1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. Rozana

    Rozana Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    Lele devojki sega se vozev so avtobus i odednas mi se javi derealizacija i vednas pocnaa filozofskite misli.Mislam deka ke poludam.Mi se cini nikogas nema da pominat :( :( :(
     
  2. Shalom

    Shalom Нов член

    Се зачлени на:
    21 декември 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Машки
    Здраво Екипче!!! Јас сум нов на форумов.ИМав проблеми со длабока депресија,агресија и што уште не.Во мојот живот еднаш бев на психијатар и искрено не ми даде надеж за вакви случаи.Но,по 7 годишно живеење во изобилни стравови и мачење на душата слушнав за Христос.Веќе 7 години сум нановороден Христијанин и разбирам од каде идело сето тоа.Се што сакам е доколку можам некако да помогнам некому со моето разбирање за ситуациите затоа што знам дека некој мине низ свеоевиден пекол а не е Божјата воља тоа.не сум тука да се правам паметен туку да слушам и бидам пријател со вас.ВИ благодарам што одвоивте време за читање на мојов пост со надеж дека ке стекнам нови пријателства и победи!!!!
     
    На valeri31, Vesna^^, ivka-slivka и 3 други им се допаѓа ова.
  3. elisabeta

    elisabeta Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    1.888
    Допаѓања:
    7.538
    Shalom и мене ми помогна тоа многу верувам во живиот бог ако го бараме ке го најдеме ке не прими тој секогаш е тука за нас
     
    На Vesna^^, lejlla, lavanda 07 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    биленце Да Ти кажам искрено супер ми беше ама денес цел ден сум ао тахикардија и грло ме стега
     
  5. Afrodita25

    Afrodita25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2012
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    75
    Дали сте биле кај Константин Кајшаров? Ако некој бил нека сподели искуство
     
  6. ivka-slivka

    ivka-slivka Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    Mili moi! Ne sum ni jas naj naj, ama moram neshto da vi pisham. Znachi, nekoj pisha deka se plashi od samoubistvo, ama anksioznite se plashat od smrtta, taka da toa e NEVOZMOZNO da se sluchi. Ushte neshto, mojot psihijatar mi reche deka nikoj ama bash nikojne umrel od panichen napad. Taa panika i taa tahikardija se isti kako onie pri vezbanje. E sega, poshto jas imam so tahikardija problemi, tie zborovi mi se uteha, nikoj ne e posilen od nas, jas mnogu sakam da go pobedam stravot od sedenje sama doma, idenje sama do prodavnica, vizenje vo lift... toa kje mi ja ojacha samodoverbata. Moramw da bideme silni
     
    На dunja, lina.ina, lejlla и 4 други им се допаѓа ова.
  7. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Ивка-сливка, јас се плашев да седам сама дома, сега седам, ова одењево во продавница исто одам, ама повеке ми е мене мрза одење во продавница отколку страв,малата ја носам сама во школо, ја зимам, а на почетокот одев со сестра ми, значи два пати ке одиш со страв, со тахикардија, па на пола пат ке се вратев, трет ке yспееш и после ке одиш,за возењрво во лифт хаахха со години не суум се качила, е сега брзо со придрузба се качив ама додека се симнаммм аааа хахаа полудев, ама издржав.
     
    На dunja, deskarada и Vesna^^ им се допаѓа ова.
  8. an4e25

    an4e25 Активен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2014
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    devojki sega sum malku podobra, |( ama glata mi e zdrvena i uste mie neznam sto da pravam ...osobeno navecer nemozam da spijam...
     
  9. Rozana

    Rozana Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    Probaj da povezbas malku em ke se razmrdas em teloto ke se opusti malku.Taka se laci endorfin (hormonot za opustanje) a i plus toa ke se izmoris i polesno ke zaspies. Jas otkako pocnav da vezbam sekoj den se cuvstvuvam poubavo i telesni simptomi vekje nemam. Pozdrav i sekoe dobro :D
     
    На dunja и Vesna^^ им се допаѓа ова.
  10. hopes

    hopes Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2014
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    325
    Natemila dali ti prethodno imas pieno antidepresivi?
     
