1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    Да одиш ! Обавезно да одиш ! мислиси само дека тоа е еден мал предизвик кој ти ќе го совладаш и ќе си стигнеш до твојот сопруг :l: јас патував за Шведска со автобус и еве уште сум жива хахахахаха ... Верувајми дека можеш и дека ќе успееш :hug:
     
    На valeri31 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. valeri31

    valeri31 Активен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2014
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Fala ti,kazi mi kako pomina po pat dali piese lekovi i dali imase problemi?jas se si ufilmav deka po pat ke mi fati nekoja misla ili nekoja panika nedaj boze,se bodram sama i moite me ubeduvaat ama vie razbirate kako stravot koci ufffaaaaaa
     
  3. kleopatra11

    kleopatra11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки,знам дека имаше трудници на форумов,па сакав да ги прашам како ја поминаа бременоста и дали примаа терапија и каква?Сакам да останам бремена ама не можам без АД,ве молам да го споделите вашето искуство.Ви благодарам,поздрав :)
     
    На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Matea94

    Matea94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2014
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    448
    Stravot e najteska rabota. Odi ne se otkazuvaj jas beh na odmor za kusadasi so drugarki patuvav 24 saata i si rekov da ne se glypiram da mislam na losi raboti da se relaksirsam poveke i da ne mi se smejat site ako nedaj boze mi se sluci nesto...epten ako te fati nekoja psiha napij se eden leksilium i uzivajj :*
     
    На valeri31 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    едно хелекс од 0.25 и толку , па дури и од тоа немаше потреба туку ај хахахаха .. ич да не се плашиш .. земиси нешто книга, таблет за занимација и шибај
     
    На natemila, valeri31 и Matea94 им се допаѓа ова.
  6. valeri31

    valeri31 Активен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2014
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Sakam da odam mnoguuu samo sto ete sto vikas se plasis da ne ova da ne ona pred lugeto,lexsilium sekako samo sto nekogasi pokraj lexsilium mislite preovladuvaat,aman porano setav bez problemi sekade a sega se plasam da odam i toa kaj soprugot znaci ovaa anksioznosta e uzasna rabota,pozdrav do site
     
    На Matea94 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. valeri31

    valeri31 Активен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2014
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Fala bubic.k i fala ti matea94 se macam sama so sebe lele zivi gluposti znaci da mu kazuvas na nekoj sto nema problem so anksioznost bi se gazel od smeenje ej luge znaci ova e sostojba koja zadolzitelno mora da ja nadmineme :) predizvikot e golem i jas koja bev so avanturisticki duh sekogas treba da go prifatam pa sto bide neka bide, utre zdravje boze pocnuvam da se pakuvam pa so gospod napred !
     
    На bubic.k и Matea94 им се допаѓа ова.
  8. Matea94

    Matea94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2014
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    448
    Isto i jas nikogas ne mislev deka ke mi se sluci takvo nesto...ne ni znaev deka toa postoi a da te prasam dali cuvstvuvas nemir bolka vo gradite da se osekas kako izgubena kako da ne si prisutna na ovoj svet da ti tezi glava? Mene postojano mi e taka i ne sum sposobna za nisto momentalno
     
    На valeri31 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. valeri31

    valeri31 Активен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2014
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Se sto custvuvas go imam pominato steganjeto vo gradite me natera da napravam edno cudo ekg i exo na srce pa i stres test ,se vo red a jas se grcev od bolki vo gradite i sega nekogas me stega vo gradite no sega veke znam sto e i nitu maticniot ne mi obrnuva vnimanie i se smeska,potoa ispituvav kako site krvna slika ,hormoni,bakteri i site gluposti internisti snimanja i se po red se dodeka eden den slucajno eden ortoped koj go konsultirav ne mi rece devojce ti ne si bolna ne dozvoluvaj doktorite da si igrat ping pong so tebe ,mi dade ansiolitik,ne prestanav so ispituvanjata kompletno medzutoa poretko konsultirav specijalisti po koi frliv mnogu pari bidejki se na privatno nemav vreme da cekam preku moj termin i se se svedi na toa se e od anksioznosta
     
    На Matea94 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Еџ пред да ме фати ова чудово, сегде одев сама, мислам дека немаше посилна од мене, на сите им помагав, сите ги тешев, ги бодрев, а сега мене никој освен вас не може во целост да ме разбере. Ама осекам дека ова ке го надминеме кој порано кој покасно, ама дека ке бидеме посилни и од што сме билеее.
     
