1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Анксиозност

Дискусија во 'Психологија' започната од dunja, 12 јануари 2010.

  1. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    10347535_856388644380103_7302476545026792832_n.jpg
     
    На AnichkaLeo, iva78, deskarada и 9 други им се допаѓа ова.
  2. d-r.zdravje

    d-r.zdravje Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2014
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Машки
  3. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    до денот е :D
     
    На d-r.zdravje му/ѝ се допаѓа ова.
  4. kostadinka24

    kostadinka24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    289
    Пол:
    Женски
    Lujge kazuvajte krstevkava ni se nablizuva jas se poveke panicam kako ke pominam.Imam losi misli deka ke padnam vcrkva ke se onesvestam a moram maski da izdrzam bidejki sin mi ke se skapi placenje ke treba jas da go drzam lele ke se srusam tamu pa ako ima i mnogu drugi decinja za krstevanje:((((
     
  5. ivka-slivka

    ivka-slivka Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    Ne se plashi. I jas ja krshtevav maleckata pred mesec ipol, istoto go mislev i vidi... nemorash da vlezesh vo crkva i ti, kumot go drzi bebeto celo vreme, na ktajot ti ili tatkoto go drzite, jas na soprugot ja ddov... drugi deca ne krshtevaat istovremeno, ne se sekiraj...jas ne ispanichiv,ama rekov deka za drugo dete moe ne idam i jas vo crkva :)
     
  6. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    А зашто да не влезе во црква? И зашто ти не одиш за друго дете во црква ? Костадинка еднаш крштеваш дете, тоа е еден од поубавите чинови, колку пати ти кажав дека кога ке почне крштевањето ти нема да помислиш на паника, плус не е лето и не е жешко за да ти се слоши. Ке видиш дека следниот ден ке пишеш колку убаво поминало се.
     
    На kostadinka24, bubic.k и ivka-slivka им се допаѓа ова.
  7. ivka-slivka

    ivka-slivka Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    Na strana anksioznosta :)) jas sum golema plachka i od shto mi beshe ubavo plachev pa od prisutnite mi beshe neprijatno :) zaradi toa :) inaku vistina, nema da.mislish na toa voopshto :) kje letnat tie 20 min kako sekundi. Uzivaj vo ubavinite shto kje ti gi pruzi toj den. Na krajot na kraishtata go krshtevash tvoeto najmilo, Gospod dava sila :*
     
    На kostadinka24 и natemila им се допаѓа ова.
  8. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    хаххаа и јас сум плачкааа, и на свадби и на родендени сирота на се си плачам. Костадинка послушај не, не мисли негативно, земи навецер мисли што ке носиш на денот на крштевката, како бебето ке ти биде крштевано, како ке биде срекна, смени ги мислитеее :*
     
    На kostadinka24 и ivka-slivka им се допаѓа ова.
  9. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    Би Сакала да ве прашам нешто .. треба да го оставам хелексот и да го пијам само антидепресивот но многу се плашам од можните реакции.. дали некој минал низ ваква фаза и барем во две реченици ако може да ми објасни на што треба да бидам спремна. Поздрав на сите. Имајте убав ден
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  10. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Јас лично не сум го пиела, ама еве другар што го пиеше со години го остави , и рече дека првата недела така малче имал симптоми како на вртоглавица и изгубеност, сега еве веке две недели не пие и е супер. Така да не се плаши, ние и онака со или без хелекс си ги имаме симптомиве.
     
    На bubic.k му/ѝ се допаѓа ова.
  11. kostadinka24

    kostadinka24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    289
    Пол:
    Женски
    Jas moram da vlezam sakam nesakam inace kotek ke jadam od mm:).za placka i jas sum placka jas za vencavki placam koga odam.Taka i za ova ke bide ama ajde kako sto rekovte Gospod dava sila togas.Od se sto se plasev bukvalno pominav vo edna godina krv od vena,porajgaj,pogreb na majka mi i sega si velam ke bide so mene Gospod kako sto bese nizse sto pominuvav.Fala vi devojki ke pisam kako sum pominala.
     
    На ivka-slivka, natemila и bubic.k им се допаѓа ова.
  12. lejlla

    lejlla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2013
    Пораки:
    978
    Допаѓања:
    2.362
    Бубич јас го оставив после година и пол, еве веќе месец дена не го пијам. Прво да ти кажам дека тоа беше хелекс од 0,25мг и најпрво го пиев по 3 на ден, па според тоа како се осеќав го намалувавме и зголемувавме за да пред еден месец го оставам, секако сето тоа со консултации на доктор. Истото мора и ти да го направиш, на своја рака не ти препорачувам. Инаку го намалував постепено, пиев 1/2 па 1/4 за да ми се навикне организмот и когс го оставив целосно не осетив апсолутно ништо, ни вртоглавици ни тресење ама баш ништо. Се надевам дека никогаш повеќе нема да го пијам :) ајде само храбро и да не мислиш дека не можиш без нив, оти те уверувам дека се се можи :) поздрав!
     
    На bubic.k му/ѝ се допаѓа ова.
  13. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    Фала Ви многу и тебе и на @natemila. Секако дека докторот ми кажа така и од вчера сум без хелекс. Ептен сум издржала хахаха .. се надевам дека се ќе е во ред … ви посакувам убав ден и многу насмевки
     
    На mal.ecka и natemila им се допаѓа ова.
  14. rita22

    rita22 Активен член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    7
    Mnogu mi se gadi i imam nagon na povrakanje.pak mi se vrakaat simptomite i se poradi ovoj grip.mnogu se plasam a i mnooogu mi e tesko.mi se vrti mi se gadi , nemozam da disam.do koga vaka?
     
  15. bubic.k

    bubic.k Популарен член

    Се зачлени на:
    10 март 2014
    Пораки:
    1.025
    Допаѓања:
    3.783
    Пол:
    Женски
    И јас Имам гадење и болки во гради,во делот кај ребрата.. незнам дали е од анксот но се недевам дека не е ништо страшно
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Nightmarish

    Nightmarish Нов член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    здраво на сите јас сум нова овде но ве читам извесно време и сакам да кажам дека сте супер позитивни, за жал тоа не ми помага секогаш. Денес имам срцебиење, а да биде иронијата поголема,сабајле ми ставија холтер. Тоа е последната работа што ми остана да ја пробам. И јас осеќам гадење и малаксаност, и навистина не знам до кога вака. Поздрав до сите
     
  17. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.922
    Допаѓања:
    31.192
    Времево е катастрофа, ми делува негативно, имам вртоглавици, ама пак излегувам за инает 8) хахаха :devil:
     
    На Nightmarish и natemila им се допаѓа ова.
  18. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    болка во градите и јас имам денеска, се напив сега пола демитрин и така :*
     
  19. iva78

    iva78 Активен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2015
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Женски
    Jas sym non stop sto bi rekla ""tocka"sami nesto mie te me stega te panika ama site moznisi simptomi I od koga vaka mue eheee a di koga neznam zatoa prufatete gi vasite simtomi I napred(y)
     
  20. ivka-slivka

    ivka-slivka Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    Aj pishete gi simptomite koga vi se sluchuva panichniot napad? Odnosno mislite koi vo sekunda vi preletuvaat? Dali na pr. vi se sluchuva da pomislite : lele sega srceto kje pochne da mi lupa brzo i vistina toa da vi se sluchi?
     
    На Nightmarish и vvv123456789 им се допаѓа ова.