1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. A.d.e.l.a

    A.d.e.l.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    98
    здраво друштво
    ете се вратив од работа а и бев докај матичната за резултатите да ми ги види
    шекеро ми рече дека ми бил на стрес поткренат
    утре ке правам бактериолошки анализи на мокрачата
    како сте вие ?
    безвеза беше денеска климата па така да мислам дека сте имале потешкотии
     
  2. ferhunde9

    ferhunde9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2011
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    38
    AEDLA што зборев ја од што е шекерот покачен ццццц абе да ме слушаш друг пат инаку ке се налутам :P :P
    Како сте денеска нешто не сте ми активни значи добро сте ;) ја одлично ама до кога ке видиме и DAAAAAA си знаете сите ве гуш муш :hug:
     
  3. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Се напраи групата на фб и на сите ни е подобро а, се најдивме на чат што како аххх, здравје само да ни даде Господ, друго се имаме хахаха :)
    Ве сакам најмногу, одам да си ги одморам нозете јас, да дремнам малку, знам дека сте добрички, така да останете, без нервози, зашо брчки може да ни испаднат.
    Добра ноќ мили :*
     
    На SanjaBucka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. PetraPanka3

    PetraPanka3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    432
    Добредојдовте одморени , сега нека ве држи одморот цела година , па да ви ги снема нападите
    Како комуницирате на фб ?
    Инаку каде е Азура ја нема ?
    Поздрав до сите девојки , инаку ферхунде ми ја прати книгата и навистина е добра и вреди да се прочита
    Циело како си ти ?
    Немојте да го запоставите форумот заради фб 8)
     
  5. Cielo5

    Cielo5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    98
    PetraPanka мила имаме една група на фб нека те стават девојките обавезно во неа, си комуницираме и си помагаме со проблеми а и со позитивни муабети.
    Иначе мене уште ме боли по малку стомакот ама решив да ставан игнор и на болка и на се и вечер одам на одмор.
    Обавезно приклучи се на групата на фб се вика Happy people и читкај те се со девојкиве, јас во соба ќе имам нет и стално ќе ве читам.
    Поздрав те гушкам
     
    На PetraPanka3 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. PetraPanka3

    PetraPanka3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    432

    Да си поминеш најубаво на свет , и пишувај ни :*
     
  7. A.d.e.l.a

    A.d.e.l.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    98
    cielo :rofl: milo супер да си поминиш незаборавно и ништо да нете заболи таму
    чекам фотки мила

    инаку јас останувам тука да си пишувам и да си читам не се уклучувам веке на фб
    ве сакам
     
  8. ferhunde9

    ferhunde9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2011
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    38
    ADELA зашто не се уклучуваш :?: се случи нешто кажи ми некој те налути,навреди ?????

    CIELO најубаво да си поминеш срцка и немој да не читаш остави не малку заборави на нас и на анк. :)
     
  9. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Адела не се вклучува дека се изнервира шо пишат од лажни профили на чатот, а не се претставуваа точно кои се, затоа.
    Циело најубав помиииииииииин, изнабањај се, јас пак сакам, ама нема, чекаме фотки да :)
    :*
    Инаку јас само шо си идам, малку заматена, убаво ми е многу, уживам брат хахах :P :P
     
  10. dunja

    dunja Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    866
    Пол:
    Женски
    Добро утро :)
    Аделице душо, не се нервирај...остани си на форумов....малку го запоставивме дружејки се во групата што не елошо ама навистина невкусно од некои што барем името од форумот не си го кажуваат..јас таквите ги игнорррирам...
    Азура ја нема, Лиле, Зоце, Гузи....????Кај ли се ????А и Малово...?????
    Ај Убав ден и :inlove: :* Јавете се девојчиња.....пишете ни малку, ни недостасувате.... :sweat:
     
  11. Azzura

    Azzura Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    149
    Еве ја Азура :) ве читам секој ден мили мои, но најавив претходно дека малку ќе мирувам зашто немав снага за ништо. Ми треба време да надминам некои работи ...не сум анксиозна многу, освен што првите денови кога ми беше многу лошо откако се оставивме со дечкото, имав вртоглавици неверојатни. Тоа ми потврди дека треба да „се приберам“ и да сфатам дека толкава нервоза веќе ми удира на физичкото здравје. Некако се смирив и одам на работа. Често плачам и сум тажна, заради начинот на кој ме остави тој измет :puke:
    Но, верувам дека има „нешто горе“ што ќе ги нареди коцките....На ФБ сеуште не сум ве побарала, зашто немам време кога сум на работа, а гледам деновите да не ги минувам дома и да поминам со луѓе....Но, наскоро Дуњичка ќе бидам со вас и на ФБ. Ве сакам многу :*
     
  12. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Азура мила зар не бевте на одмор заедно со скотот ? Мн набрзина ова, ама тебе мн денови те немаше, зашо не ни пишеше, олесни си, идиот бреиии, начинот незнам каков бил, ама сигурна сум дека не вреде да го милиш тоа, добро е што си нонстоп зафатена, на работа со луѓе, браво.
    Кога ќе можиш пиши мила, тука сме ние секој ден, колку толку полесно ќе ти е.. Не ги мисли вратоглавиците, сите ги имаме, одмарај се коа ќе си дојдеш од работа...
    :*
     
  13. Gjuro.27

    Gjuro.27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Здраво дечки како сте? Ве читаам од поодамна и гледам дека многу си помагате себеси. Јас немав храброст да Ви пишам до сега, но еве конечно собрав. Се препознавам во симптомите ваши и мислам дека и јас боледувам од ова. Ми навлегоа стравови и не можам да се фокусирам на работите, што ли ќе е ова ?! Гледам некои книги кои ви помогнале, па ако може да добијам и јас една од нив, можеби ќе ми проработи мозокот дека ова се само измисленици. Фала многу и би сакал да ги добијам книгите што побрзо. Поздрав.
     