    На Cleonika, be.positive, valeri31 и 2 други им се допаѓа ова.
  11. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.921
    Допаѓања:
    31.187
    Вечерва се чуствував онака, дури и имав вртоглавици и мисли дека ќе се онесвестам кога излегов. Излегов со другар, барем јас го сметав така, тој гледал поинаку на мене, кога се обиде да ме бакни неколку пати јас се тргав и последниот пат си заминав, таква сум што да правам, подобро би била со никој, сама, отколку со некој кој не ми се допаѓа, кој не го гледам на таков начин, читав порано дека некоја ја надминала анксиозноста кога се заљубила, блазеси и, јас со моево ледено срце, мислам дека никогаш нема да ја надминам оваа состобја.
     
  12. Viki693

    Viki693 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2012
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    584
    Пол:
    Женски
    Валери а зошто не одиш со авион??? многу побрзо ќе стигнеш и нема да се малтретираш а стравот ќе ти биде ист, со автобус 24 часа ќе ти скисне, со авион 1,30 мин.нема ни да приметиш кога ќе стигнеш....пред да се качиш напиј се нешто за смирување и уживај во гледтката која ја пружи авионското патување....
     
    На dzuls и valeri31 им се допаѓа ова.
  13. valeri31

    valeri31 Активен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2014
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Nemozam so avion poradi bagazot ,sega odam prv pat za germanija dodeka porano najmalku 5pati patuvav za italija so avtobus isto 24 saati bez problemi ;) ajde zdravje ke bide ok ,fala ti za sovetot ama opcijata avion e isklucena :)
     
  14. Mitrovska95

    Mitrovska95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2011
    Пораки:
    538
    Допаѓања:
    508
    zdravo na site ,ima li nekoj vklucen zada pisuvame ,,jas se izmaciv so ovaa sostojba ,ama jas kakosto citamkaj site se raboti zaanksioznost ,panika i sl.kaj me ne e zacimentirano ,ili kako postraumatsko poremetuvanje koesto samo mi se vlosuva posto nemam nacin kako da gi izvadam tie traumatski iskustva sto postojano me pritiskaat ,teski psiholoski problemi i veke neznam nakoj da se obratam ,mnogu mi e tesko imali nekoj iskustvo so toa ,pozdrav.
     
  15. Mitrovska95

    Mitrovska95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2011
    Пораки:
    538
    Допаѓања:
    508
    nikoj nisto ne mi odgovori ili nekoj sovet da mi dade ,jas stvarno vistinski se izmacuvam ,neznam kako da go izdrzam ovoj period,koj navistina mi e tezok ,mnogu ,pozdrav,
     
  16. doki55

    doki55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    226
    Пол:
    Женски
    Mitrovska95 eve jas se vkluciv i kazi sto vsusnost imas problem i pred se ne panici panikata uste poveke ke ti ja vlosi sostojbata Site sme i so problemi i so ankot no samokontrola na se treba da imame Eve pisi ke ti odgovoram Kazi sto vsusnost cuvstvuvas i kakvi simptomi imas Iako ne sme prihijatri ili psiholozi no uspevame nekakva uteha odrabruvanje i nadez da si dademe Pozdrav
     
  17. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Митровска95 еве и јас сум тука, ама биди малце појасна јас не можам убаво да те разберам што сакаш да кажеш.
     
    На Opeth1986 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Lejla-86

    Lejla-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2014
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Здраво. Како сте, како влијале времето на Вас?
    Јас два дена имав страшни главоболки и бев доста поспана од времето.
    Денеска нешто ме боцка на левата страна, па ме боли левата рака, одеднаш ме облева студенило и така, се гурка.
    Поздравче********
    :):(:hai::angel:
     
  19. Mitrovska95

    Mitrovska95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2011
    Пораки:
    538
    Допаѓања:
    508
    potisnati traumi od minatoto ,i mi doaga da eksplodiram ,probuvam so psiholog da gi gi preziveam pak ,no od kaj znam kako i dali moze da se izvadat ,toa ne e operacija ,site lekovi sum gi probala ,i nisto ne mi pognalo neznam ima li nekoj iskustvo so vakva sostojba,
     
  20. bile69

    bile69 Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2014
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    20
    Traumite ostavigi nekade vo pozadina. Ne misli n.a. niv moras napred sekoj ima traumi barem ednas vo zivotot doziveano moras da se boris ne e lesno moras da zemas nesto za smiruvanje podolgo vreme mozebi zivejgo zivotot premnogu e kratok ovoj denesnoit zivot poz