Анксиозност

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од dunja, 12 јануари 2010.

 1. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  870
  Допаѓања:
  1.272
  Пол:
  Женски
  Петра преубава честитка! на прв поглед ми заличи на календар хахаха
  Браво кај ти текнало ептен си креативна! :D :D преубаво е!
  Инаку да ви се пофалам ја денеска цел ден шетав низ град, и си купив дури 2 фустани за нг. :D добар шопинг-се лечи! :P се шалам

  Вие како сте ми?

  Сања, за проблемите што ме мачат се мислам дали да пишам, ми е страв некој да не ме препознае...А ја ке пробам да си ги контролирам паниките за нг, каде и да отидам. Страв ми е да отидам на нг 5 дена надвор од градов со друштво.. ( ете тоа е на кратко) знам дека после ке ми биде криво. Ама мислам дека не сум за одење. Ахх тие мои глупави паники да не ми се слоши нешто бла бла...

  еве ви испракам едно топло чоколадо со мн љубов :) и имајте пријатна недела, добра ноќ или [добро утро] за кого како. :*
   

  Прикачени фајлови:

  На eci.sk, Akana и danika им се допаѓа ова.
 2. taci1

  taci1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  64
  manja i jas imam problemi so goltanjeto, ponekogas ne mozam ni voda da goltnam se zadavuvam..no psihijatarot mi rece deka e od nervite, od napnatosta, ...a za jazikot ic ne mu ja misli, jas toa sum si go zamisluvala uste od mala , ama nedaj boze nikogas ne sum go goltnala(jas toj strav go dobiv da ne go goltnam jazikot bidejci imav strina koja ima epilepsija i sum slusala sto i se desava )..pies li terapija, jas vcera bev na psihic :o i mi smeni terapijata, ama se e do nasite glavi :tmi: ..pozz i se najubavo za praznicite,
  ako sakas nesto da prasas pisi mi LP
   
  На manja666 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. dunja

  dunja Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  436
  Допаѓања:
  648
  Пол:
  Женски
  Поздрав драги мои,
  Ве читам, ве следам и знам дека борбата е тешка, но знам и дек аанксиозноста се надминува.Јас ја надминав.Се обиде таа неколкупати да ми се заврати ама посилниот победува :)
  Сетете се само дека тоа се лоши мисли, амислите никого не убиле, сестете се дека секоја планина е со своја тежина и дека никој не евакциниран од несреќи, сетете се дека после дождот доаѓа Сонцето....сетете се на најубавите мигови во животот, сетете се на најблиските и најмилите кои стрепат кога вие ќе кажете ,,лошо мие,,...како и нив им затропува црцето...сетете се ....дека животот е падни-стани и дека срамота е ако не станете по падот...сетете се на МЕНЕ:::и кажете АКО Дунја можела можам и ЈАС...и нападот ќе го снема...така секогаш и тоај ќе слабее и во интензитет и во учестеност и накрај ќе го снема!!!!! Јас тоа го знам!!!Јас вака направив!!!ИГНОРРРРРРРРР во комбинација со конструктивниот егоизам...пробајте секој момиг кога нападот ќе сака да ве турне!!!
  Ве уверувам во тоа!!!!!!!
  Ве сакам , ве чекам да ме прашата што и ад посакате и кога и да посакате :inlove:
  Ве сакам и Ви посакувам во новата година нова тема,,ЈАС ја надминав анксиозноста,,
  Ајде драги мои ...се е возможно...верувајте дека е можно!!!! :*
  СРЕЌНА НОВА :inlove: Јас никогаш нема да Ве напуштам!!!
   
  На danika, taci1, Akana и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. erik

  erik Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  51
  Погледајте на овој линк има некои везби за васиот проблем јас мислам дека помагаат а најдобар совет е да не обрнувате внимание бидејки воопсто не е опасен тој симптом целта на овие везби е да се олабават мускулите во грлото кои го предизвикуват ова цувство пробајте мозе ке успее

  http://www.youtube.com/watch?v=Ys_fxSLIyzw
   
  На ibanez, taci1, manja666 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Cielo5

  Cielo5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  97
  Петра Панка прекрасен поздрав мн ме израдува баш е преубаво направено, ме воодушеви.
  Јас полагам оваа недела, и ако положам се до 30 си доаѓам во Скопје а ако не треба да полагам во поправна недела од 9-25 јануар. Се надевам ке полозам па ке сои дојдам дома. Иначе и јас сум крш периодов ама тоа е мора да с ебориме, ве читам кога и д аимам време, верувајте не сум ве заборавила, се надевам ни вие мене.
  Поздрав до мојте најмили, и се читаме ве сакам највеќе, и секако ако не се ставам до Нова Година, нека ви е најсреќна, нека ни донесе новата година мн убави моменти секако без анксиозност и бидете весели среќни и насмеани.
  Катарина ве сака ситееееее :*****
   
