такви, не ќе можев да ги најдам :D:D:D Најискрено, супер ми се, ГИ ОБОЖАВАМ!!! А ти верувај, од толку женски умови воопшто нема да имаш време да мислиш на анксот, туку ќе се смееш на женските бељи. :) Ајде убав ден и продолжуваме да се дружиме позитивно. :) П.С .. ова е песната која најмногу ме крена додека ми беше мака, а верувам и тебе ќе те крене, не за друго, не верувам дека има маж што би и одолеал на Никол Шерцингер :)... http://www.youtube.com/watch?v=3BBsF7VIQyo .. Слушај текст ;) Поздрав до останатите Феминки, Ве гушкам!
   
  На dunja му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Monk

  Monk Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Психа главата од времево гнасно те боли.. 5 дена се мучи да се смени :@
  и ја од кревет не можам да станам. :puke:
   
 16. dunja

  dunja Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  436
  Допаѓања:
  648
  Пол:
  Женски
  МОНК....ја читаш ли Panic Away?Мораш да престанеш да се сожалуваш :!: да испиеш некое витаминче ц или упсарин...и да одиш да бркаш девојчиња :D какво е тоа ,,не можам даа станам од кревет,,???Мораш
  да собереш сили и да се прибереш..здрав, прав и млад....еве нас не не боли глава од времето...џабе го кабатиш ..време си е време, од тебе те боли главата, од лежењето и лошата мисла.... ..знае од нив глава да пука...тргни на воздух, потрчи малку, повози се на велосипед.... .
  поззззззз направи било што..само не лежи, нокта е за лежење и спиење , дење ..акција!!!! :inlove:
   
 17. A.d.e.l.a

  A.d.e.l.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2011
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  93
  psiha voopsto neme slusa . neposlusno detiste edno :) ;)
  наместо вие момчињата нас девојките да не охрабрувате вие уште поголеми паничари сте
  градот врие со исончани девојки во оскудна облека :lol: :rofl: а вие уште дома дремите
   
 18. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.980
  Допаѓања:
  7.075
  Така е бе Психо една, т.е еден :) Сега си на фб на чат, и ќе ти олесниме ние тебе, не се секирај ич. Ако ти е многу тешко слободно гледај слики од нас на фб, сите сме која од која лепотици хахаха, морав ова да го пишам, зашто не планирам да му пишам што и како му е, кога сите сте му напишале :) :)

  Јас сум домаааааааааааа, заврши мојот прекрасен одмор, цел ден на шопинг во Солун бев денес, се инзакупував, и се заљубив во најубавиот кинез на цел свет, леле каков беше, пола саат околу него се врткав, пре пре пре прекрасен значи уфффффффффффффффффффф....

  Вие како сте ми најмили, ве обожавам многу знаете. :* :*
   
  На anetka28 и ferhunde9 им се допаѓа ова.
 19. Cielo5

  Cielo5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  97
  И јас да ве поздравам девојки и нашиот дечкич Психа па нормално продолжуваме да се дружиме на фб
  :)
   
  На anetka28 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. anetka28

  anetka28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  18
  Анушка си дојде јас утре здравје боже заминувам на одмор иначе се е супер сега психа е под наша контрола и ке го оправиме а МОНК ако сакасх можеш да ни се придружиш на ФБ и мислам дека така ке ти биде полесно зошто таму е журкатааааааааааа поздрав до сите се читаме и ве гушкааааааааамммммммммммм најсилно на свет :* :* :*
   

Сподели ја оваа страница