  14. SanjaBucka

    SanjaBucka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    460
    Здраво Ѓуро, добредојде во лудилово :). Добри сме ние, еве си се дружиме и да, дефинитивно си помагаме. Дај ми маил, ќе ти ги пратам книгите, а и не знам колку си во тек, но ние имаме група и на фб, хепи пипл и таму многу убаво се дружиме. Ако сакаш да станеш дел од нас, прати ми во лп (лична порака) маил или име и презиме да те додадам. Поздрав!
     
  15. PetraPanka3

    PetraPanka3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    432
    Во право е Адела , не може некои со вистински некои со лажни профили , не е коректно (за фб)
    Азура, навистина нели бевте сега на одмор, баш ми изгледаше дека имаш нормална врска
    Може ќе се смирите ако не е нешто ептен , пишувај кога ќе можеш
    Циело фати боја и за нас 8)
    поздрав до сите
     
  16. zoceeee

    zoceeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    70
    ZDRAVO KAKO STE MI ODAMNA NEMAM PISUVANO NA FORUMOT POVEKE NA F B a inace sega ne sum dobra mi ripa celo telo stomak race se sega kako sedam pred kompjuter mi sripa stomakot dali e normalno toa
     
  17. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Ајде Зоце мила, сети се само колку пати ми го имаш ова пишано, како нешто ти рипа во стомакот :)
    Секако дека не е ништо будалче, ќе помине, пушти музика, пеј, земи чисти низ дома или читај нешо сосем трето шо не е поврзано со анксиозноста. И сама знаиш дека ништо не е, ама јасно ми е, грозно чувство,и мене ми рипа, шо мислиш само тебе ? Ќе поминееее, само не го мисли иччччч.

    Јас морам да кажам дека, сум многу подобра, од кога се вратив од одморот, незнам, како нова личност да сум, многу похрабра, и мислам дека сум на добар пат. Умеам да се контролирам, и да останам позитивна и насмеана, стравови немам, навистина, знам од што ми е, и сега многу поретко имам симптоми, се осеќам многу добро

    Ве сакам многу, и да гледаме да не си го запоставиме форумчето најмило :inlove:
     
  18. Cielo5

    Cielo5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    98
    Поздрав до сите, Петпа Панка мила нз далли си ставена на фб, јас немам време но некој од др девојки ако не си во групата нека те стави да си муабетите.
    Фала ви се надевам дека и јас како Ануш ке си поминам добро и ќе имам да споделам убави моменти.
    Бидете ми поздравени
     
  19. A.d.e.l.a

    A.d.e.l.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    98
    добредојде ѓуро се надевам дека ке се дружиме и твојата состојба ке стане минато
    причината за фб ви ја кажа Ането
    Азура миличка зарем вреди да си го упропастуваш мирот за некој безбожник? Си правевме муабет јас и ти почекај да помине 1 месец и дружи се повеке па ке му го заборавиш името со се вели зборот. ке го мразиш верувај ми само немој да се секаваш на моментите кога ти се правеше најдобар и највнимателен на светот мисли само на тоа колку е одвратен и ке ти помине цела залјубеност. биди добра :*
    зоцее мило ти се крева стомакот од што ти е вознемирен желудникот тоа ти е исто како кога неможеш да дишиш . не се секирај и остани смирена и побарај уште поголема вознемиреност па веднаш кесе нормализираш за 10 минути . не паничи мило здрава и права како дрен си :rofl: :*
    сиело мила како си поминуваш ? ајде воодушеви ги сите на плажата со изгледот :rock: ке ти годи внимание и воопшто не помислувај на вртоглавици дишење итн . :*
    бацки за сањичка моја , нестленцето , муцето ферхи , дуњичка.................
    ве сакам
     
    На SanjaBucka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Azzura

    Azzura Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    149
    Не знам што се случи, другарчиња мои...можеби имавме некои расправии со човеков, и тоа... но често знам да се „залепам“ за луѓе кои имаат стегнато срце и после тоа си мислам дека јас сум таа што ќе помогне и се ќе биде во ред....можеби, едноставно, таа моја потреба да „ги спасувам“ луѓето е напорна за некој што не сака да е спасен. Така ми е....
    не знам зошто, секогаш кога се разочарувам од луѓето - како да сум во шок, а не ми е првпат :)
    ќе преболам, нема друг избор. Сум преболувала јас и поголеми измети во животов, само што некогаш човек се замара од сето тоа, наместо да стане силен и да оди со крената глава. На крај ќе се случи и тоа, но реков- за се треба време, како што треба време да се прифати и надмине анксиозноста, така треба време и трпение за се во животот. Ве сакам сите, прекрасни другарчиња сте :*