1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.764
    Допаѓања:
    8.769
    Пол:
    Женски
    си уживкаме,кулиркаме и се радуваме на снегот :D имајте убав најубав ден поздравче до сите :* :*
     
    На SparkyAngel, eci.sk и taci1 им се допаѓа ова.
  2. PetraPanka3

    PetraPanka3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    432
    Така така , само кулиркање ... туку снегчево ама врниииии мн убаво нели ...
    Ајде малку размрдете се , ништо не пишувате ... Што би сакале да ви донесе дедо Мраз? освен ако ја исклучиме желбата - анкси да ја снема ... друго ?
     
    На anggell и taci1 им се допаѓа ова.
  3. ribce27

    ribce27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    54
  4. eci.sk

    eci.sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
    дечки да знаете не сум ве заборавила ;) немав многу време деновиве за на нет, ама одвреме -навреме ве читам ;) ....ви праќам мноооогу бакнежи и гушки :*
     
    На nenuska му/ѝ се допаѓа ова.
  5. nenuska

    nenuska Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    461
    срцки еве сум и јас ве читкам редовно само немам време да седнам да пишам.Инаку сум добро :)
    Ви пракам :hug: :hug: и :* :* на сите и само напред со крената глава и позитивни мисли кога можам јас можете и вие :*
     
    На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  6. PetraPanka3

    PetraPanka3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    432
    Ауууууууууу, колку е осамен форууумооотттт :tmi: :tmi: :tmi: ама тоа е и добар знак ... сите сте ок , нели ... поз
     
    На nenuska и SparkyAngel им се допаѓа ова.
  7. SparkyAngel

    SparkyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    901
    Допаѓања:
    1.366
    Пол:
    Женски
    Петра сите сме топ, хаха само уште со инсомниава да се справиме! ;)
    поздраав добра нок! :*
     
    На manja666 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ribce27

    ribce27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    54
    девојки секогаш бидете со позитивни мисли и така ке ширите позитивна енергија ,предходниот линк отворетего и прочитајте што значи животната енергија и што се случува кога таа ке се намали.поздрав ве сакам ситеееееее
     
  9. Akana

    Akana Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    93
    PetraPanka3 се надевам дека сите сме добро ама како ми си ти? иначе овие два дена е супер посебно во битола има снег до колена :) а што сакам дедо мраз да ми донесе? мм па не би сакала ништо материјално, сакам само да ми донесе среќа и здравје во 2012 и се надевам нов почеток и сила за да можам да го направам тоа што сакам и да не се плашам да го земам тој предизвик :lol: .
     
    На taci1, SparkyAngel и nenuska им се допаѓа ова.
  10. alehandro

    alehandro Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Машки
    како ми сте девојки :) јас сум пресреќен со снегов во Битола имаме !!!!но некако како напнат сум после добар период пак некоја напнатост.знам дека ке има и вакви периоди но ги мразам ,,си викам ке помине тоа е само период ,за нова година ке одам во Бугарија се надевам дека таму ке сум ОК ,поздрав
     