  На taci1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ibanez

  ibanez Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  101
  Доаѓаат најубавите празници!!!!Да ги испратиме сите паники и стравови во пензија :D И ние заслуживме да бидеме срекни и да се насмееме :rofl: Затоа без лоши мисли!!!Само позитива и шаренило и убавина како честитката на Petra!!!А ерик се потрудил да помогне....БРАВО за видеото ке си вежбаме,да не ни се случи нешто неубаво и сите лоши работи ке ги баталиме ;) Време е за,љубов,топлина,семејна радост,сарми,баклави....НЕКА ВИ СЕ СРЕКНИ ПРАЗНИЦИТЕ И СЕ ШТО КЕ ПОСАКАТЕ _ДА ВИ СЕ ОСТВАРИ :inlove: :* УЖИВАЈТЕ (и без многу размислување-се што е наше ке си дојде)
   
  На eci.sk, 485 и taci1 им се допаѓа ова.
 7. taci1

  taci1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  64
  zdravo drustvo...lele kolku mi trebate sega vo ovoj moment,placam i pusivam, taman si rekov poarno mi e i ete ...sinoca me zabole levata grada i napipav malo grutce , a be so da vi kazam a tuka i anksot i panikata :@
  Nemozam solzite da gi skrijam , a cerkami strav mi e da ne primeti , se plasam mnogu, Pozdravce do vas i sakam da me ohrabrite oti sum placka ;(
   
 8. 485

  485 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  35
  Problemot so jazikot i jas go imav ,se plasev da zaspijam da ne si go goltnam ama sfatiiv deka nema teorija toa da se desi..Mnogu pati sum bila svedok kako iznesuvaat devojcinja od club i im go vadat jazikot ama tie se najcesto epilepticari.. Koga lugjeto so epilepsija si go ziveat zivotot i pokraj serioznosta na bolesta i se opusteni ,zosto nie panicarkive bi bile stegnati i isplaseni koga znaeme deka REALNO ne ni e nisto !? Relax ..nisto nema da se desi.. :!: Jas go nadminav toa , moze da go nadmine bilo koj. Samo imam problemi so goltanjeto ama toa e od momentalna napnatost i ne mu se zamaram mnogu ! Vezbajte disenje , stvarno smiruva.. i uste nesto .. Kozickata sto e pomegju palecot i pokazalecot pri panicen napad ili opsta voznemirenost stisnete ja so drugiot palec i pokazalec i drzete taka od 1 do 3 min. Probajte.. opusta..pa i da e avtosugestivno ,sepak pomaga ! :)
  Ajde da si dademe edna na druga hrabrost i malce optimizam (mene barem toa mi treba) :lol: :worried:
  Smaceno mi e vekje ama udri brigu na veselje ..bice bolje ;) :*
   
 9. nenuska

  nenuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  621
  Допаѓања:
  425
  Srcki moi samo da ve pozdravam i da vi dadam podrska tamu kaj sto treba ajde site pozitivno pa nek si ... majkata i paniki i sve do koga e sudeno do togas ke ne ima ne mu ja mislete ic,znam kako e isto mi bese i mene do pred nekoe vreme znaete ama sednav si rascistiv sama so sebe a i neli pocnav na rabota pa sega nemam vreme da zdivnam a ne da panicam samo hrabro i pozitivno ;) ;) Vi posakuvam na site ubavo da si pominete za praznicive sto ni pretstojat i da mi se falite :lol: :lol: samo da ne preterate :!:Ve sakam i baknuvam site :* :* :*
  Taci sega mi tekna na tebe procitav nesto si napipkala i vednas panika znam duso kako e jas bev ista na sekoja bolka i najmala ja zamisluvav kako najlosa bolest,ne se sekiraj i edna drugarka imase taka topce bese na lekar se vospostavi deka i e od dezedoransi taka da ne mu ja misli nisto ne ti e pozzzzz :* :*
   
  На eci.sk, SparkyAngel и taci1 им се допаѓа ова.
 10. PetraPanka3

  PetraPanka3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  310
  Допаѓања:
  432
  Здраво
  (едно кратко ретро)

  Најпрво респект за Буца која што не само мене , туку сите ги храбреше и несебично ја делеше позитивноста, времето и имаше трпение на секој да му објасни , Буцо ретка си .

