1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. lejlla

    lejlla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2013
    Пораки:
    978
    Допаѓања:
    2.362
    На сите кои имате проблеми со анксиозноста би ви препорачала да побарате добар психијатар, да не чекате воопшто, тоа не е страмота, и тоа не значи дека ќе ви препишат лекарства, не сте свесни колку вреди еден разговор со стручно лице! Јас најголемата грешка ја направив што не отидов на психијатар кога бев на самиот почеток, од таа причина ве советувам да не чекате, побарајте помош!!!
     
    На dunja му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Matea94

    Matea94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2014
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    448
    Dali ima nekoj od vas kojsto go koristi citramot?
     
  3. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    Јас :hai:
     
    На Matea94 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Matea94

    Matea94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2014
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    448
    Dobro e oti nikoj ne pisuva za niv :( i se razocarav kako ti stoi kolku vreme gi koristis i po kolku pies ?
     
  5. lina.ina

    lina.ina Активен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2014
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    38
    Jas se zamisliv za sostojbata piam apcina imam 28 god koga ke se mazam koga deca ke imam kako so apcina site od malata mi se mazija drugarki jas se zamaram so sostojbata neka me pusti da si go sredam zivotot jas stvarno sum razocarana i nesrekna izvinete za ova negativnost ma tesko mi e :'(
     
    На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
  6. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    Пијам по едно и четвртинка на поручек во комбинација со хелекс од 0,25 а ги користам од почетокот на мај.. докторот ми кажа дека се најновите антидепресиви кои се користат во странство и од кои се забележува најбрзо подобрување.. јас да ти кажам искрено многу тешко ги навикнав,но сега е добро .. што и да те интересира прашај слободно
     
    На Matea94 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Mitrovska95

    Mitrovska95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2011
    Пораки:
    538
    Допаѓања:
    508
    koi apcinja gi pies ,i koga ke se omazis ke gi ostavis lekovite ke imas druga preokupacija ,nema da ti tekne na lekovi zamisli bebe ,da imas toa ke te ispolnuva ,stom jas ova ti go pisuvam bidi srekna posto jas piev po edna raka lekovi sega sum na dve polovinki ,poz.
     
  8. lejlla

    lejlla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2013
    Пораки:
    978
    Допаѓања:
    2.362
    Nemoj da ocajuvas, so takvi misli samo poloso ke ti bidi, ista bev i jas postojano mislev kako ke rodam dete, kako ke se mazam, ama sega voopsto ne se zamaram, koga ke dojdi togas Gospod ke mi dade sila, veruvam vo toa! Samo verba vo sebe i pozitivna misla, se ke se sredi, se ke bidi vo red!!! Pozdravce :*
     
  9. AnichkaLeo

    AnichkaLeo Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2013
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    92
    Да исто и јас правам така порано штом ми се завртеше во глава одма паничев а сега не или излегувам од дома или си наоѓам некоја работа по дома, е сегааа Новаа паника утре сме на систематци со моето прваче и не да сум во паника леле мори мајко а плус и добив и крш сум :(
     
  10. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    AAAAA вака нееее, како така, кога ке палнираш бременост ке разговараш и со гинеколог и со психијатар и ке биде добро. Остави ги ти другарките, па и мојте другарки се сите мажени, а јас се разведов, сега со се анкс во потрага по ново маже хаххаа,ајде мисли на убави работи. Може утре ке се разбудиш без акнс и оп готово :*
     
    На lina.ina му/ѝ се допаѓа ова.
  11. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Еј кути те разбирам, јас се спасив од систематскиот, малава бесе болна, Ама па сега накнадно треба сама да одам да проверува крв и да прими вакцина. Ајде нема да си сама таму, опушти се малце :*
     
  12. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Не се замарај воопшто за тоа сите еден ден ке си ги средиме животите и јас имам 28 пијам лекови и несум мажена имам 6 годишна врска и не гледам кој се мажил на колку години ,и ова ке го казам да се насмееме :немажените тажни а мажените бесни,мажените не сакаат секс а немажените сакаат :)ова го кажа Јоyce Meyer Ministries
     
    На bubic.k, lina.ina, lejlla и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. lina.ina

    lina.ina Активен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2014
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    38
    Malku me utesivte placev od prege nz so mi stana navlegov se zamisliv i solzite sami mi tecat li tecat..a do vcera rekov ke se pomiram so sostojbata ama tolku mnogu se razocarav znaci strasno :/ nekogas ne se izdzva a generaciite si odat a jas samo propustam mnogu raboti poradi sostojbata fala vi uste ednas ve sakam :* vie najdobro me razbirate ...
     