  11. erik

    erik Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Машки
    ПИСУВАМ ЗА ПРВ ПАТ МОРАМ ДА КАЗАМ МНОГУ ИНТЕРЕСЕН ФОРУМ , ЗА АНКСИОЗНОСТА ИМАМ ДОСТА ДОЛГО ИСКУСТВО У СТВАРИ ПО ФТОР ПАТ ВО ЗИВОТОТ . ПРВ ПАТ ЈА ИМАВ ОД 1998 ДО 2006 ГОД СЕГА ПОФТОРНО ОД МАРТ МЕСЕЦ ОВАА ГОДИНА . НЕМОЈ ДА СЕ ПЛАСИТЕ ОВА НЕ ЗНАЦИ ДЕКА ПОФТОРУВА ОДМА ДА ВИ КАЗАМ КАЈ МЕНЕ СЕ ПОФТОРИ ЗАТОА СТО ИМАВ СТВАРНО ГОЛЕМИ СТРЕСОВИ ТАКА ДА УОПСТЕ НЕ Е ТОЦНО КАКО СТО ПИСУВА ВО НЕКОИ ПОСТОВИ ДЕКА ПОСЛЕ 7 ГОД ИТН . КОГА МИ ПОМИНА 2006 ГОД ПА СЕ ДО АВГУСТ 2010 ГОД ЈАС БЕВ МНОГУ ПОЈАК И ОТПОРЕН НА СТРЕСОВИ И НЕРВОЗИ ОД СИТЕ МОИ ПРИЈАТЕЛИ СТО ЗНАЦИ КОГА ЕДНАС ЦОВЕК КЕ НАУЦИ ДА СЕ НОСИ СО ОВАА ГЛУПА РАБОТА СТАНУВА НЕВЕРОЈАТНО ЈАК КАКО СТО БЕСЕ СЛУЦАЈОТ СО МЕНЕ . ПРВИОТ ПАТ ИМАВ ДОСТА ЗИВОТНИ ПРОБЛЕМИ И НАЈВЕРОЈАТНО ТОА Е ПРИЦИНАТА СТО МЕ ЗАВЛЕЦКА ТОЛКУ ГОДИНИ . ИМАВ СИМПТОМИ МНОГУ СЛИЦНИ КАКО ВО КНИГАТА НА ЛИНДЕН ТАКА ДА МОЗЕ ДА РЕЦАМ СУМ ГИ ИСКУСИЛ СИТЕ ФАЗИ НА АНКСИОЗНОСТА ТОГАС МИСЛЕВ ДЕКА НЕМА КРАЈ ОД ОВАА РАБОТА КАКО ОЗДРАВЕВ БУКВАЛНО КАКО СТО ОЗДРАВЕЛА ДУЊА КОЈА ПИСУВА НА ФОРУМОВ НАЈДОВ ЕДЕН ДОКТОР КОЈ МЕ НАУЦИ ДЕКА ОВАА БОЛЕСТ НЕ СЕ ЛЕЦИ СО АПЦИНЈА ОДНОСНО НАМЕСТО ДА КУКАМ И ПИЈАМ ЛЕКОВИ МЕ НАУЦИ ДЕКА ТРЕБА ДА СЕ ТРПИ МАЛКУ ИДА СЕ НАУЦИ ОРГАНИЗМОТ САМ ДА СЕ БОРИ ОВА НЕ ЗНАЦИ ДЕКА НЕ ТРЕБА ДА СЕ ПИЈАТ ЛЕКОВИ НО ЗНАЦИ ДЕКА ЛЕКОТ Е ПОСЛЕДНАТА РАБОТА КОЈА ТРЕБА ДА ЈА УПОТРЕБИТЕ ТРЦАЊЕ НА КЛИНИКА И БРЗА ПОМОС НЕ ТРЕБА ДА ВИ ПАГА НА ПАМЕТ ЗАТОА СТО ТОА Е ГЛУПОСТ ВИЕ ИМАТЕ АНКСИОЗНОСТ ЗА ТОА ТРЕБА ПСИХИЈАТАР А НЕ КЛИНИКА ЈАС ВО ОВИЕ ГОДИНИ СЕ ЗАПОЗНАВ СО МНОГУ ВАКВИ ЛУГЕ И НИКОГАС НЕМА ЦУЕНО ДЕКА НЕКОЈ УМРЕЛ ОД АНКСИОЗНОСТ ИЛИ ДЕКА МУ ОТКАЗАЛО СРЦЕТО ИЛИ ДЕКА ПОБУДАЛЕЛ МОЗАМ СИГУРНО ДА ВИ КАЗАМ ДЕКА ЕДИНСТВЕНО СТО СЕ СЛИЦУВА Е САМО СЕ НАМАЛУВА КВАЛИТЕТОТ НА ЗИВОТОТ НИСТО ДРУГО
    СУМ ПРИМЕТИЛ НА ФОРУМО НА ТИЕ СТО ИМ Е ПОДОБРО ИЛИ ОЗДРАВЕЛЕ ГИ СНЕМУВА ОД ФОРУМОТ МИСЛАМ ДЕКА ТИЕ ЛУГЕ МОЗАТ ДА ПОМОГНАТ МНОГУ СО СВОИТЕ ИСКУСТВА И СОВЕТИ И НЕ БИ ТРЕБАЛО ДА ГО ЗАБОРАВААТ ОВОЈ ФОРУМ ИМА УСТЕ МНОГУ ЛУГЕ СТО ТРЕБА ДА ИМ СЕ ПОМОГНЕ
    ПИСУВАЊЕТО НИКОГАС НЕ МИ БИЛО ЈАКА СТРАНА ПА БИ ВЕ ЗАМОЛИЛ ДА ИЗВИНИТЕ ЗА УБАВИНАТА НА ТЕКСТОТ