  11. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    pred dve godini asentra piev 7 meseci i tolku. Zasto?
     
  12. lavanda 07

    lavanda 07 Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2014
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    Јас пијам и мене убаво ми делуваат ама почнаа после една испиеа доза сега ја пијам фтората и добро се чувствувсм.Не се секирај само биди стрплива. Поздрав.
     
  13. Oli24

    Oli24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2014
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    3
    Dali nekoj koristel Calixsta od Belupo.
    Ve molam za iskustvo.
     
  14. lejlla

    lejlla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2013
    Пораки:
    978
    Допаѓања:
    2.362
    Човек што сака и верува е неуништлив!!! Затоа сакајте и верувајте пред се во себе и Бог, тој е со нас секогаш и секаде, и еден ден кога најмалку ке се надеваме тој ке ни помогне. Убав ден на сите феминки :*
     
    На Vesna^^, mal.ecka, deskarada и 4 други им се допаѓа ова.
  15. dzuls

    dzuls Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    44
    I mene mozokot mi e poln so negativni I crni misli za idninata ne ni razmisluvam od strav deka nema da ja docekam a uspevam nekako panicnite napadi da gi kontroliram inaku ke mi trebaat nedeli za da si dojdam pri sebe ako me mavne nekoj napad
     
    На Vesna^^ му/ѝ се допаѓа ова.
  16. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Вечерва начекав на мрт македонска емисија поврзана со анксиозноста.гости беа луѓе кои го надминале ова.добро би било да ја погледнете
     
    На Vesna^^ му/ѝ се допаѓа ова.
  17. lina.ina

    lina.ina Активен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2014
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    38
    Kade i koga da ja pogledneme?
     
  18. hopes

    hopes Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2014
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    325
    resiv sama da se izboram so Anksioznosva preku glava mi e da bidam veciti pacient na psihijatrive kaj nas edinstveno e sto znat da ti dadat odma terapija i aj so zdravje i da im bides veciti pacient,dosta mi da eksperimentirat so mene 4 pati imam otideno i 4 pati razlicni antidepresivi imam pieno od koj seroksatot ,asentra,deprozel,elicea samo seroksatot daval odlicni rezultati kaj mene,so eliceata zamalku sto ne poludev zabegav koga ja prekinav se vrativ vo normalna sostojba za mene taa e najodvratna a i majka mi e doktor i toa maticen i site sto pijat elicea i se zalat i imat neubavo iskustvo so nea,tetkami od edno apce zavrsi vo dezurna ke se mrdnese za mene taa e najlosiot antidepresiv a za psihijatrive kaj nas ne sakam da komentiram mislam i deka ne te slusaat sto maka imas dodeka im zboruvas odma antidepresivite i zbogum ke se vidime po dve nedeli i taka vo krug.Osvestete se vreme e da se razbudime od ovaj son sto samite sme si go sozdale.
    pozdrav do site
     
    На valeri31, dunja, Vesna^^ и 3 други им се допаѓа ова.
  19. Afrodita25

    Afrodita25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2012
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    75
    Сите сакаме да се избориме но тешко оди. Пиев неколку месеци пароксетин и со тешки маки ги оставив. Сега по извесно време повторно истото. Што да правам сега навистина незнам. Смачено ми е од одење по болници и психијатри
     
  20. Shalom

    Shalom Нов член

    Се зачлени на:
    21 декември 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Машки
    Stvarta e vo toa sto nikoj od nas ne saka da gi ima tie misli i prasanjeto e od kade doagaat dali mozeme da se borime so niv i dali tie se pojaki od nas!!!? MOjot odgovor e NE tie ne se pojaki od nas no morame da go najdeme korenot na seto toa od kade doaga i kade ne vodi !!!Nie sme sozdadeni kako posebni bitija koj sto vredat i koj sto imaat cel a ne kako marioneti da nekoj si igra so nasite misli !!!!!
     
    На teateevska, doki55 и natemila им се допаѓа ова.