  Циело , со Циело имав комуникација и во приватни пораки и секогаш за неа ќе мислам дека е премила девојка.

  Дуња имам впечаток дека се измори од објаснување и ДА навистина не е лесно да се повторуваш , но знае убаво да го подигне ентузијазмот иако пишуваше ретко (бар последниве неколку месеци) Дуња за пример си , среќни се луѓето кои те познаваат !

  Ибанез , би сакала 2012 да ти се разликува од претходните но само по добро , по успеси и многу љубов... И да прочитам дека си се скарала со анкси.

  Мања , :) Претпоставувам дека си некое слатко девојче , на кое што му недостига искуство за да си ги среди мислите ... На добар пат си , и немој да се откажуваш...

  Спарки ангел и другиот ангел ... Само храбро не испуштајте ни една секунда заради анксио.

  Нестлето - заљубенко ... храбра е многу , праведна и да си останеш таква

  Акана,Таци1,485,Ада21,еци.ск Не напуштајте го форумот и наздравете за него на нова година :) Игнор дечки замислете Игнорр, дека е некој Игор , многу згоден , кој што ве сака и дека подобро е кога би помислиле на него отколку на анкс.

  Ненушка , пример за победа :)

  Даника и Адела ме потсеќаат на старата постава, како и Азура и доколку се во можност нека пишуваат повеќе ...

  Многу здравје , љубов , успех ... Да сте ми живи здрави и весели ....
   
  На Dazzling, ibanez, danika и 6 други им се допаѓа ова.
 11. SanjaBucka

  SanjaBucka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  459
  Пепито, те читам сега и сфаќам колку вушност ти не познаваш сите нас иако не се знаеме лично. Навистина маките те прават искрен, а искреноста доведува до осознавање на една личност. Среќна сум што ни се вкрстија патиштата, без разлика што тоа е овде и под вакви околности. Респектот го заслужуваш ти! Ако тоа некогаш би се нарекло орден, јас со задоволство ќе ти предадам и лично ќе ти го врачам, за ако не знаеш, да сфатиш колку вредиш ....

  Таци, не паничи душо, убаво ти кажа Ненушка, може да е само од парфем, стик или слично. Во секој случај на нероден Петко капа му кроиш. Ехеее колку жени имаат такви топчиња па си ги носат, па што?! Ништо страшно .. А може и да си умислуваш дека чувствуваш топче.. Не се секирај, ќе видиш дека се‘ ќе биде во ред ...

  Сјело, мила моја, едвај чекам да дојдеш во Скопје, се надевам дека ќе ја имам таа среќа. Жал ми е што имаш период, но знам дека знаеш дека ќе помине, затоа што и само тоа е, период ...

  485, ако ти дојдам ќе видиш како ќе почнеш да голташ .. :) .. Има веднаш светлина да те огрее и грлцето да ти се прошири, хехехехехе .. Знаеш шо, замисли си дека ме голташ мене за да ти се прошири гркланот, а јас како ѓавол со она стапчето како вила што е, те закачкам на на тоа петлето и и ти викам Wuahahahahahahaha .. :D ... Ми се спие ми се плаче, па тресам некоја зеленка .. ххахахаах ...

  Ибанез душо, *Среќен роденден* , жива и здрава да си, своја на своето, без анск чувства и насмеана само како што знаеш ти .. :) ... Биди среќна и не дозволувај ништо на патот да те заустави. Oд срце ти посакувам само убави нешта ....

  Поздрав до останатите девојчиња и момчиња.. Ако не се пишнеме до 2012 год. Ви посакувам да си ја поминете најубаво во друштво со најблиските, да си посакате само убави нешта, здравјето да ве служи до 101 и назад, а насмевката да ви биде секојдневие .. Имајте среќна и успешна 2012 година .. Секое добро, поздравинела, прекраснотијата Ваша ... :)
  Tе гушкам и бакнувам, секое добро од мене ... :*
   