    [mod-tekst:31f00ne6][/mod-tekst:31f00ne6]
     
    На dunja, SanjaBucka, SparkyAngel и 3 други им се допаѓа ова.
  12. Akana

    Akana Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    93
    баш е добро што напиша на форумот и го сподели своето искуство со нас. да и јас сум го поминала тој период кога мислев дека ќе ми се случи нешто лошо и дека ќе умрам и многу пати сум била на ургентно и докторите ме гледаа каде што се тресам и ми даваја само една обична инфузија и после дома во депресија од тоа што ми се случи и не ми се стануваше од кревет со денови а тогаш не ни знаев дека имам напади на паника, тогаш никој не ми кажа ништо. дури по една година ми текна да побарам на интернет и ја пронајдов анксиозноста и тогаш сватив дека имам напад на паника. со мајка ми и татко ми воопшто не зборувам за анксиозноста нема ни да ме разберат а и во такво семејство сум секој со своите проблеми и не ги споделува со никој близок што тоа е многу лошо. но имам многу голема подршка од мојот дечко и од брат ми само тој што е сега во ск и не го гледам со месеци. сепак мислам дека анксиозноста барем од моја страна настанува доколку нешто ти се случи во минатото па потоа ти тоа го потиснуваш па излегува на површина. мајка ми многу се разболи кога имав 13 год и мораше да лежи на болница 1 месец, тој период ми беше најлошиот што би сакала да можам да го заборавам. брат ми беше на факултет бугарија татко ми на работа на смени а јас сама дома. сама си готвев перев од сабајле ја посетував мајка ми па после одев на училиште и потоа кога ќе се вратев одма пак кај мајка ми на болница. тогаш почнав прва год средно и воопшто не ни можев да мислам на учењето и имав единици по три предмети. за мајка ми класниот не знаеше и беше многу млад и не разбираше тогаш и многу ме притискаше и ми викаше да учам. многу имав стрес и голем притисок од сите страни и немаше на кого да му се пожалам. роднините и комшиите ме гледаја со жалење а татко ми само ми рече припреми се и за најлошото. тој период помина и за голема среќа мајка ми е сега во ред. но тој период го потиснував со години и наеднаш препукна во мене и излезе на површина :(
    се извинувам за мојот долг пост досега ова го имам кажано само на мојот дечко и само со брат ми па сакав да го споделам и со вас. но да знаете дека сега ми е многу подобро, порано многу мислев на тој период и се плашев да не се случи истото. сега воопшто не ни помислувам на минатото само на тоа сега што се случува и се разбира на иднината :)
    а за тоа со психијатоарот не сум отишла се уште иако знам дека треба. но таков тип сум што не сакам да пијам лекарства сакам сама да се изборам со анксиозноста која понекогаш ме потсетува за секој случај да не ја заборавам :lol:
     
  13. ibanez

    ibanez Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    102
    Drago mi e sto Erik(iako mu e dobro)si dozvoli da odvoi vreme i da gi spodeli negovite mislenja za anksot...Tocno e deka anksot gi faka samo cuvstvitelnite luge...Tie sto imaat pofleksibilen odnos vo primanjeto na stresot vo NIKOJ slucaj ne gi napaga anksot...A ne se slozuvam vo edna rabota-anksot ne napaga koga si pod najgolem pritisok...Napaga koga ke se olabavis...Ke te udri i ke te drzi dolgo vreme....Mene mi se slucija 3 golemi krahovi vo zivotot i mislam deka sum MNOGU silna kako se nosam so moite problemi...Ne se mali ...toa se REALNI problemi.Prvo mi umre tatko mi (bev sama so nego);sin mi se razbole(autizam) i na kraj i jas i mojot maz ostanavme bez rabota....KATASTROFA....I pak sum borec-se grizam za moeto semejstvo i koga mi e do placenje ne dozvoluvam nikogo da go opteretuvam....I jas mislam deka anksot ne se leci so apcinja...Lekot e vo nas...Treba ranite kolku -tolku da zarasnat i povtorno ke protece sila vo nas...Nikogas nema da bideme kako porano...Normalno....togas sme bile bez tezina vo dusata....No ke se obideme da funkcionirame normalno i da se raduvame na DENOT sto doaga...MOZEBI ima nesto UBAVO i za nas... PETRA_MOJA zelba (ke mu ja kazam na DEDO MRAZ)vo Novata godina e:worried:ITE moi napateni dusicki od ovoj forum da imaat mir i spokoj vo dusata i ubavi misli vo glavata;a moeto semejstvo da ima zdravje....Ljubov IMA vo mene mnogu za site.... :inlove: :inlove: :* :hai:
     