    Последна измена: 26 ноември 2014
    На Matea94 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Си се загрижила за генерацијата ,остајго животот да си тече ,на пример една од мојата генерација се мажи и се разведе а јас сеуште не сум мажена ,секој си има различен живот ,некој откако се омажиле ги фатило оваа состојба секакви случки има ,нека не те засега ни генерацијата ни никој гледајсиго животот ,мислата за иднината и минатото човек може да го измачува ,живеј во сегашнста Бог има нешто убаво за нас ,тој може да направи повеќе од тоа што ние го очекуваме само верувај
     
  15. lina.ina

    lina.ina Активен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2014
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    38
    Se plasam piam heleks i elicea nz do koga so kako ke bidi a sostojbata me ubiva ne deka sedam setkam se druzam ama ima periodi necse izdrzva a vreneto go ispolnuvam celosno :/ steta za nas i za vakva mladina zarobeni vo ovaa sostojba :(
     
  16. AnichkaLeo

    AnichkaLeo Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2013
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    92
    Лелеее а он само вика мамоо нејкам да ме боцкаат а мене нозе ми се отсекуваат уффф. Како ке поминам незз со Господ напред само убаво да поминеме, утре ке ви пишам :) а син ми малку поткашлува и сега гледам како носот да му се затна можно е вакцина да не прими?
     
  17. lina.ina

    lina.ina Активен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2014
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    38
    Deka rece Bog prege vikam bog ne me saka.. neka me zemi za site praj dobro za mene nisto nesrekna sum stvarno nz so zborav eden drugar me smiri neka mi prosti Bog jas veruvam vo nego mozebi i jas ke bidam srekna nekoj den .poske se so nakazav nz so ke bidi...
     
  18. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Бог сите не сака само ние не го бараме ,сравот не блокира најголемата пречка е стравот ,а хелексот ако можеш оставиго некако само по потреба
     
  19. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.254
    Допаѓања:
    124.734
    И јас се прашував што сум му згрешила на Бог што така ми е.Потоа сватив дека ме наградил,после анксот научив да бидам похрабра,раскинав долга врска во која бев несреќна и психички малтретирана,се вљубив во дечко ми тој во мене,за мене тоа беше невозможно,затоа што јас бев просечна девојка а тој посакуван дечко,самодовербата ми е на највисоко ниво а пред тоа незнаев да се ценам себеси.Добив прекрасна внука,дечко ми ме побара за сопруга.А тоа како ќе се мажам и раѓам го оставам во рацете на Бог,му благодарам за тоа што животот ми се смени целосно и го молам да ми прости што го обвинував за мојата состојба за која јас сум си придонела за да ја имам.Оставиго животот да течи,јас еве здравје Господ ќе се мажам на 30 па воопшто никогаш не се загрижив за тоа што не сум сеуште мажена.Сега пијам пола хелекс од 0.25мг и подобро ми е.Се ќе дојди на свој ред,опуштисе и мисли за подобро.
     
    На Matea94, danichap, bubic.k и 2 други им се допаѓа ова.
  20. lejlla

    lejlla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2013
    Пораки:
    978
    Допаѓања:
    2.362
    @mal.ecka неможам да ти опишам колку позитивна енергија внесуваш со твоиве постови :) со среќа да ти е и што поскоро да ни пишиш дека ќе бидете тројца! Само позитивна мисла може да не спаси од секоја болест, а посебно од нашава :)
     
    На bubic.k, dzuls и mal.ecka им се допаѓа ова.