  На Dazzling, ibanez, taci1 и 4 други им се допаѓа ова.
 12. jasminajami

  jasminajami Активен член

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  3
  ej zdravo na site koi ste clenovi na ovoj forum, dobro vecer ili utro...koj za kogo....jas od denes sum tuka so vas, nova. slucajno ja najdov ovaa strana i barajci resenie za mojot problem mislam deka go najdov tuka. gi citav site problemi vasi i se najdov i jas megu niv i nekako si najdov mala uteha deka vsusnost ne sum bolna kako sto mislev...deka umiram :( pred oklolu 5 g ne se cuvstvuvav dobro, ne mozev da podnesam bucava, koga odev dali vo kafic, disko, vo drustva ja celo vreme mislev na toa sto moze da mi se sluci, deka ke se onesvestam, kako ke me nosat vo bolnica sto ke mi se sluci, doma ne sedev sama obavezno imase nekoj do mene so istite misli, koga odev sama po ulica mi se secea nozete kako da ne se moi i mislev ke padnam sekoj moment, osekav bolka vo gradite pretezno kaj srceto, grutka vo grloto koga jadev veruvajte po sekoj zalak stanuvav setav da ne mislam deka go goltam da ne se zadavam, nemav vozduh, tesko disev, slaba koncentracija, kako blokirana imase momenti se osekav kako da ne sum tuka kako da se gubam, kako se mehanicki da pravam, boze......i pocnav po lekari....ispituvanja na krvna slika, brisevi, eeg na glava, ekg na srce....se bese vo red a kaj mene podobruvanje nemase. slucajno edna prijatelka mi kaza deka nejziniot decko imal problemi bil na psihijatar mi raskazuva koga ja se najdov tuka. po dolgo razmisluvanje otidov na psihijatar bez nikoj da znae zosto i nikoj ne mi veruvase site mislea od nervoza psihicki itn. psihijatarot me soslusa i vika ja sum zdrava seto na nervna baza mi apcinja paroksetin piev togas okolu 3 meseci i na kontrola mi vika super i veke prekinav a neli nisto ne mikaza zosto taka, kakva bolest e vsusnost mojata ako e. potoa bese se ok diplomirav na fax, se maziv, imam 2 godisna kerkicka i taman ovaa godina nekako mi stivnaa problemite i nervozite koi da ne pocnam i za niv gi imav premnogu...povtorno istite simptomi pocnaa so glavobolka koja mislev imam nesto bolna sum stignav i do skopje mi napravija KT na glava se bese vo red samo na eeg nekoi reakcii na koi nevrologot mi vika od nervoza i mi dade apcinja asentra da se smiram vikam ja ne se nerviram stvarno sega ne vo sto e problemot ne znam sto da recam. apcinjata ne gi pijam zosto citav spagaat vo grupata na drogi, stvaraat zavisnost i plus toa ne sakam voopsto da pijam protiv lekovi sum i imam strav od nesakani dejstva :( ne znam sto da pravam sama so sebe aj so glavava pomina mi olesna deka nemam nisto sega be boli vo gradite kaj srceto i osekam kako da me bode i sega me faka panika deka imam nekoja bolest na srceto, mana, ke dobijam srcev udar, zapuseni veni, arterii i sl....auuuuuuuuuuuuuuu si igram so kerkata i pokraj site obvrski na edna zena ja mislam negativno, veruvajte ne sakam, nekogas se boram da ne mislam, ete i sega nemam nekoi nervozi ama toa si se nasobralo i sega puknalo. a i se spremam pak da odam sega na eho na srce da vidam sto mi e....tuka najdov slicni so mojot problem i citav za tie panicni napadi verovatno i kaj mene istoto se slucuvano zosto ne mi go kazat toa tuku mi davaat za smiruvanje....zatoa resiv da vi pisam vas bidejci samo vie mozete da me razberete nikoj ne me razbira....odnapred vi blagodaram i bi sakala nekoj sovet da dobijam od vas..pozdrav do site
   
  На Lale3 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Akana

  Akana Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  88
  добре ни дојде на форумот jasminajami :) истите такви "симптоми" ги имав и јас бев де на еег ехо крвна слика тероидна жлезда и се нормално ама пак пикнато во главата дека нешто ми е. до пред некое време (неколку месеци) ми се вртеше цело време порадни анксиозноста а јас убедена дека имам тумор на мозокот и само читав на интернет симптоми на тумор и си ги поврзував со моите. сега тоа ми е веќе смешно :lol: исто имам кажано не сакам да пијам апчиња тоа мислам дека нема да ме изваде од паничните напади и секогаш кога ќе пијам апче ги читам несаканите дејства и сто пати ќе се премислам дали да го испијам. и самата треба да знаеш бидејќи веќе си го поминала тоа па не навраќај се пак кон тој пат, со тие симптомите дека те боде кај срцето и дека ќе добиеш срцев удар зошто да одеш на ехо кога се ќе ти покажи нормално. но ако мислиш така ќе ти биде полесно тогаш оди. обиди се самата да се убедиш дека ништо не ти е си била на толку тестови и се било нормално, и немој да седиш и цело време да имаш негативни мисли обиди се да ги избегнеш, играј си со ќеркичката едноставно прави работи што те прават барем малце среќна. и секогаш кога ќе имаше негативни мисли сподели ги со нас ние сме тука да ти помогнеме.
  taci1 како што ти пишаја сања и ненушка да не помислуваш одма на најлошото таа грутката што ја имаш може да биде од различни причини и да не е ништо страшно, но сепак најубаво ти е да одиш на лекар да видеш што ти е.