    На erik и taci1 им се допаѓа ова.
  14. alekcoki

    alekcoki Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    31
    ПИСУВАМ ЗА ПРВ ПАТ МОРАМ ДА КАЗАМ МНОГУ ИНТЕРЕСЕН ФОРУМ , ЗА АНКСИОЗНОСТА ИМАМ ДОСТА ДОЛГО ИСКУСТВО У СТВАРИ ПО ФТОР ПАТ ВО ЗИВОТОТ . ПРВ ПАТ ЈА ИМАВ ОД 1998 ДО 2006 ГОД СЕГА ПОФТОРНО ОД МАРТ МЕСЕЦ ОВАА ГОДИНА . НЕМОЈ ДА СЕ ПЛАСИТЕ ОВА НЕ ЗНАЦИ ДЕКА ПОФТОРУВА ОДМА ДА ВИ КАЗАМ КАЈ МЕНЕ СЕ ПОФТОРИ ЗАТОА СТО ИМАВ СТВАРНО ГОЛЕМИ СТРЕСОВИ ТАКА ДА УОПСТЕ НЕ Е ТОЦНО КАКО СТО ПИСУВА ВО НЕКОИ ПОСТОВИ ДЕКА ПОСЛЕ 7 ГОД ИТН . КОГА МИ ПОМИНА 2006 ГОД ПА СЕ ДО АВГУСТ 2010 ГОД ЈАС БЕВ МНОГУ ПОЈАК И ОТПОРЕН НА СТРЕСОВИ И НЕРВОЗИ ОД СИТЕ МОИ ПРИЈАТЕЛИ СТО ЗНАЦИ КОГА ЕДНАС ЦОВЕК КЕ НАУЦИ ДА СЕ НОСИ СО ОВАА ГЛУПА РАБОТА СТАНУВА НЕВЕРОЈАТНО ЈАК КАКО СТО БЕСЕ СЛУЦАЈОТ СО МЕНЕ . ПРВИОТ ПАТ ИМАВ ДОСТА ЗИВОТНИ ПРОБЛЕМИ И НАЈВЕРОЈАТНО ТОА Е ПРИЦИНАТА СТО МЕ ЗАВЛЕЦКА ТОЛКУ ГОДИНИ . ИМАВ СИМПТОМИ МНОГУ СЛИЦНИ КАКО ВО КНИГАТА НА ЛИНДЕН ТАКА ДА МОЗЕ ДА РЕЦАМ СУМ ГИ ИСКУСИЛ СИТЕ ФАЗИ НА АНКСИОЗНОСТА ТОГАС МИСЛЕВ ДЕКА НЕМА КРАЈ ОД ОВАА РАБОТА КАКО ОЗДРАВЕВ БУКВАЛНО КАКО СТО ОЗДРАВЕЛА ДУЊА КОЈА ПИСУВА НА ФОРУМОВ НАЈДОВ ЕДЕН ДОКТОР КОЈ МЕ НАУЦИ ДЕКА ОВАА БОЛЕСТ НЕ СЕ ЛЕЦИ СО АПЦИНЈА ОДНОСНО НАМЕСТО ДА КУКАМ И ПИЈАМ ЛЕКОВИ МЕ НАУЦИ ДЕКА ТРЕБА ДА СЕ ТРПИ МАЛКУ ИДА СЕ НАУЦИ ОРГАНИЗМОТ САМ ДА СЕ БОРИ ОВА НЕ ЗНАЦИ ДЕКА НЕ ТРЕБА ДА СЕ ПИЈАТ ЛЕКОВИ НО ЗНАЦИ ДЕКА ЛЕКОТ Е ПОСЛЕДНАТА РАБОТА КОЈА ТРЕБА ДА ЈА УПОТРЕБИТЕ ТРЦАЊЕ НА КЛИНИКА И БРЗА ПОМОС НЕ ТРЕБА ДА ВИ ПАГА НА ПАМЕТ ЗАТОА СТО ТОА Е ГЛУПОСТ ВИЕ ИМАТЕ АНКСИОЗНОСТ ЗА ТОА ТРЕБА ПСИХИЈАТАР А НЕ КЛИНИКА ЈАС ВО ОВИЕ ГОДИНИ СЕ ЗАПОЗНАВ СО МНОГУ ВАКВИ ЛУГЕ И НИКОГАС НЕМА ЦУЕНО ДЕКА НЕКОЈ УМРЕЛ ОД АНКСИОЗНОСТ ИЛИ ДЕКА МУ ОТКАЗАЛО СРЦЕТО ИЛИ ДЕКА ПОБУДАЛЕЛ МОЗАМ СИГУРНО ДА ВИ КАЗАМ ДЕКА ЕДИНСТВЕНО СТО СЕ СЛИЦУВА Е САМО СЕ НАМАЛУВА КВАЛИТЕТОТ НА ЗИВОТОТ НИСТО ДРУГО
    СУМ ПРИМЕТИЛ НА ФОРУМО НА ТИЕ СТО ИМ Е ПОДОБРО ИЛИ ОЗДРАВЕЛЕ ГИ СНЕМУВА ОД ФОРУМОТ МИСЛАМ ДЕКА ТИЕ ЛУГЕ МОЗАТ ДА ПОМОГНАТ МНОГУ СО СВОИТЕ ИСКУСТВА И СОВЕТИ И НЕ БИ ТРЕБАЛО ДА ГО ЗАБОРАВААТ ОВОЈ ФОРУМ ИМА УСТЕ МНОГУ ЛУГЕ СТО ТРЕБА ДА ИМ СЕ ПОМОГНЕ
    ПИСУВАЊЕТО НИКОГАС НЕ МИ БИЛО ЈАКА СТРАНА ПА БИ ВЕ ЗАМОЛИЛ ДА ИЗВИНИТЕ ЗА УБАВИНАТА НА ТЕКСТОТ

    Fala na Erik za spodeluvanje na svoeto za zal na site nas neubavo iskustvo so anksioznosta , i d vo pravo ste deka anksioznosta ne gi napaga slabite luge , tuku silnite i emotivnite , i toa bas poradi toa sto sekogash gi potiskame loshite i teskite raboti i gi cuvame samo za nas.Milo mi e za site tie sto se izborile so anksioznosta, jas ja nadminav ednas no eva ja pak po dolgo vreme , sepak bi go zamolila erik ako saka da mi predlozi nekoj psihijatar od koj e zadovolen , sega sum dobro fala mu na boga i na sebe ama sepak sakam dobar razgovor so nekoj sto nesvaka.Poz do site na forumov i se nadevam deka starava god ke ja odnese i anksioznosta so nea :)
     
  15. ribce27

    ribce27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    54
    POTPOLNO SE SLOZUVAM SO POSTOVITE PO GORE DEKA ZA ANKSIOZNOSTA NE TREBA APCINJA,TOA E SOSTOJBA KOJA TREBA SAMITE DA JA NADMINIME A TOA KE GO NAPRAVIME SO RELAKSACIJA I NAMALUVANJE NA STRESOT.MENE PRV PAT MI SE POJAVI KOGA IMAV 19 GOD POCNAJA DA ME IZMACUVAAT NEKOI GLUPAVI MISLI ,MISLEV DEKA POLUDUVAM,NA VECER NEMOZEV DA SPIJAM,SE TRESEV CELATA ..POJDOV NA PSIHOLOG RAZGOVARAV SO NEGO I MI KAZA DEKA TOA TREBA DA GO NADMINAM SAMATA,DA BARAM ZANIMACIJA DA GO OTRGNAM UMOT OD TAKVI MISLI.... RAZGOVOROT SO PSIHOLOGOT MNOGU MI POMOGNA SEGA POSLE DOLGO VREME MI SE VRATI TOA GADNO CUVSTVO EDNOSTAVNO MI DOJDE LOSO ME FATI NEKOJA PANIKA NEZNAM NI SAMATA OD STO NO USPEAV ODMA DA SE OSLOBODAM POVEZBAV JOGA I NAVISTINA ME RELAKSIRA.MNOGU I E BITNO KOGA IMATE ANKSIOZNOST DA GO NAMALITE VNESUVANJETO NA KOFEIN,HRANETE SE STO POZDRAVO I NAOGJAJTE ZANIMACIJA.VERUVAJTE SE E DO NAS SAMITE,ZNAM KAKVO E TOA ISKUSTVO NEKOGAS SE CUVSTVUVAV KAKO SLOMENA KAKO VOZ DA ME PREGAZIL NEMAV VOLJA ZA NISTO,KAKO TELOTO DA MI OTKAZUVASE...EDEN PERIOD BEV MNOGU SLABA MOZESE DA ME RASPLACI SEKOJA SITUACIJA,PLACEV ZA GLUPOSTI KOI SAMATA SI GI IZMUSLUVAV...NO TOA ZAPOMNETE NEMA DA NE UBIE TOA E SAMO EDNO CUVSTVO KOE POMINUVA.NAMALETO GO STRESOT NE SE GRIZITE ZA NEPOTREBNI RABOTI SETO TOA SAMO KE VI E ISTROSI POZITIVNATA ENERGIJA.:)