  јас па таман за нова година настинав :( но реков ништо нема да ме спречи за да одам скопје :lol: да си поминете најубаво за време на празниците и како што рече петра ќе си се дружиме со Игнор (игор) и нема да мислиме на ништо лошо!
   
  На jasminajami и nenuska им се допаѓа ова.
 14. nenuska

  nenuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2010
  Пораки:
  621
  Допаѓања:
  425
  Јасминајами иако ми е криво кога ке видам нови членови на странава сепак да ти посакам топло добредојде мегу нас душо,тука сме за се и сешто се разбираме потполно и те подржувам во се,еве прочитај за мене ако имаш време уствари сите постови али лично јас бев во многу тешка состојба бев едноставно решена дека чекам да умрам ми немаше спас од таа пуста паника и од тоа дека сум болна,се дур не седнав да расчистам со себе си и дур не тргнав на работа од тогаш да не се подречам добра сум не дека не ми доагаат моменти т.е секунди бидејки веднаш ги игнорирам и мислам дека ми е арно и ништо не ми е и ми успева.Ајде позитивно имаш керкичка нека е жива и здрава земи ја и шеткај те се само движење и дружење со луге е спас,и не мисли на лошо пак ке се навратам на таа мисла што ме води ако нешто ни е судено ке се случи па коллку ние сакаме или не така да живеј си го животот па што биде ке биде.
  П.с Поздравче до сите срцки мои Сања кафето што бидна?? :* :* :* :*
  http://www.youtube.com/watch?v=qG4nH7ni ... re=related
   
 15. SanjaBucka

  SanjaBucka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  459
  Ненушче, јас пишав на предходната страна за кафе, и еве уште никој ништо не ми пиша, сакаат да им се заканам :D .. Тууу шо закани упатив, аххахаха ....
  Не шала на страна, еве може да се собереме повеќе, Блакце, Еци, Ти, Акана, Ибанез рековте дека нема проблем и дека може да пиеме кога ќе се договориме. Еве јас ОТВАРАМ понуда и чекам конечно пријавување, а кафето може да биде 3-4 Јануари, мислам дека е ок тогаш или пак Вие предложете датум, место, време и готово... Дури мислам и дека е подобро така, зашо одите на работа и знаете кога сте, а кога не сте слободни :) ....

  Јасмина, добредојде и од мене, за жал, но добро е да знаеш дека не си сама .. Верувај дека многу сме запознаени и ние со тие симптоми, емоции, секое едно што ни го опиша. Еве јас ќе ти кажам дека пиев асентра и дека ми беше супер и додека ја пиев и сега, ама секој е различен и не делува кај сите исто, но колку што сфатив ти не си ги ни почнала, така? Туку тоа што си го прочитала те спречило ... Види, сите лекови спаѓаат во дроги, не за џабе снабдувачите се наречени веледрогерии, и од секој лек има нус појава, но и добар исход, за тоа и се измислени. Понекогаш колку и да си противник на тоа, треба да пробаш. Да знаеш само јас колку бев против и колку не сакав да слушнам за лек :!: , но кога сфатив дека е само за мое добро, колку и да има негативни последици по друга основа (зашо ја лечиш едната и моменталната), јас ги испив .. Денес да чукнам сум добро и слободно можам да кажам дека анксот за мене е минато и таму ќе си остане, нема да дозволам да допре до мене ништо што мојов мозок не го регистрира како добро нешто ... Ич не му се секирај, не имаш нас овде, пиши ни кога сакаш и пушти мозок на пасење колку и да е тешко тоа, со тек на време навика ќе ти стане. Имаш детенце, нека ти е живо и здраво, тоа ти е најголемиот вентил за подобро утре. Ајде стегни заби, запомни дека ништо не ти е и дека оваа фаза ќе мине, само треба малку трпение .. Те поздравувам ...