    [mod-tekst:2rrckz8k][/mod-tekst:2rrckz8k]
     
    На dunja и erik им се допаѓа ова.
  16. dunja

    dunja Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    866
    Пол:
    Женски
    Поздрав драги мои :)
    Тука сум и не ве напуштам.....Поздрав до сите нови....ве читав , ве читав и гледам ццццццц нашата тема најактуелна. ;(
    Поздрав до новите членови, посебно до Ерик..хехехех генерациски...
    Предлагам на новите да ми пратта е-маил адреси за да им ја испратиме Panic Awayкорисно книвче за секој анксиозен!!1
    Поздрав и ве сакам!!!
    Јас ја надминав анксиозноста ке ја надминете и вие...само не заборавајте да вежбате ,,игнорррр,,на негативните мисли...
    Поздрав :inlove: :*
     
    На nenuska и SparkyAngel им се допаѓа ова.
  17. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.764
    Допаѓања:
    8.769
    Пол:
    Женски
    откако ја почнав книгата можам да кажам дека доста ме опушти и пред се дава одговори на многу прашања од кои се плашиме како на пример дали полудувам :D , или пак мислата која ме демне постојано дека сигурно со моето срценце нешто не е во ред :lol: , абе здрави сме како дрен само малку позитивност, вежбање,релаксација, занимација и не заборавајте кулиркање и уживкање поздравче и имајте опуштена и пријатна вечер :*
     
    На SparkyAngel и taci1 им се допаѓа ова.
  18. erik

    erik Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    51
    Пол:
    Машки
  19. manja666

    manja666 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    1.144
    Допаѓања:
    17.998
    Јас да се пофалам дека последниве неколку дена се чувствувам подобро . Не дека направив некоја драстична промена во мојот живот која што ми донесе позитивни мисли туку само од себе ми престана , веќе неколку дена немам напади и се чувствувам прилилно добро само незнам до кога ќе трае ова . Единствено што ме мачи е несоницата и тука имам мали нервози и лоши мисли додека да заспијам , но после ми поминува. Велат многу добро не е на добро , се надевам у случајов нема да биде така :D
     
    На danika и SparkyAngel им се допаѓа ова.
  20. ibanez

    ibanez Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    102
    Едно големо БЛАГОДАРАМ на Ерик за линкот што ми го прати....Сеусте го читам на тенане....Малку се релаксирав и почна да ме фака празнично расположение...Правам планови за менито и планирам кого ке пречекувам и кај кого ке одам на визита за Нова Година(оваа година и ЈАС ке одам -СИГУРНО)Нема да си дозволам да изигравам батлер :lol: А вие мои драги Феминки сте се успале |-) |-) |-) Ве нема :D Кај сте?????Дај боже да сте сите ок и да сте срекни и исполнети....Јас сега ке си уживкам како што вие велите ;) ке си пијам топол салеп и со син ми ке гледаме комедија(додека сијалицките од елката шеретски ни трепкаат)Милина :$ :$ Бидете ми сите поздравени :hai: :hai: п.с Санја ,доста скиташ,напиши2-3реда позитива
     
    На dunja му/ѝ се допаѓа ова.