  Јас да ви кажам добро сум, колку да не се секирате :P, одлично да не речам, освен што настинав малку и еве си шмрчкам но тоа нема да ме спречи да си излезам сега со другарчето да си испијам едно кафенце, чајче и да си го терам денот по моја мерка .. Од дома седење нема фалење :D , ќе ме пребијат моиве, слика треба да им оставам :D ...

  И значи уште еднаш, чекам да ми кажете за кафето, сериозно ... :muscle: , ахахахааха ..

  Ајде убав ден драги мои и секое добро до следниот пост .. мва!
   
  На Akana, taci1 и danika им се допаѓа ова.
 16. anggell

  anggell Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  807
  Допаѓања:
  575
  друштво ви посакувам утре да имате нај најопуштена нок и убаво да се забавувате, јас цела недела лумпувам со овај пмс па вчера ми дојде а кога добијам сум како некоја лудача стравот никако да ме ослободи :devil: , се надевам утре ке заборавиме на се и од 1ви ке бидеме нови личности во новата ви посакувам здравје, срека, успех и мноооооооооогуууууууууууу лјубов и секако без анакс ве бакнувам и гушкам и бидете опуштенки и без лоши мисли :!: , јас ке се потрудам :emo: ве поздравувам ситеее и имајте најубав предновогодишен ден :* :* :*
   
 17. Cielo5

  Cielo5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  242
  Допаѓања:
  97
  ПетраПанка мила фала ти за убавите зборови навистина ми значат, го делиме истото мислење и ти си прекрасна девојка и мн мн добра личност.
  Сања душо знам дека е период и мора да помине, денес полагам последен испит од 3400 стр се надевам ќе биде добро за да си дојдам во Македонија, ќе ти пишам
  Таци1 и јас имам 2 грутчиња малцецки на градата по 5-7мм и бев на лекар ми рече дека се само жлезди ми направи ехо, не е воопшто страшно еднаш во годината одма на контрола се осигурав дека не е малигно знам каде ти оди паметот, не се секирај тоа особено пред циклус с епознава оди провери се да си мирна ама не е ништо верувај.
  Останатите ви праќам топли бакнежи и прегратки, со желба да си поминете најубаво за Новогодишната ноќ, да не мислите на анксиозноста и Новата година да ви донесе многу здравје, мир, среќа и се најубаво во животот
  Девојки се најубаво годинава што иде :*******
   
  На SanjaBucka му/ѝ се допаѓа ова.
 18. alehandro

  alehandro Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Машки
  здраво девојки!!!јас заминувам вечер за Бургас сега еве се пакувам и малку си ја мислам како ке сум и ред други работи таму сум до вторник значи нова година во Бугарија,па затоа уште од сега ви ја честитам новата година и ви посакувам да ви донесе срека здравје и душевен мир и малку повеке парички не се на одмет :) се надевам сите убаво ке си помините тоа е само една нок затоа повеке се надевам дека годината ке ви биде убава и повекето маки ке останат во старата ,поздрав најдобри сте :) :)
   
 19. erik

  erik Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  51
  Нај позитивна лицност на овој форум дефинитивно :D
   
  На Akana, SanjaBucka, SparkyAngel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. ibanez

  ibanez Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  101
  Денес е ДЕФИНИТИВНО мој ден :rofl: Преубав...Иако со грч го очекував,ме изненади во позитива...Пак бев старата личност полна со ведрина...МОИТЕ,пријатели :inlove: :* ми покажаа колку ме почитуваат...Замислете се собрале и сите комплет кај мене...Ме израдуваа до солзи...Смеа,вицеви....винце,мезенце....и се беше како и пред анксот...МОРАМ да бидам похрабра и да си го чекорам патот што со години го создавав...САњА ти благодарам за убавите зборови :* ЕРИК е во право-твојата весела нарав ни дава сила ....НАЈПОЗИТИВНА си на форумот....Исто така,иако лично не ве познавам_ВИ БЛАГОДАРАМ што ми се најдовте кога ми беше најтешко...Поздрав до Сања,Сиело,Петра,Алехандро,485,Ерик,ненушка,Таци,зоце,спарки ангел.....СИТЕ ДА ИМАТЕ МНОГУ ЗДРАВЈЕ,срека и убави моменти во Новата2012г. :hai:
   
  На 485, nenuska и SparkyAngel им се допаѓа ова.

Сподели ја оваа страница